PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları ilgili arakdaslardan 3g için fikir istiyorum??

sago0671
29-09-2009, 19:20
bana yarin yurtdışından bi iphone 3g geliyor ve bunu yarin kayıt yaptıracağız. bunun sağlıklı olabilmesi için en son sürümü yükledikten sonra mı kayıt yaptırmalıyız? eğer öyleyse kayıt yaptırdıktan sonra son çıkan Jailbreaki yapsam no service hatası alırmıyım? fazla zorlamak istemiyorum ama Jailbreak olayını sadece itunesten atabileceğim bi kameradan video kaydetme programı için yüklüyeceğim. şimdiden tşk ederim.

placebo
30-09-2009, 12:59
Kayıt öncesinde veya sonrasında sürüm yükseltmek, jailbreak yapmak vs sizin için bir şey değiştirmez. İstediğiniz zaman yapıp kullanabilirsiniz.

sago0671
03-10-2009, 19:43
kayıtımı yaptırdım fakat 3 gün ile 15 güne kadar sürüyormuş açılması bekliyroum bakalım. ama bi soru daha sormak istiyorum. ben hem ipod tauch şimdide bir iphone 3g kullanıcısı oldum. duyduğuma göre iphone larda sürüm güncelleştrme yaptıktan sonra no service hatası alabiliyormuşuz bunun bi gerçekçiliği varmı touchım jailbrek li ama iphone ma yüklemek istemiyorum. yani kayıt yaptırdıktan sonra belirli bi süre geçtikten sonra veya sürüm yükseltiğimde no sevice hatası alırmıyım. alırsam siz neyi önerirsiniz jailbrek yapmam gerekirse eğer unlock sağlıklımıdır ve bunun süresi sabitmidir. imei numarısını değiştirme olayıda varmış. bide sim karta takılan aparatlar varmış kırıcı. kafam çok karıştı eşeğimi sağlam kazığa bağlamak istiyorum bana yardımcı olursanz sevinirim. şimdiden teşşekkürler.

placebo
04-10-2009, 03:49
Benim kullandığım telefon da yurtdışından gelme. İlk başta fake IMEI ile kullanıyordum, sonra yeni fw yüklerken cahilliğime geldi, orijinal IMEI'ye döndü. Bir süre bu şekilde kullandım. Telefonuma uyarı mesajı geldi, bir süre sonra da aramaya kapandı. Telefonumu halen jailbreakli olarak kullanmaya devam ettim, sonra da pasaporta kaydettirdim, iki üç gün içerisinde açıldı. Yeniden restore etmedim ama hat çekti.

Yani diyeceğim o ki, telefonun ülke sınırları içerisinde aramaya kapatılması ile no service hatası temelde aynı şeyler değil. Korkmanıza gerek yok. JB yapacaksanız kaydın gerçekleşmesini beklemeden de yapabilirsiniz. Hergün internet üzerinden telefonunuzun IMEI numarasını sorgulatın, şimdiki uygulamayı bilemem ama ben kaydettirdiğim zaman cebe hattın açıldığına dair bir mesaj bile gelmemişti yanlış hatırlamıyorsam. Boşu boşuna beklemiş olmayın yani.

JB meselesindeki sorularınıza gelince bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım, yanlışım varsa yöneticiler düzeltir.

- Telefonunuz yurtdışından gelme ama tüm hatlara açık bir telefon mu, yoksa belirli hatlarla mı (örneğin AT&T'den almışsınızdır, sadece o hat ile çalışır vs) çalışıyor, bu önemli. Tüm hatlara açıksa sorun yok, ama belirli hatlarla çalışıyorsa hattın çekmesi için JB yapmanız gerekir.

- JB ile gelen unlock'un süresi yoktur. Restore yapana kadar telefonunuz unlock olarak kalır.

- IMEI numarasını değiştirme 2G'lere yapılır. Sizin telefon zaten kayıtlı olduğu için gerek yok.

- SIM karta takılan aparatlar TurboSIM olarak geçiyor. 2.x versiyonlarında kullanılıyordu. 3.0'la çalışanı görmedim, duymadım. Belki bana denk gelmemiştir, belki de 3.0'ın JB'si bu konuda hiç sorun çıkarmıyordur, bilemeyeceğim.

