PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iPhone 2G 'Aygıt Tanınmadı' hatası veriyor

carisma3geni
01-10-2009, 01:37
arkadaşlar iphone 2g aygıt tanınmadı hatası veriyor ve şarj olmuyor daha sonra düzelir die Telefondan ayarları ve içerikleri sil yaptm artık iPhone acılmıyor elma işareti cıkıyor ve hiç acılmıyor yardım ederseniz sevinirim ve bende 1 hafta önce itunes 9ile versiyon 3.0 ı restore etmiştim bunla bi alakası olabilirmi ve ne yapabilirim hiçbir bilgisayar tel i görmüyor yardım lütfen

Misafir.
01-10-2009, 09:08
ekranda elma varken görmez hiç bir pc dfu moda alıp görür pcler ayrıca 3.0 ile alakası yok bilgisayarda bi sıkıntı oluyor malesef

placebo
01-10-2009, 09:20
Telefon açık iken başka bilgisayarlar da telefonu görmüyorsa USB kablosunda da sorun olabilir. Veya bir de güvenli modda deneyin.

N!t£cn@klQw
01-10-2009, 09:25
bilgisayarın başka usb çıkışı varsa oradan da bir deneyin isterseniz

carisma3geni
02-10-2009, 07:58
Arkadaşlar DFU Modundada aynı hatayı veriyor başka Usb girişinede bağladım Usb kablosuda sağlam başka iPhone görüyor acaba telefonun usb grişmi bozuldu

N!t£cn@klQw
02-10-2009, 08:07
o zmn son olarak bilgisayarı güvenli moda larak deneyin ve gene olmazsa başka bir bilgisayarda yapın.

carisma3geni
02-10-2009, 19:51
Güvenli Mod da da başka bilgisayardada denedim olmuyor olmuyor servis yolu göründü bize yardımlarınız için sağolun eyvallah

hilook
03-10-2009, 21:52
Arkadaşlar,

Aynı hatayı ben de aldım. Burada yazanları aynen uyguladım ancak cihazın açılmama nedeni sanırım sim lock kilidi. Program restore olayını bitirdiğinde ki bu noktaya kadar hiçbir hata mesajı almıyorum, Kilitli Sim lock hatası vermekte ve kilidi olmayan bir SIM Kart takarak deneyin demekte. Kilidi aç kısmına başarılı giriş yapınca da vodafona bağlanıyor ancak acil aramaya geçiyor. Bundan nasıl kurtulabilirz? Saygılar.

oski_58
03-10-2009, 22:10
Elma logosundayken home+power bas telefon kapanicak sonra elini 4-5 saniye öyle beklet telefon geri açılacak sonra açılınca elini powerdan cek homeye basmaya devam et ekranda itunes çıkacak onu görünce elini cek. Sonra itunese gir telefonu görecektir restore yap

hilook
03-10-2009, 22:28
Hocam ekranımda elma logosu yok zaten. yukarıda itunes yazan bir disc resmi aşağıda da usb kablosu resmi var. Ayrıca şundan şüphelendim. Acaba dedim restore yaparken telefonu kendi kapayıp açıyor ya. Pin numarası giremiyor haliyle açamıyor mu. Bunu üzerine Vodafonu aradım. Klasik sim kart bozulmuştur dediler. Bunun üzerine sim kartımı çıkardım başka telefonda açtım. Sim kartta hata yok. Bunun üzerine nokia da ayarlardan pin no kullanma kısmını seçtim. İphone a yeniden taktım. Hayrettir gene sordu. Doğru numarayı gidrdim. Gene cd ve usb kablosu resmi, gene acil durumlar için kaydırın uyarısı. Restore yapmama rağmen böyle.

Ayrıca restore esnasında XP yukarıdaki arkadaşa anlattığınız şekilde gördü ama itunes akranında da The sim card inserted in this iphone doesn't appear to be supported yazıyor.

oski_58
03-10-2009, 23:05
Telefon recovry moduna girmiş. Farklı bir pcye tak itunesi ac o ekranda kalsın dfu moduna alma o modda kalsın öyle restore et ben öyle hallettim çünkü.

hilook
04-10-2009, 00:46
Şimdi komşunun bilgisayarına girip itunes yükledim ama restore yazan bir yer göremiyorum. Bu dfu moda almadan nasıl restore edeceğim. Yardımınız için teşekkürler.

oski_58
04-10-2009, 00:53
cihazın zaten recovery modunda öylece tak. tabi açıp takacaksın o disk itunes yazısı olacak

hilook
04-10-2009, 01:03
Problem şu ki gene dfu moduna almak zorunda kaldim çünkü restore yazısı çıkan Summary kısmı, sim kart uyarı yazısı yüzünden çıkmıyor itunesda. Yani sadece dfu modunda restore oluyor. O şekilde bu yeni bilgisayarda son olarak bir daha deneyeceğim.

placebo
04-10-2009, 04:00
İnşallah yanlış anlamamışımdır, ama sizin telefonda gördüğünüz ve SIM kartla ilgili olan mesajı boşverin, dikkate almayın, o yazmaya devam etsin. Cihazı restore ettikten sonra yüklediğiniz fw sürümüne uygun olan şekilde JB de yapın, hattınızın çekmeye başlaması lazım.