PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pc deki bir sesi mesaj sesi yapabilme ve 30 saniyeden uzun zilsesi atayabilme...

almora
18-10-2009, 18:27
slm ben de 3 gündür bunla uğraşıyorum.dün gece 4 te bir converter'a ihtiyaç olmadığını farkettim ve 90 saniyelik bir zil sesi melodisi ve değişik mesaj sesleri eklemeyi başardım.Lafı uzatmadan nasıl yapacağını anlatıyım.Ben itunes'un son versiyonunda yaptım menülerde farklılık olmamsı için siz de 9.0.1.8 indirip bu işe öyle başla bence :):)neyse olay şöyle gelişiyor:

Öncelikle itunes'a convert etmek istediğin şarkıyı atıyosun.Sol tuş bişe bir defa tıklıyorsun şarkıyı (seçili olması içi). sonra yukardan file- edit- view - controls - store- advanced -help menülerinin olduğu kısımdan edit 'e açılan menüden de prefences'e basıyoruz. açılan pencerede generals sekmesinden Import settings... 'e basıyoruz.üstte sadece import using yazan kısımda buraya dikkat mesaj sesi yapmak için aiff encoder, zil sesi yapmak için ise aac encoder'i seçiyoruz.Can alıcı nokta burasıydı :) 2 pencereye de tamam diyerek kapatıyoruz ve itunes şarkı listesinden çevirmek istediğimiz şarkıyı bulup sağ tıklıyoruz ve create aiff version diyoruz.hemen şarkı listesinde o şarkının altında aiff versiyonunu üretiyor.ona sağ tıklıyoruz ve show in windows explorer'a basıp aiff uzantılı dosyayı .caf olarak değiştiriyoruz. işte bu kadar.Dikkat etmen gereken şey,değiştirmek istediğin sesi iphone browser ile masaüstüne yedek al.Sonra o dosyayla aynı ismi yeni oluşturduğun dosyaya ver.melodi yapımı da aynı 90 saniyelik bi melodi var bende daha uzun da yapılabiliyor bu şekilde.sadece mesajlar ve diğer sesler uisounds içinde,zil sesleri ringtones klasörü içinde.iyi eğlenceler

almora
27-10-2009, 00:37
author=Knockout link=topic=9523.msg57540#msg57540 date=1256579779]
Arkadasim acilmis konunun altina gercek cozum diye link atip kendi cewabina yonlendiriyorsun fakat okudugum kadariyla bnm anlattigimdan bir fatki yok yaptiginin tekrar okursan sende farkedeceksin sanirim birde orda verdigim tavsiyeyi goz ardi etmemeni oneririm cunku 90 saniye diil 3dakikalik bi sarkiyi da mesaj sesi yapabilirsin fakat mesaj sesi mesaji onayladigin zamn bile durmuyor bu durum da sevimsiz sonuclar dogurabiliyor neyse bi tesekkur etmek warken konu yanlis yontem yanlismis gibi konu altina link koymak bence sevimsiz bi durum LUTFEN DİKKAT!!!

Arkadaşım çemkirmeden önce okursan farkı anlarsın.Ben 90 saniye zil sesi için söyledim mesaj sesi için değil bu 1. ikincisi ise 2 mesaj arasında ki fark aac dosya türünün açıklaması. melodi de nasıl yapılıyor onu anlattım ki melodi için,ayrıca 90 saniye diye kısıt getirmedim daha uzun olabilir dedim onu da okumadığın anlaşılıyor.Dikkat ben mesaj sesi için 90 saniye yapın demedim zil sesi melodisi için söyledim.."Mesajı okurmuşsun açarmışsın, zil sesi gitmezmiş"bunu neden yazdın,ben zil 90 saniye ve üstü olur dedim o yüzden buna da dikkat etmemişin.Kalkmış bana dikkat et diyorsun. Senin gibi okumadan yazmadım ben onu oraya. Sen dikkat et biraz. Burda kimse kimsenin emeğine haksızlık etmiyor. İsteyen istediğine teşekkür eder. Beğeniyorsan et, beğenmiyorsan etme ben ne senin ya da başkasının teşekkürü için birşey yapıyorum, ne de senin gibi kimseden teşekkür istiyorum. Amacım yardım etmek seninkisi ne anlayamadım. Buraya bunu yazmadım diye linki de mesajı da sana özelden gönderiyorum. Senin cevabını herkesin görmesi açısından buraya yaz. iyi akşamlar

Sylar
28-10-2009, 18:18
Arkadaslar tartismaya gerek yok herkes kendince anlatmaya calismis.
Uyelerimiz hangisini istiyorsa o yontemi kullansin ama gercek cozum gibi ortami geren kelimeler kullanmamaya calisalimm