- iPod'unuz zaten varmış ama 3G'nin de GPS'i var, kamerası var, 3G bağlantısı var. JB'siz ne kadar tadı çıkar bilemem. Ben olsam JB yapardım, siz bilirsiniz yine de.

sago0671
04-10-2009, 12:00
ilgin için çok tşk ederim arkadasım.

biçok konuda beni aydınlattın fikir edinmek iyi oluyor. iphone rusyadan geldi orda media marktten alınmış umuyorum bütün hatlara uyumludur yoksa jailbrek. bakalım arkadasım kayıt yaptıralı 4 gün oldu ama daha açılmadı. kayıtlı hale geldiğinde jailbrek yaptıktan sonra inş no servise hatası almam. ortalama 1 haftadan beri ama bi köşede duruyor:) bigün inş kullanma fırsatı bulurum:)

kullanma kolaylığı ve dokumatik ekranı o kadar süperki köşede dursada zevk veriyo kullanışı:) tekrar tşkkürler.

sago0671
04-10-2009, 12:14
kayıt bekleme konusunda şunu söyleyeyim hergün kontrol ediyorumkayıtını ama bi kaç yerde jailbrek yapanların no service hatası aldığını okudum tedirginliğim ondan yani jailbrekle unlock yapmak yerine kendi kayıtını beklemek daha mı sağlıklı olur? yani sağlıklı olur düşüncesindeyim bende.

bide şunu sormak istiyorum. bu iphonun sürümü 3.0.1 bu buna göremi kayıta alınıyo ?
öyleyse eğer sürümünü yükseltmek istersem ileride bu no service hatası almama sebep teşkl edermi? (öyle sorunlarıda nette okudum)

çok fazla sorunlarla karşılaşıyorlar arkadaslar, benmde sorular hep çoğalıyor:)

Misafir.
04-10-2009, 13:25
no service sorunu kayıtla alakasız bir sorun kayıt sadece imei numaranızı kayıt altına alır sim lock oayında ise her sürümde unlock beklemek zorundasınız

sago0671
04-10-2009, 13:59
bu cevabınızdan no service hatası almamam için sürüm güncelleştirmeden önce o sürümün unlockunun da çıkmasını beklemem mi lazım? öyleyse her yeni güncelleştirmede no service hatası alıcam ve jailbrekten sonra unlock edicem. bunu çıkardım ama yanlışmı anladım?

Misafir.
04-10-2009, 20:15
doğru anladınız evet

sago0671
04-10-2009, 23:32
fikirler için herkeze tşk ederim. demekki uzun süre güncelleme yapmıcam:) Allah razı olsun.

placebo
05-10-2009, 01:27
author=sago0671 link=topic=9115.msg54253#msg54253 date=1254688362]
fikirler için herkeze tşk ederim. demekki uzun süre güncelleme yapmıcam:) Allah razı olsun.

Aslında ne zaman güncelleme yapabileceğinizi merak ediyorsanız forumumuzu takip etmeye devam edin. Bir sürümün jailbreak'i çıktığı gün haberi forumumuzda veriliyor, hatta yine aynı gün arkadaşlarımız uzun uğraşlar sonucunda konuyla ilgili rehber hazırlıyorlar.

Güncellemeyle ilgili olarak şu an için konuşalım, cihazınıza restore yapacak olursanız en fazla 3.0'ı yüklemelisiniz, 3.1 güncellemesini yapmamalısınız. 3.0'ın unlock'u var ama 3.1'in yok. 3.1'e yükseltip tekrar 3.0'a dönerim de demeyin, modem firmware yükseldiği için 3.0'a dönseniz de hattınız çekmeyecektir.

sago0671
05-10-2009, 12:37
anladım şuan iphonun daha hattı açılmadı ama 3.0.1 yüklü, hata alacağımı bildiğim için yükseltmiyorum sitedende sık sık takip ediyorum. bi süre jailbreksiz kullanmak istiyorum yani çok hevesleneceğim bişi görürsem mutlak hemen jailbrek atarım:) ilginiz için tekrardan tşkkürler.

sago0671
10-10-2009, 21:30
arkadaşlar biliyosunuz iphonum 3.0.1 jail brek yaptım ve sonra 3.0 için ultrasn0w yükledim fakat gene servis yok hatası aldım nerde hata yaptım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.