PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iPhone 3GS ver.3.2 Soru Bankası ( Cevap Anahtarı Sizden ) :)

ialwaysfug
26-10-2009, 18:03
Merhaba

Öncelikle herkese iyi akşamlar. Forumda Yeniyim. Iphonuma bakılırsa forumda baya uzun süre geçireceğe benziyorum. Gittim kendim kaşındım 2.500 TL verip iphone aldım ve tabiri caizse bir ... yaratamadım. Bir çok sorunum var yardımcı olmanız dileğiyle sorularıma geçiyorum :D

Model 3GS 16 GB
Version 3.2

1. Su nalet Edge simgesini kaldıramıyorum ve durmadan faturama kaçıyor.

2. Aletin iTunesla bir alakası yok. Takıyorum sadece sol tarafta görünüyor iphone diye ne müzik atabiliyorum ne JB yapabiliyorum ne restore.

3. Geçen gün uçak modunda bırakıp yattım şarjı hiç gitmemesini umarken sabah kalktığımda yatarken %100 olan pil %79 a gelmiş ki uykum 6 saatti.

4. Diyelim bu sorunları hallettim benm bu saydığım özelliklerdeki aletime JB yapılabilir mi ?

5. Yapılsa ne kadar sağlıklı olur? Profesyonel arkadaşlarımdan yardım bekliyorum..

Emeği geçecek ve ya geçmeyecek herkese şimdiden teşekkürler...

Arada da ederim canm :D

Saygılar....

gfb_st
27-10-2009, 14:04
Öncelikle Sietemize Hoş Geldiniz.Hemen cevaplara Geçiyorum.

1-Ayarlar>Genel>Ağ>Hücresel Veri ağı orda yazan internet yazısını silin EDGE üzerinden internete bağlanma özelliği kalkacaktır.

2-İphone yazısının yanında ok olucaktır,Ona tıklıyınca altta resim müzik vs çıkıcaktır.Daha detaylı bilgi için(http://www.ikaynak.com/forum/itunes-programinin-kullanimi-t417.0.html)

3-Şarj probleminide JB yaptıktan sonra çözebilirsin gerekli konuyu JB yaptıktan sonra araştırrsan sitede göreceksin.

4-Cİhazınız Türkiyeden alındıysa JB yapabilirsiniz.Gerekli konu(http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=5574/) burada mevcut işlemleri takip edebilirsiniz.

5-Yaplırsa sağlıklı olurmu derken iphone'da çok azda olsa biraz ağırlaşma görürsün fakat yararlarındaın sonra onu hiç fark bile etmeyeceksin.

Kolay gelsin arkdaşım umarım yardımcı olabilmişimdir.

ialwaysfug
27-10-2009, 14:18
Cevap için teşekkür ederim. Saolasn Fakat

EDGE davası 3GS de çözülmüyor o yolla. Alet dere gibi yolunu bulup akıyor yine . O hücresel veri bölümünde mms e varana kadar herşeyi sildim yine bağlanıyor. halledene kadar hattı takmayacağım.

EDGE bi yana restore davasını büyük ölçüde tamamladığımı düşünürken Cihacı moda alıp Restore işlemine binbir güçlükle de olsa başlamıştım ki

Prepearing iPhone to Restore Yazısından son

the iphone could not be restored an unknown error occurred 1604

şu hatayı aldım bunu halledenbilirsem JB yapacağım haliyle bir program vasıtasıyla EDGE olayı da çözülmüş olacak. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana şimdiden yine teşekkürler.

gfb_st
27-10-2009, 14:23
Abone olduğunuz hattı arayıp Telefonumu internete kapatmak içn yardım isteyin yardımcı olurlar.
1604 Hatası içinde ;
1). Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2). USB’den bağlı tüm diğer aletleri sökün, iPhone’unuz Dock’a bağlıysa sökün, direkt kabloyu iPhone’unuza bağlayın.
3). Mac OS X 10.4.x işletim sistemli PowerPC işlemcili Mac kullanıyorsanız “Classic Enviroment” açık ise kapatın.
4). İşletim sisteminizde yani bir kullanıcı hesabı açın.
5). iTunes’ı sisteminizden kaldırıp, yeniden kurun.
6). Farklı bir bilgisayarda Restore işlemini yapmayı deneyin.
7). USB sürücülerini güncelleyin ya da yeniden kurun.

Bu yollaarı deneyin .

N!t£cn@klQw
27-10-2009, 14:29
bu arada ıtunes 9 olmalı kurucağınız yeni sürüm...

gfb_st
27-10-2009, 14:31
Çok önemli bir detay atlamışım.Teşekkürler Çetin Abi.

ialwaysfug
27-10-2009, 14:44
iTunes son versiyon 9.0.4 sanırım. Update yapmıyor zaten son versiyon olduğu kesin.
Yeni oturumda denedim sadece bu hata aldığım bölüme kadarki zaman kısaldı daha çabuk hata verdi. son ihtimal olan başka bir bilgisayar fikrini denemek üzere yol alıyorum. herhangi bir sorun ya da halletme durumunda nasıl yaptığımı da sorunu olan arkadaşlara yardım amaçlı buradan paylaşacağım..

Teşekkürler..

gfb_st
27-10-2009, 14:47
Saol arkdaşım şuan acil çıkmak zorundayım,
sorunun inş. halolur olmazsada sitede paylaşmaya devam et hatanı mutlaka biri yardımcı olacaktır

ialwaysfug
27-10-2009, 18:54
Restore işini hallettim JB olayı kaldı sadece Herhangi bir sorunu olan arkadaşlara bu konuda yardımcı olabilirim. JB yi de yaptıktan sonra tekrar bilgilendireceğim..

Teşekkürler..

gfb_st
27-10-2009, 18:55
Çok iyi sevindim sorurunun halledilmesine hangi yolla hallettin ?

ialwaysfug
28-10-2009, 00:49
Başka bir PC de denedim ve en az 3 defa iTunes ' u indirdim bırak yeniden kurmayı 2 kere de 3.2.1. versiyonu indirdim ama sonunda hallettim fakat internette anlam veremediğim bi yavaşlık var anlamış değilim. 2 3 yerde de var bu sorun nalet TTnet mi bilemedim

eurasta
28-10-2009, 00:52
hocam o zaman hayırlı olsun sana konuyu çözüldü olarak işaretledim

toucher3g
28-10-2009, 13:38
jb için Blackra1n kullanabilirsin. Detaylı bilgi forumda mevcut.

Kralleo
28-10-2009, 16:41
internet veri transferi ıle ucretledırılır. ıstedıgı kdar baglı kalsın kullanmadıgınız surece ucretlendırılmez.