PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Aramalarda mikrofon ve hoparlör çalışmıyor

sefaersefa
27-10-2009, 22:58
İphone (3.0) da birden bire aramalar sırasında mikrofon ve hoparlör çalışmıyor sesi komple dışarı verdiğimde ikisi birden tekrar çalışmaya başlıyor? bu sorun neden olmustur ne yapmam lazım ?

SaTuSa
28-10-2009, 00:01
benim cihazda daha önce yapmıştı bir iki sefer kapatıp açtıktam sonra düzeldi baya uzun süredir de yapmadı.o yüzden bende hiç merak etmemiştim.bi kapatım aç istersen

sefaersefa
28-10-2009, 02:00
bi kaç kez açıp kapadım hala aynı. arama halindeyken sesi dışarı verdiğimde mikrofon ve dış hoparlör çalışıyor ancak tekrar içeri aldıgımda hoparlör ve mikrofon iptal oluyor. mikrofonu kapar dedğimde hat seside kayboluyor. müzikleride çalmıyor.

N!t£cn@klQw
28-10-2009, 09:10
author=sefaersefa link=topic=9737.msg57860#msg57860 date=1256688022]
bi kaç kez açıp kapadım hala aynı. arama halindeyken sesi dışarı verdiğimde mikrofon ve dış hoparlör çalışıyor ancak tekrar içeri aldıgımda hoparlör ve mikrofon iptal oluyor. mikrofonu kapar dedğimde hat seside kayboluyor. müzikleride çalmıyor.

birkac defa daha açıp kapayın hala aynı olay devam ediyorsa servise götürmeyi deneyin lütfen.

placebo
28-10-2009, 12:22
Bende de benzer bir durum olmuştu ama cihazda o zaman 1.1.4 yüklüydü. Restore yapınca düzelmişti. Donanımsal bir sorun olmamalı.

altunch
26-11-2009, 18:53
Sanırım aynı sorunu paylaşıyoruz. Aslında mikrofon ve hoparlör devre dışı kalmıyor iphone kulaklık takıldı sanıyor. Sorun sırasında ses tuşu ile oynarsanız ekranda (kulaklık) yazısını görebilirsiniz. Kulaklığı takıp çıkarmak veya bir kulak pamuğu ile jack girişini temizlemek işe yarayabiliyor ama bende uzun süreli çözüm sağlamadı. Sorun donanım sorunu bu nedenle bende garantiye başvurmayı düşünüyorum. @sefaersefa Sizin sorununuzla ilgili bir gelişme oldu mu?