PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İPOD ELEKTRİK KAÇIRIYOR..

musket304
26-10-2009, 14:29
Merhaba arkadaşlar , yeni aldığım (3gün önce) ipod touch 2G elektrik çarpıyor. beni 3 kere çarptı. Şöyle oldu olay. İlk ikisinde kullanırken ayağım bilgisayarın kablosuna deydi herhalde diye düşündüm. Ama bugünki olanda ipod touchın sol üst yan kenarına dokununca olduğunu farkettim.

Yalnız elektrik öle az bir volt değil. Bildiğiniz bütün vucudumdan geçti gitti kaç küsür volt ve insanı titretecek derecede. Elimden falan istemsiz bir şekilde attım ipodu masaya.

Böyle bir olay başına gelen oldumu. Servisine vermeden önce size danışıyım dedim. Yadımcı olursanız çok sevinirim ? Direk servisinemi götürmeliyim sizce?

N!t£cn@klQw
26-10-2009, 15:15
kısa devre yapıyor sanırım birşey hemen servise götürün bence.

gfb_st
26-10-2009, 15:38
Bencede direk servise götür direk yenisini alırsın diye tahmin ediyorum.

musket304
26-10-2009, 17:52
ya beyler ipod sarjı dolduğu halde ben uzun süre bilgisayara bağlı tutmuştum ondan olabilri mi ki acaba.

Bişey daha bunun orjinal versiyonu 2.2.1 'di şimdiki hali ise 3.0 jailbreakli, ilk alındığı haline getirmek için 2.2.1 dosyasına shift+restore yapıp döndürüp vermem yeterlidir değilmi. Anlamazlar jailbreak yapıldığını ? =) hoş anlasalarda elektrik kaçağı yazılımsal bişey değil. [:'(]

xnpa
26-10-2009, 18:05
restore edersen anlamazlar

almora
26-10-2009, 18:23
ya onun pili kaç volt ki o kadar şiddetli çarpsın.Bence başka birşey seni çarpıyor,1-2 gün kullanma bakalım tekrar çarplcakmısın.metale deyince vücudundaki elektrik boşalıyor olabilir sen de ipod çarptı sanıyor olabilirsin

musket304
26-10-2009, 19:31
Ya hocam bilgisayara " usb " den bağlıyken çarpıyor. Yoksa o kendi piliyle çarpmıyor. Neyse bakalım usb'ye takılı harddisk falan vardı onu çıkardım. Tamda jailbreakin zevkini çıkarmaya başlamıştım [X(]

r3fr4ct0ry
12-12-2009, 20:53
Beni de şöyle çarpmıştı.İpod touch pc ye usb kablo ile baglı olup şarj durumundaydı.İpodun kenarındaki metal kısma ve kalorifere dokununca elektrik akımının geçtiğini hissettim.Yalnızca pc ye baglıyken carpıyor.Normal durumdayken de denedim ama o zaman carpmadı.

Sylar
12-12-2009, 21:39
bence kullandığın uzatma kabloyla alakalı bir ara benim kasa beni fena çarpıyordu. Kacak olup olmadıgını kontrol et.