PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported.

bugrahangul
04-11-2009, 22:09
Merhaba,

iPhone 2g 8 gb telefonumu kardeşim itunes üzerinden update etmeye kalkışmış ve sonuçunda telefon perte çıktı. Forumlarda yazanları tek tek okudum ve uyguladım. Ne yazıkkı bi sonuç alamadım. iTunes'e bağladığım zaman The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported yazısı çıkıyor ve işlem yapamıyorum. Imeil falan orjinal.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. SAYGILAR

eurasta
04-11-2009, 22:14
öncelikle mesajınızın tamamının bold olmasını kaldırdım

sorunuza cevao olarak dfu moduna almayı öyle jb yapmayı denediniz mi ????

bugrahangul
04-11-2009, 22:15
Evet denedim. dfu moda alıyorum sorun yok. ondan sonra yaptığım her işlemde hata veriyor sonuç alamıyorum.

Misafir.
04-11-2009, 22:47
Cihaziniz 3.x.x surumlerinden birine yukseltilmis buyuk ihtimalle forumda yurt disi cihazlar icin blackra1n konusu var o konuyu bir okuyup sonuna kadar oradaki islemleri uygular misiniz?
Eger cozum olmazsa burdan soyleyin farkli seylere bakalim

kaleli
10-11-2009, 12:21
Amerika'dan iphone 3GS 32GB best buy'dan aldım. Firmware 3.1 baseband 05.11.07 idi. Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim. Itunes'a bağladığım zaman "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı çıktı. Itunes'u son versiyonuna update ettim ve itunes'dan iphone'u 3.1.2'ye yükselttim. Tekrar Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim, cihaz çok güzel çalışıyor ancak "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı aynı şekilde çıkıyor. Bu durumda itunes'u nasıl kullanabilirim. Ne yapılması gerekli? yardımcı olursanız sevinirim.

dream7
14-11-2009, 18:30
merhaba.2G kullanıorum 2.1.2 versiyonu yükluydu ve yanlışlıkla 3.1.2 versiyonu içn update yaptım şimdi telefonum açılmıo daha doğrusu no sim card installed yazısı var.2.1.2 versiyonu geri nasıl yukleyebilirm [X(]

yok
14-11-2009, 18:59
Arkadaşlar tüm sorularınıza burda cewap bulabilirsiniz..

http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-yontemleri/yurtdisi-telefonlar-icin-unlock-cikti!-5-11-07-baseband-ve-firmware-3-1-2/

donttouch
14-11-2009, 21:14
author=dream7 link=topic=10111.msg62197#msg62197 date=1258216214]
merhaba.2G kullanıorum 2.1.2 versiyonu yükluydu ve yanlışlıkla 3.1.2 versiyonu içn update yaptım şimdi telefonum açılmıo daha doğrusu no sim card installed yazısı var.2.1.2 versiyonu geri nasıl yukleyebilirm [X(]

ayni sorun benim basima da geldi 5 gun once zorda olsa yapmayi basardim
1.i tunes buyuk ihtimalle iphonu gormuyordur..simcarda la ilgili bir takim yazi cikiyordur...(iphone dfu moduna alip denersen itunes iphonu gorecektir) ama sadece restore yazisi cikacaktir)
2. burda yapman gereken shifte basili tutup ayni andada restore ye basarsan bir pencere acilir bu pencereyede 3.0 firmware yi atip 3.0 la restore ediyosun..restore olduktan sonra yine hicbirsey degismiycektir......proplem devam edicektir ama iphonun 3.0 olmus durumda olucak.
3.simdi de son kisim cihazini ren snow 8 le jailbreak yapip sorununu kesinlikle cozebilirsin...

kolay gelsin