PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları cydia çalışmıyo hiçbişey yapamyorum

karamahmutoglu
03-10-2009, 00:22
Selamlar öncelikle yeni üye oldum ve gördüğüm kadarıyla çok faydalı ve güzel bi site ,

sorumun cevaplarını bulamadım sitede

iphone u yeni aldım 2.el yurtdışı cihaz aldığımda içi doluydu bilmeden biraz da cahillikle tüm içeriği sil dedim iphone u sil dedim herneyse kapandı açılmadı alet bi daha bende bi telefoncuya götürdüm bana baştan yükledi etti herşeyini , içinde cydia ve icy yüklüydü burda okuduğum ve gördüğüm programlar içinde , biraz buraları karıştırınca bişeyler yüklemeye çalışınca sanırım cydia yı bozdum :) önce source lar silindi manage bölümünde hiçbişey çıkmıyodu , sonra icyden remove dedim baştan yükliyim dedim şimdide cydia ya tıklıyorum açılmıyo tamamen karıştı kafam artık , napıcam bilmiyorum kırılmış applicationları yüklemek falandı tek amacım ama şimdi cydia açılmıyo hiç napıcam bi yol gösteren varmı ? hiçbişey yapamıyorum , teknolojiye düşmanım biraz sanki okuyup da yardımcı olabilcek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkür

karamahmutoglu
03-10-2009, 01:08
galiba yanlış yere açmış olabilirim konuyu o yüzden yöneticilerden özür dilerim bi konu okurken burda dalıp burda açmışım ...

şuan telefonda sadece icy yüklü nasıl cydia yüklicem tekrar yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

[JW]
03-10-2009, 03:53
merhaba öncelikle hoş geldiniz.cihazınız hayırlı olsun.

soruna gelecek olursak,herşeyden önce aşağıdaki linkten okumaya başlayın.çünkü kırılmış uygulama yüklemek istyyen birisi için gerekli tüm adımları sırayla anlattık.eğer karşılaştığınız sorunlar olursa gene forumu kullanabilirsiniz.
http://www.ikaynak.com/forum/ipodumu-yeni-aldim-nereden-ba351layaca287im-t296.0.html

bu arada cydia'da ki sorun kaynak eklerken olmuş olabilir.bazı kaynaklar cydia da sorun çıkartabiliyor.düzeltmek için aşağıdaki linki deneyebilirsiniz.fakat winscp yada iphone browser programı lazım olacak.onların kullanımı için de tüyo merkezinden yararlanabilirsiniz.
http://www.ikaynak.com/forum/cydianin-kapanmasina-100-cozum-t8377.0.html

karamahmutoglu
03-10-2009, 10:02
Dün yaptığım indirdiğim bazı uygulamardan sonra Turkcell hat almıyo telefon , ayarlardan girdiğimde bile operatör bölümü çıkmıyo telefonda :( neyi sildim neyi yükledim bilmiyorum , butür bi sorunla karşılaşan oldumu ne yapılması gerektiğini biliyomusunuz ?

karamahmutoglu
03-10-2009, 10:27
[JW] eger online isen bi yardım edebilirmisin , hat almıyo telefonum icy den bişeyler indirip sildim ondan kaynaklı olabilirmi turcell tanımıyo hiçbi şebeke almıyo

Misafir.
03-10-2009, 10:55
dfu moda alıp restore ediniz cihazınızı

karamahmutoglu
03-10-2009, 17:30
firmware 3.0 ı indiriyorum şuan restore edicem , peki ben cydia yı falan silmiştim source lardan kaynaklanan problem oluştuğu için onu da baştan yüklemek için 3.0 i JB mi yapmak gerekiyo ?
birde sadece 3.0 ı jb yapmak istediğim zaman bütün sürümleri baştan yapmam mı lazım yoksa sadece 3.0 için o işlemi yapsam olurmu , yeni girdik bu işlere çok başınızı agrıtıcam sorularımla şimdiden kusura bakmayın arkadaşlar , gün gelir bende piştikten sonra ihtiyacı olanlara aynı şekilde yardım için ugraşıcam , şimdiden sagolun cevaplar için

placebo
03-10-2009, 17:57
Cydia kullanmak için JB yapmanız şart. Zaten JB sırasında Cydia cihazınıza yükleniyor. Ekstradan bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Aman bu sefer önce Cydia programıyla ilgili forumda yer alan rehberi okuyun, ona göre işlem yapın da aynı sorunla karşılaşmayın.

Ve, sadece 3.0'ı iTunes üzerinden shift + restore ile yeniden yüklemeniz ve RedSn0w ile JB yapmanız yeterli olacaktır. Eski sürümlere ihtiyacınız yok.

karamahmutoglu
03-10-2009, 18:04
Hemmen deniyorum , sagolasın placebo

karamahmutoglu
03-10-2009, 19:06
Placebo , restore ettim şuan i tunes a usb baglama kablosu ve sadece emergency arama yapma ekranı var önümde telefonda , redsnow indirdim 3.0 ı da aynı zip in içine attım öyle başlattım programı browse deyip programı seçiyorum başarılı diyo fakat daha sonra next diyorum ve program kendini kapatıyo :(

yanlış bişey mi yapıyorum yoksa yapılması gereken başka bişey varmı ?

karamahmutoglu
03-10-2009, 19:20
Daha önce bu sorunla karşılaşan biri varmı ? yardımcı olabilicek biri neden redsnow firmware i seçip next e tıkladığımda kapanıyo ??