PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları dfu modu

rehaf
08-09-2009, 14:49
Yazılanlar gibi sırayı takip ettim
İlk önce iPod'u bilgisayara bağlayın ve üstteki güç tuşuna basılı tutarak kapatın.Şimdi sırayla yapmanız gerekenler;
-5 saniye kadar güç tuşuna basılı tutarak iPod'u açın.Elma resmi çıkacak.Güç tuşunu bırakmayın.
-Şimdi güç tuşu ile birlikte,aynı anda home tuşuna da 10 saniye kadar basın.
-Elma resmi gidecek ve iPod tamamen kapanacak(Güç kesilecek).Artık elinizi güç butonundan çekebilirsiniz.Yalnız home tuşuna basmaya devam edin.
-Yaklaşık 15-30(burda 4 dk basılı tutmama rağmen bilgisayar bir türlü tanımadı) saniye daha home tuşuna basılı tutun.Bu arada bilgisayar da aygıt bulundu şeklinde bir uyarı ve aygıt tanıma sesi gelecek.Artık Home tuşunu bırakabilirsiniz

Lütfen Yardım

Misafir.
08-09-2009, 14:58
tekrar deneyin dfu modu çok lanet bişey bazan hemen geçiyor bazan saatlerce uğraştırıyor. aynı işlemleri tekrar yapmaktan başka çözüm yok cihazı görmediyse eğer kabloyu sökün ve açmaya çalışın sonra kabloyu takıp işlemlere devam edin

rehaf
08-09-2009, 15:23
işin bi değişik yanı kabloyu çıkarmadan açabiliyorum :S

Misafir.
08-09-2009, 17:34
açılmayacağını söyleyen oldu mu? [:D]

rehaf
08-09-2009, 20:29
:D

sürekli deniyorum olmuyor ?

Misafir.
09-09-2009, 11:29
başka usb portlarda deneyin imkan varsa başka pcde deneyin bilgisayarınızın hoparlörü açıkmı birde itunes açık olsun dfu moda alırken

omer_aydin54
09-09-2009, 15:59
Bir kez benim de başıma geldi. yaklaşık 1 saatlik uğraşımdan sonra kendiliğinden düzeldi.Fakat düzelmesi için sırasıyla şu işlemleri yaptım:
Normal şekilde iphonunuzu kapatın bir süre sonra tekrar açın. itunes açıkken iphonunuz bilgisayara bağlı olsun. bilgisayarınızın sesi açık olmalı.Sonra sırasıyla yukarıda bahsedilen işlemleri yaptım. yani;

İlk önce iPod'u bilgisayara bağlayın ve üstteki güç tuşuna basılı tutarak kapatın.Şimdi sırayla yapmanız gerekenler;
-5 saniye kadar güç tuşuna basılı tutarak iPod'u açın.Elma resmi çıkacak.Güç tuşunu bırakmayın.
-Şimdi güç tuşu ile birlikte,aynı anda home tuşuna da 10 saniye kadar basın.
-Elma resmi gidecek ve iPod tamamen kapanacak(Güç kesilecek).Artık elinizi güç butonundan çekebilirsiniz.Yalnız home tuşuna basmaya devam edin.
-Yaklaşık 15-30 saniye daha home tuşuna basılı tutun.Bu arada bilgisayar da aygıt bulundu şeklinde bir uyarı ve aygıt tanıma sesi gelecek.Artık Home tuşunu bırakabilirsiniz

yukarıda bahsettiğim işlemleri bir kaç kez denedim sonrasında DFU moduna girdi..
kolay gelsin