PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Eski sürümdeki uygulamaları kısayoldan yüklemek

geronimo12
23-11-2008, 15:40
Arkadaşlar işin kolayına kaçmamak adına öncelikle biraz araştırma yaptım ama açıkçası beni tatmin edecek bi yanıt bulamadım.

benim ve benim gibi bir çok arkadaşımızın karşılaştığı ve çözüm aradığı bi sorun sanırım

İphone 3g kullanıyorum ver.2.1 jailbreak yapılmış ve cydia ,installer,itouchkaynak,aracılığı ile birçok programlar yukledim.
şuan ver.2.2 çıktı bunu cihaza kurduğumda tüm programlar gidecek
2.2 yi kurmadan önce cihazın şuanki halinin 1 e 1 imajını alabileceğim bi backup programı varmı ??
itunes tan aldığımız backup tam anlamıyla bir back up sayılmaz

bu backup programları ile ilgili bi bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim

Konu başka arkadaşlara yarıyabileceğinden konu ismini değiştirdim [EagLe]

EagLe
23-11-2008, 20:12
Arkadaşım sanırım seni düşürdüren upgrade ve jailbreakten sonra o kadar programı ve oyunu yüklemek istemiyorsun. Söyleyeceklerimi eksiksiz yaparsan benim gibi program/uygulamaları yüklemekten kurtulursun
Öncelikle bilmelisinki iTunes'den 2.2'yi update yapıldığında (Shift+Update ya da Otomatik) aletindeki hiçbir dosyayı kaldırmaz. Ama kırılmış uygulamaları update'den sonra göremezsin. Nedenide Applications klasörünün isminin değişmiş olmasından
Öncelikle upgrade ve jailbreak işlemini aşağıdaki linkten uygula.
http://www.ikaynak.com/forum/iphone-2g3g-22-jailbreak-yontem-quickpwn-22-t1416.0.html

Daha sonra Cydia'dan OpenSSH ve BossPref'i kur.
FileZilla ile iPhone'a bağlan.
Ana dizindeki Applications klasörüne tıkla ve karşına sadece iPhone uygulamalarının geldiğini göreceksin.
Ordan bir üst dizine geç ve 2 tane Applications.87Y3hM gibisinden dosya göreceksin.
Bunlardan bir tanesi upgrade'den sonra gelen dosya diğeri upgrade'den önce gelen dosya.
Eski dosyanın içindeki kırılmış uygulama/oyunların hepsini tek tek seç ve yeni olan dosyaya sürükle. (Yukarıdaki pencereye)
Eski olan Applications.87Y3hM (örnek olarak veriyorum) olan dosyayı silebilirsin. (İşe yaramıyacağından boşuna yer kaplamasın)
Şimdi BossPref'den Fast Respring tuşuna bas ve bütün uygulamaların/oyunların gelecek ve sorunsuz çalışacaktır.

Anlatım alıntı değildir.

[JW]
24-11-2008, 00:20
author=idillo link=topic=1419.msg6357#msg6357 date=1227477468]
FileZilla nedir ve nasıl kullanılır acaba=????

FileZilla yerine Tüyo Merkezi'nden WinSCP kullanımına da bakabilirsiniz.O program da aynı işi görür.

geronimo12
24-11-2008, 22:40
walla ben çok forum sitesine üye oldum çok forum sitesi okudum ama ciddi anlamda bu site gibi birtanesine daha rastlamadım.

yorum yapanların yardımcı olanların bilgisi anlatımı gerçekten çok iyi emeği geçen herkese çok teşekkürler
sitemiz için kıyısından köşesinden benimde bi yardımım olursa çok sevinirim eminim uyeler arasında bu işte yetenekli biçok arkadaşımız vardır ama bende nacizane grafikerim bi yardımım dokunursa sevinirim

tekrar teşekkürler

osman99fm
25-11-2008, 23:22
helal olsun arkadaşım nice dertlilere derman oldun valla

iSafsata
25-11-2008, 23:57
FilleZilla yerine WinSCP yazmışsınız. Ama wireless olmadan bu eski uygulamaları nasıl geri yükleyebilirim ??

derdesen
27-11-2008, 06:37
daha denemedim ama bu siteden bugüne kadar hiç hayal kırıklığına uğramadım inşallah bunda da uğramam çok teşekkürler parmaklarınıza sağlık [:'(]

derdesen
27-11-2008, 08:09
arkadaşlar ipod touch 1g üzerinde deneme yaptım shift+restore ile bu siteden indirdiğim 2.2 firmware i 2.1 üzerine kurdum
jailbreak yaptım bütün uygulamalar şarkılar kartvizit bilgileri hepsi gitti .Daha sonra bahsettiğiniz gibi cydia dan bosprefs ve open ssh yi
kurdum. winscp ile ipod a bağlandım . application klasörünü buldum bir üst klasöre geldim fakat burada ismi değiştirilmiş bir application yok
Application isd9ep diye bir klasör var onun içindede ipod un kendi uygulamaları var. yani görünüşte ya bişeyi atladım yada işe yaramadı .

