PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Wifi bağlantı sorunu

Beyza
02-11-2009, 10:09
Merhaba...
ipodum yeni sayılır ama kullanılmasında bi sorun yaşamıyorum tek sorunum internete bağlanamaması. Bi kaç güne kadar net le bağlantı gibi bi sorunum yokdu ama önce kopmalar yaşadım şimdi hiç bağlanamıyo.Ayarlarını sıfırladım,ağ bilgilerini tekrar,tekrar girdim ama olmuyo.. [X(] Önce ipod touch'ın sitesine girdim ama yardımcı olmadı [:(].Burayı bulduğuma çok sevindim.İşe yarar bi forum olduğu anlaşlıyo.Lütfen yardımcı olun.. Şimdiden teşekkürler

Misafir.
02-11-2009, 10:16
forumumuza hoşgeldiniz cihazınızın yazılımı cinsi v.b. bilgileri verir misiniz?

ozkan_me
02-11-2009, 10:52
aynı sorundan bende muzdaribim tamda benzer bir konu açıyordum sorun olmazsa bende buradan sorunuma cevap aramak istiyorum benim 2g ipod touch var bazı wifi lerde bağlanıyor avm var ordan giriyorum bağlantı sağlanıyor fakat şifresini bile bildiğim dibimdeki wifi bağlantıdan bağlanamıyorum ip ile ağ geçidini alıyor diğer dns vs bilgileri almıyor anlamadım gitti. 3.0 - 3.1.1 - 3.1.2 - 2.2 bütün sürümleri yükledim denedim bir türlü sonuca ulaşamadım çok garip bir durumdayım ve zannedersem arkadaşta benim gibi aynı sorunu yaşıyor

Misafir.
02-11-2009, 10:54
ayarlar/genel/sıfırla/ağ ayarlarını sıfırla yapınız öyle deneyiniz olmazsa modemi kapatıp açınız.

ozkan_me
02-11-2009, 11:02
söylediklerini denemiştim akşam ama yinede olmadı anlamadığım nokta bağlanmasa hiç bağlanmaması gerekli avm ye girdiğimde bağlanıyor :) ama komşu wifiden şifresini bilmeme rağmen bağlanmıyor şifreyi bile kabul etmiyor.

Misafir.
02-11-2009, 11:03
bazı modemlere bağlanamama sorunu olabiliyor modemi değiştirin

ozkan_me
02-11-2009, 11:59
aklıma takılan sorulardan biride daha önce 2-3 hafta kadar kullandığım wifi modeme şimdi bağlanamıyorum 4 ayrı modem daha denedim :S bakalım başka modem deniyelim

gfb_st
02-11-2009, 12:45
Peki wifiTrak programıyla bağlanmayı deneyin belki sorun çözülür.

Sylar
02-11-2009, 14:44
modemde mac adresi filtresi varsa şifreyi bilseniz dahi bağlanmazsınız [gl=17.gif]

EarendurCalaelen
12-11-2009, 22:34
Merhaba ;
Elden geldiğince arkadaşlar destek olmaya çalışmışlar.
Benimde bazen ipod touch ım wi-fi modemin yanında olsa bile bulamadığı anlar olabiliyor. BossPrefs i ne zaman 3.1.1 Versionlu touch ıma yüklesem bu sorunu çıkarıyor.
Bu uygulama sizde yüklümüdür bilmem ama eğer yüklüyse kaldırıp bir kezde o şekilde deneyin.

Bir diğer yöntem ise modemin tüm kablolu ve kablosuz ayarlarını sıfırlayıp yeniden yapılandırmaktır. Çünkü genel olarak bu tür sorunlar modemlerden kaynaklanmaktadır.

Saygılarımla.