PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Kayıtlı iPhone da geçersiz sim uyarısı

morani
28-10-2009, 16:31
arkadaşlar yurtdışı ve kayıtlı olan iphone 2g cihazını bugün telefonun içinden fabrika ayarlarına geri döndürdüm sonra telefonun ekranında elma işareti takıldı kaldı bende itunese taktım ve en son versiyonu oldugu için 3.1.2 sürümünü telefona restore etti simdi gecersiz sim diyor bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır acaba

Konu başlığını site kriterlerine uygun olarak düzenlendi.Detaylı bilgi almak için tıklayın... (http://www.ikaynak.com/forum/konularim-mesajlarim-neden-silindi-t8588.0.html)

Sylar
28-10-2009, 17:02
Yurt disi cihaziniz simkilitliymis (bizde turkcell/vodafonenun sozlesmeli sattiklari gibi) sanirim o yuzden sim kartiniz calismiyor.
Biz forumda her cikan guncellemede uyariyoruz yurt disi cihazlari olanlar yuklemesin diye, henuz 3.1.2fw icin unlock mevcut degil.
Cihaz 3.1.2fw yukseldigi icin 3.0 surumune yukleseniz dahi baseband yukseldigi icin 3.0'daki unlock calismayabilir.
Unlocku beklemekten baska care yok gibi gozukuyor.

morani
28-10-2009, 17:39
daha düşük versiyonlara indirsem care olabilirmi yoksa telefonu aldıgımyere gidiyimmi onlar care bulabilirmi

bide söyle bişey var benim sim kartım turkcell ve sebeke kısmında turkcell yazıyor sinyal de var ve ben arama yapabiliyoru arama geliyor ama sadece telefonu kullanamıyorum

Üst üstte mesaj atmak yerine değiştirme yolunu deneyin.

gfb_st
28-10-2009, 17:44
Arkdaşım sorun biraz garip olmuş şimdik sana arama geliyor ve sen arama yapabiliyorsun,peki telefonun hangi özelliğini kullanamıyosun?

Sylar
28-10-2009, 17:45
Benim de iyice kafam karisti arama yapabiliyorsan problem nedir????

morani
28-10-2009, 17:48
telefonun alt kısmında slide for emergini yazıyor ama üst tarafta da sebeke var

sadece arama yapıyor arama alıyor telefonun menüsünü falan göremiyorum

Üst üstte mesaj atmak yerine değiştirme yolunu deneyin.

placebo
28-10-2009, 17:53
Jailbreak yaptınız mı?

Sylar
28-10-2009, 17:53
Forumda acil aramadan kurtulma ile ilgili baslik olmasi lazimdi, cozulebilir bir problem yanilmiyorsam.

morani
28-10-2009, 17:59
jailbreak yapmadım 3.1.2 versiyonu yüklü suanda nasıl yapabilirim biliyosanız anlatabilirmisiniz.

Sylar
28-10-2009, 18:03
Jb ikaynak.com forum portalinda blackra1n kod adiyla mevcut.
Ama oncesinde suna bir goz atin aldiginiz hata icin
http://www.ikaynak.com/forum/iphone-2g-3g-3gs-sorunlari/iphone-3g'de-no-service-hatasi-icin-cozum/

gfb_st
28-10-2009, 18:04
Buda Jb için link

http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=5574/

morani
28-10-2009, 18:24
benim telefon no servis vermiyo sebeke buluyo :) ama garibi telefonda hala aktivasyon ekranı var :)
jb için o gönderdiğiniz linkteki programı indirdimde yok care olmadı hocam :(

beholder
10-11-2009, 13:11
Aynı problem bende de var...Cihazım yurt dışı ve kayıtlı..
Versiyon yükseltmesini yaptım.. iTunes dan simlock uyarısı veriyor..
Sadece acil çağrılar için diyor ama hattım çalışıyor..
Arama yapabiliyorum, çağrı alabiliyorum.
Problem, slide ı açtıktan sonra numpad çıkıyor...
o bilindik iPhone menüsü yok, yani telefon rehberi, sms, mailler vs. hiçbir uygulamaya ulaşılamıyor..
Simlock luk bir durum olsa operatör logosu çıkmaz..
İki gündür telefon bana ben telefona bakıyoruz.. 3,0 da ciddi bir şarj sıkıntısı yaşamıştım, biraz heyecanlı davranıp update i gerçekleştirdim.. Bir ümit düzelir diye ama nafile..
Bloglarda ki ve forumlarda ki herşeyi denedim.. Blackra1n, jb..
Hatta tekrar 3.0 ı yüklemeye bile çalıştım.. Olmadı..
Şimdilik taşınabilir ankesörlü telefon niyetine yanımda dolaştırıyorum..

Çözüm bulabilen varsa sevinirim..

donttouch
16-11-2009, 22:28
author=beholder link=topic=9759.msg61201#msg61201 date=1257851490]
Aynı problem bende de var...Cihazım yurt dışı ve kayıtlı..
Versiyon yükseltmesini yaptım.. iTunes dan simlock uyarısı veriyor..
Sadece acil çağrılar için diyor ama hattım çalışıyor..
Arama yapabiliyorum, çağrı alabiliyorum.
Problem, slide ı açtıktan sonra numpad çıkıyor...
o bilindik iPhone menüsü yok, yani telefon rehberi, sms, mailler vs. hiçbir uygulamaya ulaşılamıyor..
Simlock luk bir durum olsa operatör logosu çıkmaz..
İki gündür telefon bana ben telefona bakıyoruz.. 3,0 da ciddi bir şarj sıkıntısı yaşamıştım, biraz heyecanlı davranıp update i gerçekleştirdim.. Bir ümit düzelir diye ama nafile..
Bloglarda ki ve forumlarda ki herşeyi denedim.. Blackra1n, jb..
Hatta tekrar 3.0 ı yüklemeye bile çalıştım.. Olmadı..
Şimdilik taşınabilir ankesörlü telefon niyetine yanımda dolaştırıyorum..

Çözüm bulabilen varsa sevinirim..

eger 3.0 i attiysan redsnow 8 le jailbreak yap duzelir