PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone uyku modundayken çalmıyor....

salih
22-09-2009, 14:59
ıyı bayramlar
1-iphoneönce wireless ağlarını görmemeye başladı.suan hıcbır sekılde hıcbır modemı gormuyor.wireless aktıf hale getirildıgınde sadece search yapıyor.bırlikte su problemlerı de beraberınde getırdı.
2-iphone uyku modundayken çalmıyor.daha sonra kontrol edıldıgınde aranıldığınızı anlıyorsunuz
3-problemlerin oncesınde şarj bana 2-3 gun gıderken su an sadece 1 gun yetıyor.
4-telefonu kullanın yada kullanmayın bekleme modunda dahı bıraksanız sarjı bı sekılde bıtıyor.telefonu tam anlamıyla kapatırsanız sarjınız oldugu gıbı korunuyor.

yabancı forumlardan takıp ettım.bıcok kısının bu problemı var fakat cözüm yolunu hıckımse bulamamıs.
bakmak isteyenler googledan no incomıng calls( sleep mode )

turkıyede kımsenın böyle problemı varmı?

ayrıca bunun yazılım sorunu oldugunu dusunuyorum...

N!t£cn@klQw
22-09-2009, 21:22
acil telefonunu servise götür hemen değiştirsinler benim değiştirdiler... fakat restore yapıp gönder eğer jailbreakli ise

[JW]
22-09-2009, 21:25
Hangi firmware sürümünü kullanıyorsunuz?

salih
23-09-2009, 20:14
arkadaslar ben amerıkadan aldım ve 2.5 yıldır bu telefonu kullanıyorum.2.2 fırmware kullanıyorum.bı kac defa 2.1 e dusurdum ama hıcbısey degısmedı.

N!t£cn@klQw
25-09-2009, 09:38
sanırım servise ihtiyacı var telin ama genede birde 3.0 çıkın bakalım olacak mı ?

kesenoglu
20-07-2011, 08:52
Kardes senin telefondaki sorunda gelişme varmi bendede aynı sorun var yardımcı olabilirsen çok sevinirim

kesenoglu
20-07-2011, 13:44
Arkadaslar kimse yokmu yardım edebilecek

DeMo
20-07-2011, 14:20
Cihazı restore etmeyi denediniz mi ?

kesenoglu
20-07-2011, 16:33
Restore ettim 3.1.3indim olmadı su anda 4.2.1 hala aynı değişen bir durum olmadi

DeMo
20-07-2011, 16:39
probleminiz uyku modu ile mi alakalı ? yoksa wifinin çalışmaması mı ?

kesenoglu
28-07-2011, 16:53
problem her ikiside wifi yok diyor ve de uyku modunda gelen aramalarda zil çalmıyor

kesenoglu
28-07-2011, 17:16
hem wifi yok diyor hemde uyku modunda gelen aramalarda zil çalmıyor

kesenoglu
28-07-2011, 17:18
kulaklık flexini değiştirdim ama hala sorun devam ediyor sürüm 4.2.1 yükledim sorun değişmedi hala devam

DeMo
28-07-2011, 17:37
Yazılımsal bir sorun gibi durmuyor. Maalesef donanımsal olabilir.

Muhtemelen Wi-Fi modülü arızalıdır ki iPod ve iPhone'ların 2G ve 3G modellerinde bir süre sonra sanırım bu sorun hep oluyor. Bendeki iPhone 3G cihaz da da aynı sorun var.

