PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları İTunes İPhone'u görmüyor!

aktugk
11-10-2009, 10:25
Arkadaşlar dün sabah telefonumu bilgisayarım görüyordu, fakat akşam taktım görmüyor. Önce size denediğim yolları sayıyım bunun dışında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. [gl=18.gif]

Kabloyu denedim, farklı kabloylada görmedi
Farklı bilgisayarlar, işletim sistemleri vista ve xpde denedim görmedi.
İTunes u kaldırdım, İTunes a ait bütün klasörleri sildim, 9.0 kurdum sonuç aynı, görmedi.
İnternette araştırdım, usbapp şeklinde bir driver buldum, onuda değiştirdim fakat görmedi.
Yine internetteki söylentilere göre İ.Explorer üzerinden ayarları otomatik olarak algılayı seçtim, görmedi.
DFU moduna aldım, İTunes bu sefer restore etmemi söyledi.

Şöyle bir durum var, Orbit isimli programla bilgisayarıma bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum, dosyalarıma hatta webcame ulaşabiliyorum. Fakat taktığım zaman eskisi gibi fotoğraf tarayıcı sihirbazı veya İTunes ta gözükmüyor.

İPhone 3G 8GB OS: 3.0 JB
Bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olabilirim?

KupaValesi
25-11-2009, 14:03
restore [gl=20.gif]
fazla zorlamayacaksın boyle seylerı.
teknık servısın yaptıgı gıbı sıfırla gonder [8D]

oski_58
28-11-2009, 16:00
Arkadaşım adam zaten telefonu pc'ye tanıtamıyor nasıl restore etmesini bekleyebilirsin ki.Kardeş sarj yerin oksitlenmiş diyebilirim telefonu kapalı bir şekilde eline bir diş fırçası al tinerle o yeri bir güzel sil.

KupaValesi
02-12-2009, 08:43
author=oski_58 link=topic=9360.msg64719#msg64719 date=1259416826]
Arkadaşım adam zaten telefonu pc'ye tanıtamıyor nasıl restore etmesini bekleyebilirsin ki.Kardeş sarj yerin oksitlenmiş diyebilirim telefonu kapalı bir şekilde eline bir diş fırçası al tinerle o yeri bir güzel sil.

yazıyı iyice bi oku ondan sonra cevap ver banada onada!!!

1. "DFU moduna aldım, İTunes bu sefer restore etmemi söyledi." demiş demekki pc tanıyor!!

2. "Şöyle bir durum var, Orbit isimli programla bilgisayarıma bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum" demiş demekki sokette arıza falan yok 1. seçenektekide aynen bu kanıyı doğruluyor.

3. "İTunes u kaldırdım, İTunes a ait bütün klasörleri sildim, 9.0 kurdum sonuç aynı, görmedi." demiş sen burda okumayı bırakmışsın.

çok bildiğimi iddaa etmiyorum sadece insanlara hızlı cevap vermeye çalışıyorum. bildiğimden değil yarımcı olmak istememden...

başka bi yönetici daha varsa bi zahmet olaya bakıp bi son verebilirmi...

üstüme vazife olamayan yardım amaçlı bişey yazmıyorum şu dakikadan sonra.

tşk...

gfb_st
02-12-2009, 08:53
Arkadasim yardimci olman cok guzel bisey boyle ufak konular yuzunden olayi buyutmek biraz garip olur.oski arkdasimizin gozunden kacmis olmali bazi yerler.Vericegimiz tepkiler biraz daha yumusak olursa daha iyi olur cunku burada herkes birbirine yardim amacli cikarsiz sekilde paylasim yapiyor.
Paylasimlarinizin ve hizli cevaplarinizi gormek isteri. :)

SaTuSa
02-12-2009, 12:50
author=kupavalesi link=topic=9360.msg65155#msg65155 date=1259736194]
yazıyı iyice bi oku ondan sonra cevap ver banada onada!!!

çok bildiğimi iddaa etmiyorum sadece insanlara hızlı cevap vermeye çalışıyorum. bildiğimden değil yarımcı olmak istememden...

başka bi yönetici daha varsa bi zahmet olaya bakıp bi son verebilirmi...

üstüme vazife olamayan yardım amaçlı bişey yazmıyorum şu dakikadan sonra.

tşk...

arkadaşım ilk olarak sana cevap vermek istiyorum... çok güzel bir iş yapmaya çalışmışsın kendince arkadaşa yardımcı olmaya çalışarak,ancak sonraki mesajında yaptığın güzelliği bir kalemde harcamışsın...
bu forumda yönetim grubunu geçtim tüm üyelere bile bu şekilde çıkışlar yapmamalısınız,forumumuza yakışmaz bu.kaldı ki öyle bir anda çıkış gerektirecek bir durum söz konusu değil.sinirlerimize biraz daha hakim olmalıyız,malum keskin sirke küpüne zarar... bundan sonra konulara cevap vermek istemezseniz sizin tercihiniz,ancak bizler katılımlarınızı cevaplarınızı elbette ki görmek isteriz.tekrar ediyorum mesajlarımızda litfen daha dikkatli ve özenli olalım [:'(]

sorunu olan arkadaşımıza dönmek istiyorum şimdi de......