EagLe
27-11-2008, 14:27
author=derdesen link=topic=1419.msg6897#msg6897 date=1227766149]
arkadaşlar ipod touch 1g üzerinde deneme yaptım shift+restore ile bu siteden indirdiğim 2.2 firmware i 2.1 üzerine kurdum
jailbreak yaptım bütün uygulamalar şarkılar kartvizit bilgileri hepsi gitti .Daha sonra bahsettiğiniz gibi cydia dan bosprefs ve open ssh yi
kurdum. winscp ile ipod a bağlandım . application klasörünü buldum bir üst klasöre geldim fakat burada ismi değiştirilmiş bir application yok
Application isd9ep diye bir klasör var onun içindede ipod un kendi uygulamaları var. yani görünüşte ya bişeyi atladım yada işe yaramadı .

Arkadaşım biz demişizki update yaparsanız hiçbirşey silinmez, sen yapmışsın restore. Restore format atmak demektir iPod/iPhone'a. Bu durumda yöntemin işe yaramaması normal, üzgünüm.

cenkozan
27-11-2008, 21:47
Abi bende çalışmadı desem de inanmayın, canavar gibi oldu, çok teşekkür ederim, şimdi 2.2 versiyonunda ne yenilikler varmış ona bakmaya gidiyorum. [:D]

Coolcat2019
30-11-2008, 02:05
Super bir haber.
Merak ettiğim, oynanan oyunların kayıtları, prefleri, Cydia'dan veya installerdan yükleme kayıtları vs. de geri geliyormu?
Applications klasörünün isminin değişmiş olmasından başka bir değişiklik yokmu?
Aynı şekilde SMS ve arama kayıtlarıda kalıyormu?

Deneyimleriniz yazarmısınız.

Teşekkürler

EagLe
30-11-2008, 02:08
Arkadaşım eğer iTunes'dan Update tuşuyla sürüm yükseltme yaptıysanız rehber,sms,arama kayıtlarınız silinmiyor. Yani anlattığım yöntemin bunlarla bir ilgisi yok.
Oyun kayıtlarına gelince, ben yaptıkdan sonra enigmo oynunu kaldığım yerden devam ettim.

Coolcat2019
30-11-2008, 14:08
Mac'de 1.3'den 2.1'e restore ile yukseltmiştim. iTunes backupdan rehber, mailler vs. geri gelmişti.
Arama kaydı ve SMSleri hatirlayamadım. [:'(]

Cydia'dan veya installerdan yükleme kayıtları, sonradan girilen source adresleri vs. de geri geliyormu? (Yada nasıl getirebilirim)
Cydia'dan yuklediğim, font, tema ringtones vs problem yaratacakmı, yaratırsa kaldırmak veya yeni versiyona
yükseltmek için Cydia kayıtları gözüküyormu merak ettim [:)]

tekrar teşekkürler

(Şimdi düşününce dank etti [gl=17.gif], upgrade edip jailbreak yapınca önce Cydia uçup sonrageri gelecek sanırım. Ordan yuklediğim oyunlarin kaydini ve sonradan girilen source adresleri kolayca nasıl geri gelir?)

2G 2.1FW

Coolcat2019
07-12-2008, 20:33
Bugün 2.2 ye geçtim, 2 denemeden sonra burdaki yontemle eski programlarıda geri getirdim. [:'(]

Bir şey daha danışacağım.
Bu eski uygulamaları taşıdığımız yerde uygulama klasörleri gibi çift olan başka klasörler var.
Tahminimce eski ve yeni olanlar duruyor. Yer kazanmak için hangilerini silmeliyiz?

EagLe
11-12-2008, 13:57
Arkadaşım sen sadece kırılmış uygulamaları taşıyacaksın. Youtube, Google Maps v.b. firmware ile gelen uygulamaları taşıma. Taşıma işlemi bittikten sonra eski klasörü silebilirsin.

Coolcat2019
14-12-2008, 23:33
Kırılmış uygulamaları taşıdım.
Uygulamalar klasörünün haricinde
deneme yanılma yoluyla çift olan diğer klasörlerden eski olanları silerekde 28 MB daha yer kazandım. [:)]