Uyku modu sorunu da ekranla alakalı olabilir.

kesenoglu
29-07-2011, 10:29
itunese bağlıyken uyku modunda çalıyor ama anlayamadım gitti

kesenoglu
03-08-2011, 13:58
arkadaşlar yokmu konu ile alakalı bir rastlantısı veya çözüm önerisi olan

kralgt
27-08-2011, 22:43
arkadaş ben sorunu yabancı forumlardan araştırarak çözdüm gibi ve sizinle paylaşmak istiyorum

1)Access point adresinden iphonebrowser yüklenir

2)program kurulduktan sonra iphone bilgisayara usb kablosu ile bağlanır

3)sırasıyla sol taraftaki dosya segmesinden \System\Library\SystemConfiguration\PowerManagemen t.bundle dosyasına girilir

4)com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist dosyası bulunur ve sağa tıknalıp dosyanın adı com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist2 olarak değiştirilir

5)telefon kapatılıp tekrar açılır ve problem çözülmüş olur.

bende sorun giderildi inşallah sizede yararlı olur.....

Benim tek ricam bazı arkadaşların araştırmadan bilip bilmeden insanların kafalarını kurcalamamaları,bilmeden yorum yapmamaları

DeMo
27-08-2011, 23:03
Paylaşımın işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum ama yinede paylaşmışsın eline sağlık, teşekkürler.

Fakat mesajın sonunda boş konuşmuşsun, kusura bakma arkadaşım.

Burada sorulara cevap veren kimse bundan bir kazanç sağlamıyor veya herhangi başka bir menfaati yok. Aksine zamanını veriyor. Ailesine, işine veya dinlenmeye ayırdığı zamandan çalarak burada insanlara yardımcı oluyor.

Telefon tamircisi, teknik servisi vs.vs. de değiliz. Vatandaşın cihazı elimizde değil ve görmeden onun anlattıklarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz, yönlendiriyoruz.

Bu arkadaşın yaşadığı WiFi modülü ile ilgili sorun 3G cihazlarda genel bir sorundur, araştır öğren. Ayrıca şahsen yaşadığımız olayla da örneklendiriyoruz.

Uyku modu ile ilgili cihazı restore etmesine rağmen hala aynı sorunu yaşıyorsa donanımsal olabilir demişiz. Ayrıca sen bu problemi yaşamışsın girmişsin bir yabancı forumdan araştırmışsın. Genel bir problem de değil yani binde bir kişinin başına gelmiş. O halde ben bunu nerden bileyim ve bunun için sana rehber mi hazırlamak lazım forumda ?

Zaten genel bir problem olsaydı forumda bununla ilgili mutlaka bir rehber hazırlanırdı. Örneği çok forumu okursan görürsün.

Ayrıca kesin emin olmadığımız için donanımsal olabilir demişiz. Bu senin kafanımı kurcalıyor şimdi ?

kralgt
28-08-2011, 15:33
2 hafta önce ilk iphone nu almış biri olarak kendimden örnek veriyim.iphone diğer telefonlara göre daha karışık bir telefon ve ben sleep modunda çalmama problemini çözemedim diyelim.2 3 tane türkçe forumda bu konuyla ilgili başlık açılmış.buraya giriyorum biri diyo kulaklık flex sini değiştir iyi diyorum değiştiriyorum bakıyorum sorun devam ediyo arkasından başka bir forumda biri ekrandır diyor ekranı değiştiriyorum yine sorun devam ediyor.benim anlatmak istediğim konu iphone ları nokia 3310 gibi yazboz tahtası gibi kullanamazsınız ve eminimki burdaki bir cok kişide deneme yanılmaya bu kadar önem vericek kadar zengin değil ondan bir yorum yapacakken daha dikkatli olursak biz ve bizim gibi iphone u çözmeye çalışan arkadaşlar için daha yararlı olur ve bide çok nadir bir sorun demişsin biraz araştırırsan 2g 3g 3gs kullanıcılarında bu sorun yaşayan arkadaşlarımız gayet yüksek umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir ve boşu doluyu tartıcak kişi sen değilsin yazdıkların hoş değil sonuçta burası bilgi forumu.....

DeMo
28-08-2011, 21:28
Arkadaşım sen konuyu tam okumadan yorum yapıyorsun. Geriye dönüp tekrar bak bakalım herhangi birisi donanımsal bir müdahaleyi yap demiş mi ? Kulaklık flexini değiştir diye kimse bir şey dememiş! Arkadaş kendi kendi ben değiştirdim demiş. Burada konuyu açan arkadaşlara ya restore yap denmiş ya da servise götür denmiş. Kimse sana aç telefonunu kendi kendine tamir et karıştır demiyor.