Cihazına son zamanlarda yüklediğiniz herhangi bir uygulama yüzünden olabilir,eğer dfu moduna aldığın zaman itunes görüp restore diyorsa seçeneğin yok gibi zaten,restoreyi yap geç...sonucu sonra görürüz zaten... bu arada bilgisayarım bölümünden fotoğraflarına falan ulaşamıyorsan cihazın içinde çekmiş olduğun fotoğrafta olmayabilir,bende mesela sadece içinde foto varken ulaşabiliyorum direkt olarak...yani kendim attığım değil cihaz ile çektiğim fotoğraf olması lazım direkt olarak görmesi için gibi bir durum...
ama dediğimiz gibi eğer itunes kesinlikle görmüyorsa restore yapmadan bilgisayarını güvenli modda açıp sorunlarını denetleyip düzelmesine izin ver ama cihazı bağlama,daha sonra normal olarak açıp bilgisayarı tekrar dene yine tanımazsa restore yoluna gitmelisin zaten önceden de arkadaşımız söyleşmiş...
umarım çözersin sonucu da bize bildirirsen seviniriz.kolay gelsin

WaGrAnT
09-09-2010, 10:54
arkadaşlar iTunes cihazı görmüyor. Az önce hiç bir problem yoktu herhangi bişey de yüklemedim iPhone Folders görüyor ama iTunes görmüyor :S

WaGrAnT
09-09-2010, 11:26
şimdi iTunes 10 kaldırıp 9.2i kurdum ama sonuç değişmedi

MsTrK
09-09-2010, 11:29
Baska USB girislerini deneyin .

WaGrAnT
09-09-2010, 11:31
onu da denedim ama görmüyor restore çözümmü sizce ?

MsTrK
09-09-2010, 11:37
Eger iTunes , cihazi görmüyorsa nasil restore edeceksiniz ??
Ben bir bakayim , eger çözüm bulursam buraya yazarim ;)

WaGrAnT
09-09-2010, 11:41
oda doğru yaa :D şimdiden teşekkürler ...

MsTrK
09-09-2010, 11:50
Baska bilgisayarlarda da denedinizmi ?

WaGrAnT
09-09-2010, 12:00
yok denemedim şuan elimde öyle bi fırsat yok :(

ekksl6
11-10-2010, 22:55
wi-fi sync gibi bi program varsa sorun o programcıklar...
bende de sorun vardı kaldırdım programı itunes iphne u gormeye başladı...şimdi de hosts dosyasını değiştirdiğim için yeni sürümü yüklemiyo:) fw düşürmek için değiştirmi,şdim:)

BESIKTASJK
31-12-2011, 14:07
bende de aynı sorun başladı itunes son sürümü yüklü iphone 3g kullanıyorum işletim sistemi olarak da windows 7 home basıc sürümü var
acaba işletim sisteminden olabilirmi

theOracle
06-01-2012, 17:29
kesinlikle itunes in eski sürümünü bilgisayarınızdan kaldırın..son sürümü yükleyip iphone u bilgisayarınıza bağlayın .. ilk aşamada tekrar görmezse iphone u dfu moda alın o zaman itunes tepki verecektir.. kurtarma modundaki iphone ununuzu artık sorunsuz bi şekilde restore edebilirsiniz..

cantuncok
06-01-2012, 19:27
Arkadaşlar dün sabah telefonumu bilgisayarım görüyordu, fakat akşam taktım görmüyor. Önce size denediğim yolları sayıyım bunun dışında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. [gl=18.gif]

Kabloyu denedim, farklı kabloylada görmedi
Farklı bilgisayarlar, işletim sistemleri vista ve xpde denedim görmedi.
İTunes u kaldırdım, İTunes a ait bütün klasörleri sildim, 9.0 kurdum sonuç aynı, görmedi.
İnternette araştırdım, usbapp şeklinde bir driver buldum, onuda değiştirdim fakat görmedi.
Yine internetteki söylentilere göre İ.Explorer üzerinden ayarları otomatik olarak algılayı seçtim, görmedi.
DFU moduna aldım, İTunes bu sefer restore etmemi söyledi.

Şöyle bir durum var, Orbit isimli programla bilgisayarıma bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum, dosyalarıma hatta webcame ulaşabiliyorum. Fakat taktığım zaman eskisi gibi fotoğraf tarayıcı sihirbazı veya İTunes ta gözükmüyor.

İPhone 3G 8GB OS: 3.0 JB
Bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olabilirim?
1 - Denetim Masasına gir kardeşim. Programlar ve Özelliklerine gir ve karşına çıkan listeyi Yayımcı ya göre sırala. Apple inc. olanların hepsini kaldır ilk başta.
2 - Bilgisayar/ Yerel Disk C/ Kullanıcılar/ User/ Müziğim e gir ve iTunes dosyasını tamamen sil. (İçinde kayıtlı dosyan varsa başka yere taşı)
3 - iTunes u bir daha yükle. (Hepsi geri gelecek)
Bir daha dene bakalım görcekmi telefonu
Yardımcı olabildiysem sevinirim.

theOracle
06-01-2012, 22:26
işletim sistemiyle ilgili bi durum söz koınusu değil sadece iphone u dfu alman gerekiyor gerisini zaten yapabileceksiniz..

cantuncok
07-01-2012, 01:04
işletim sistemiyle ilgili bi durum söz koınusu değil sadece iphone u dfu alman gerekiyor gerisini zaten yapabileceksiniz..

Dfu moduna almiş zaten bilgisayar goruyormus. Ama dfu dan cikinca yine gormuyormus.