PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları i mei nosundan unlock açılırmı??

fikret3193
22-10-2009, 11:12
slm arkadaşlar bugün bi telefoncu ile konustum izmirden iphone 3g 3,1 versiyon 05,11,07 hakkında ve daha öncede görüşmütüm unlock işleminin yakında çıkacagını sölemişti bugünkü görüşmemdede unlock işleminin artık yapıldıgı söledi dediki apple ile bi anlaşma yapılmıs imei nosunu onlara gönderilip bi kaç gün içinde unlock işleminn oldugunu ve bidaha sim kilitlenmediğini ve hangi versiyonu yüklersen yükle bişey değişmez unlock serbest dedi .böle bi konu hakkında bi bilgisi olan varmı arkadaşlar.doğrumudur???

fikret3193
22-10-2009, 14:40
yokmu arkadaşlar açtığım konuyla ilgili bilgisi olan ?????

oski_58
22-10-2009, 18:52
İmei kaydı demek telefonunu türkiyedeki hatlarla rahat bir şekilde kullanman içindir. Unlock'a gelince apple'ın anlaştığı firmalar var o firmalardan alınan telefonlarda firmanın sadece kendi hattının çalışması için koyduğu simlock vardır bunu 3.0 versionunda ultrasnow'u cydia'dan indirerek unlock yapabilirsin bunun içinde cihazın jb'li olmalıdır. [:)] Senin bahsettiğin konu hakkında hiç bir duyum almadım biraz araştırıyım ben eğer öyle birşey olsa yabancı forumlarda görürdüm.Ama şuan için bir fikrim yok doğruda olabilir yanlışta.

yok
22-10-2009, 19:10
böyle bişey warsa harika olur...

fikret3193
22-10-2009, 20:25
author=oski_58 link=topic=9590.msg57001#msg57001 date=1256226762]
İmei kaydı demek telefonunu türkiyedeki hatlarla rahat bir şekilde kullanman içindir. Unlock'a gelince apple'ın anlaştığı firmalar var o firmalardan alınan telefonlarda firmanın sadece kendi hattının çalışması için koyduğu simlock vardır bunu 3.0 versionunda ultrasnow'u cydia'dan indirerek unlock yapabilirsin bunun içinde cihazın jb'li olmalıdır. [:)] Senin bahsettiğin konu hakkında hiç bir duyum almadım biraz araştırıyım ben eğer öyle birşey olsa yabancı forumlarda görürdüm.Ama şuan için bir fikrim yok doğruda olabilir yanlışta.
slm arkadaşım.bundan yaklaşık 10 gün önce bu telefoncuyu arayıp derdimi anlattım dedimki benim telefonum yurtdısından geldi imei kaydı yapıldı ve unlock işlemide yapıldı tabi ben daha yeni kullanmaya başladığım için i tunesten karıştırırken yani versiyon falan yüklerken telefonu açılmayacak hale getirdim ve update yaptım dedim ve tabi bu işlemi yapınca unlock gitti dedim tekrar açılırmı dedim modem firmwareyi sordu 05,11,07 dedim ve daha çıkmadı dedi 1 hafta gibi bi zamanda unlock çıkar dedi msn den konusuyoz bunları ve bugünde yazmıs msn sine o arkadas unlock çıktı falan demiş tekrar konustum ve bana açtıgım konudaki şeyleri söyledi yani sadece imei nosuyla unlock işleminn oldugunu ve birdaha hangi versiyonu yüklersen yükle bidaha sim kilidinin olmayacagını söyledi tabi bu işlem 100 tl .

SaTuSa
23-10-2009, 09:20
Maşşallah baya sağlam kazanıyolar,bizim burada herşey bedava vallahi [8D]

Onu benim tanıdığım bir telefoncuda söylemişti,İzmir de yurtdışı iPhone trafiğine başlayanlardan biridir.
daha net bilgiye ulaşırsam dönüş yaparım buradan

yok
23-10-2009, 17:11
author=fikret3193 link=topic=9590.msg57012#msg57012 date=1256232342]
slm arkadaşım.bundan yaklaşık 10 gün önce bu telefoncuyu arayıp derdimi anlattım dedimki benim telefonum yurtdısından geldi imei kaydı yapıldı ve unlock işlemide yapıldı tabi ben daha yeni kullanmaya başladığım için i tunesten karıştırırken yani versiyon falan yüklerken telefonu açılmayacak hale getirdim ve update yaptım dedim ve tabi bu işlemi yapınca unlock gitti dedim tekrar açılırmı dedim modem firmwareyi sordu 05,11,07 dedim ve daha çıkmadı dedi 1 hafta gibi bi zamanda unlock çıkar dedi msn den konusuyoz bunları ve bugünde yazmıs msn sine o arkadas unlock çıktı falan demiş tekrar konustum ve bana açtıgım konudaki şeyleri söyledi yani sadece imei nosuyla unlock işleminn oldugunu ve birdaha hangi versiyonu yüklersen yükle bidaha sim kilidinin olmayacagını söyledi tabi bu işlem 100 tl .

bu telefoncu nerde.. eğer yapabiliyosa çok iyi olur ..

bide yeni versiyon bile yüklesen kapan mıyomus..süper..

yeri nerde bu telefoncunu gidip bakim..weya ulaşa bilicek numara vs. varmı???

odiksoz
23-10-2009, 20:35
Yalan da olabilir dikkat edin. Xsellize'a bakacağım ama simdilik yapmayın derim. Standart bir jb ve unlock için ortalama 50 tl alırlar.
Ayrıca öyle bir durumda imei değil seri numarasını isterler sanıyorum.

yok
23-10-2009, 20:52
benim bi ara duyumlarıma göre vodafone yaptığı simlock ları cihazın imei sini alarak kaldırıyodu...

belki AT&T de böyle bi uygulamaya geçmiştir..

inş. walla 4 gözle bekliyorum.. [:'(]

fikret3193
23-10-2009, 21:16
walla yukarıda anlattıgım gibi durum ama adam öle söledi ben onun yalancısıyım böle bişey olmasa yapıyorum demezdi ama en sağlıklısı izmire gidip telefonun ime nosunu verip aç simlocku al paranı demek tabikide ama yolum düşer nasıl olsa birgün izmire oluyosa eğer böle bişy burdan yazarım yine arkadaşlar

fikret3193
23-10-2009, 21:18
http://mahmood1.com/jailbreak.aspx birde arkaşlar bu linke bakabilirmisinz bişeyler ilgilendiriyo bizi ama tam anlayamadım :)

yok
24-10-2009, 10:08
author=fikret3193 link=topic=9590.msg57142#msg57142 date=1256321890]
http://mahmood1.com/jailbreak.aspx birde arkaşlar bu linke bakabilirmisinz bişeyler ilgilendiriyo bizi ama tam anlayamadım :)

burda custom restore vermiş ben denedim.. ama searching diyo..sonra da no sevice

bide burdakine bakim işayarıcak mı ???

fikret3193
25-10-2009, 13:39
author=pasha link=topic=9590.msg57089#msg57089 date=1256307116]
bu telefoncu nerde.. eğer yapabiliyosa çok iyi olur ..

bide yeni versiyon bile yüklesen kapan mıyomus..süper..

yeri nerde bu telefoncunu gidip bakim..weya ulaşa bilicek numara vs. varmı???
sen izmirlimisin arkadaşım