PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Restore Hatası (9) numaralı sorun

dibi
01-10-2009, 16:35
Forumda 3 saat 42 dakikadır araştırıyorum uğraşıyorum ancak başaramadım.
iphone 2G 8 GB 3.0.0 kullanıyorum sorun ilk olarak şebekeyle başladı, şebeke sorunu yaşıyordm AVEA'dan kaynaklıdır diye düşündm sonra telefonu sıfırlamaya çalştım (ayarlar menüsünden)
Ekranda elma logosu kaldı. Ve açılmamaya başladı telefon. Kapatamadım da.

Bugün DFU Moduna alıp itunes üzerinden restore'la düzeltebileceğimi öğrendim.

iTunes 8i sitenizden indirip restore'lamaya çalştm ancak custom restore basarken An error occured (9) hatasıyla karşılaşıyorum her seferinde.

Sonuçta 'iphonenumun' ekranında itunes logosu ve usb kablosu öylece duruyor ben ona bakıyorum ve o bana ...

Dipnot: SimKart falan takılı değil.

Çözüm:

iTunes 8. Sürümü Kullanacaksnz.
USB Driverları ve usb 2.0 çok önemli. 2.0 usb ler olmazsa kasanın arkasındaki usb hublarını deneyin.
Driverları kaldırıp kaldırıp baştan yükletmeniz gerekebilir.
USB Kaynaklı osrunlarda restore işlemini farklı pc lerde denemeniz tavsiye edilir.
Ben usb driver kontrolcülerini komple kaldırıp baştan kurdum sisteme :)
http://img142.imageshack.us/img142/8826/68438164.jpg
Diğer önemli husus Shift Delete ile aktarılacak restore dosyasında. Ben defalarca denedm ama 3.0.0 kabul etmedi. 3.0.1 ile Erase And Sync seçip yaptım sonuç başarılı.
Sonuçta hatasız sorunsuz Geri Dönüşüm işlemi başarıyla sonuçlandı.

Saygılarımla ...

dibi
01-10-2009, 17:46
ee bu zıkkım 3.1 oldu sim kilidi var ne yapacm şimdi :D

Misafir.
01-10-2009, 18:06
3.1'den 3.0'a dönüş forumda mevcut o yöntemi kullanarak dönüş yapan inşallah basebandınızda düşer yoksa 3.1 jb unlock çıkana kadar o zıkkımı ipod olarak kullanacaksınız.

forum kuralları gereği tamamı bold italik büyük yazmak yasaktır lütfen mesajlarınızı düzeltir misiniz?

dibi
03-10-2009, 11:22
author=allerjik link=topic=9171.msg53808#msg53808 date=1254409603]
3.1'den 3.0'a dönüş forumda mevcut o yöntemi kullanarak dönüş yapan inşallah basebandınızda düşer yoksa 3.1 jb unlock çıkana kadar o zıkkımı ipod olarak kullanacaksınız.

forum kuralları gereği tamamı bold italik büyük yazmak yasaktır lütfen mesajlarınızı düzeltir misiniz?

Peki Yardımınız için teşekkür ederim :)