Ona bakarsan cihazı restore ederken de, jailbreak ederken de veya herhangi bir program yüklerken de cihazın elinde kalma riski az da olsa her zaman vardır. Burada hazırlanan rehberleri göreceğin üzere biz önce kendi cihazlarımıza yüklüyoruz eğer sorun yoksa sonra rehber olarak paylaşıyoruz. Yani senin anlayacağın, senin için risk olan bir şeyi önce biz kendi cihazımıza uyguluyoruz. Siz cihazını bu kadar çok seviyorsanız zaten bu işlemleri de yapmazsınız. Gider paşa paşa servise verirsiniz.

Foruma yeni üye olup, forumda yapılanlara bakmadan gelip ilk mesajınızda böyle bir şey yazarsanız böyle bir cevabı alırsınız kusura bakmayın.

kralgt
30-08-2011, 16:35
Yazılımsal bir sorun gibi durmuyor. Maalesef donanımsal olabilir.

Muhtemelen Wi-Fi modülü arızalıdır ki iPod ve iPhone'ların 2G ve 3G modellerinde bir süre sonra sanırım bu sorun hep oluyor. Bendeki iPhone 3G cihaz da da aynı sorun var.

Uyku modu sorunu da ekranla alakalı olabilir.

demo ben kendi değiştirsin demedim sadece kimse yanlış anlamasın bu kadar etrafımızda bilinçsiz ve insanların zaaflarını kar'a çeviren servisler varken arkadaşlarım yorum yaparken dikkat etsin biraz daha dedim ben bu sorunu yaşadım araştırdım çözdüm arkadaşlarımada yararlı olacağını düşündüm paylaştım ama diğer iphone forumlarında yazılanlardan dolayı biraz hassas olduğun için açıklamamın sonunda böyle bi açıklama yaptım yoksa kimseye herhangi bir artniyetim yok ama yukaru bakarsan sende değişik bir yorum yapmışsın ve bana bişeyleri savunuyosun ben sağlık personiliym istersen boş bi gününde gel bi kontrol ettirelim seni alzaymır başlangıcı var gibi gözüküyo ve eğerki yanlış anlaşıldıysamda herkezden özür dilerim

DeMo
30-08-2011, 20:07
Bizde paylaşımın için teşekkür ettik, eyvallah dedik. Fakat bir hayır bina ederken başka yerleri de yikmamak lazım. Önce yıkıp sivayip sonra da özür dilemek enteresan.

Bence siz öncelikle kendinize baktirin arkadasım. Sizde de idrak yolları enfeksiyonu gibi bir durum var. Goreceginiz uzere ben kesin bir ifade kullanıp git sunu değiştir, bunu yap dememisim.

Bu mubarek gunde konuyu daha fazla uzatıp, forumun huzurunu kaçırmayalım ve konu burada kapansin arkadasım.

erol6373
18-10-2012, 15:29
işe yarıyor kardeşim emegine saglık

arkadaş ben sorunu yabancı forumlardan araştırarak çözdüm gibi ve sizinle paylaşmak istiyorum

1)Access point adresinden iphonebrowser yüklenir

2)program kurulduktan sonra iphone bilgisayara usb kablosu ile bağlanır

3)sırasıyla sol taraftaki dosya segmesinden \System\Library\SystemConfiguration\PowerManagemen t.bundle dosyasına girilir

4)com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist dosyası bulunur ve sağa tıknalıp dosyanın adı com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist2 olarak değiştirilir

5)telefon kapatılıp tekrar açılır ve problem çözülmüş olur.

bende sorun giderildi inşallah sizede yararlı olur.....

Benim tek ricam bazı arkadaşların araştırmadan bilip bilmeden insanların kafalarını kurcalamamaları,bilmeden yorum yapmamaları