PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları GPS Donanım Sorunu

oski_58
07-09-2009, 16:30
hayırlı günler.
uzun zamandır gpsyi açmıyordum sabah dur bir açıyım dedim sonra açtım İGO my way programını.Sonra bir müddet bekledim.Baktım gps sinyali bekleniyor diyor hala yerimi tespit edemedi.Daha sonra synic ile deniyim dedim.Bu sefer synicte bulamadı.Telefonda ilk zamanlarda İGO my way programı çok kısa sürede yerimi buluyordu.Şimdi hiç bulmuyor.Bu sefer google mapsı deniyim dedim orda yerimi saniyeler içinde kolayca buldu.Ben sorunun donanımsal olduğunu düşün muyorum? Ya da bilimiyorum. Çünkü google maps internet üzrinden çalıştığı için yerimi bulmuş olabilir.
Ve iphonede gps anteni işini gören yapı hangisi yoksa garantiye vereceğim.
telefon iphone 3G dir.
versiyon 3.0 dır.
konum servislerini aç gibi şeyler demeyin zaten açtım.

Misafir.
07-09-2009, 18:00
servise ne dicen igoyu kaçak kurdum gps yerini bulamadımı dicen yada servise jb yaptığım cihazda igo vardı size getirmeden restore ettim haritada yerimi buluyor ama igoda bulmuyormu dicen nasıl ıspatlican görmediğini belkide igoyu satın alırsın.igo bende hiç açılmıyor

Kralleo
08-09-2009, 00:26
arkadas size soyle anlatıyım gps kullann programları uzun zaman acmayınca uydu bulması guclesı cunku uydular sabıt kalmayıp hep hareket ettıgı ıcın ve gps antenı senkronıze olark 2 veya 3 uydu kullandıgı ıcın bulamıyor. dısarıya cıkın bır banka oturun bulana kadar bekleyın mtlka bulacaktır. ben gecenlerde uzun zman sonra ılk defa actım 5 6 dakkasını aldı bulması.

oski_58
08-09-2009, 03:09
author=allerjik link=topic=8619.msg50685#msg50685 date=1252335650]
servise ne dicen igoyu kaçak kurdum gps yerini bulamadımı dicen yada servise jb yaptığım cihazda igo vardı size getirmeden restore ettim haritada yerimi buluyor ama igoda bulmuyormu dicen nasıl ıspatlican görmediğini belkide igoyu satın alırsın.igo bende hiç açılmıyor

abim bi dövmediğin kaldı.Ben sadece size danışıyım dedim sanırım sinirlisin ama büyüğümsün kabulümdür.
Servise ne diyeceğime gelince telefondan screenshot alsam programın kaçak yüklediğimi anlayamazlar sanırım zaten şuanda beni istanbulda gösteriyor ama istanbul nere sivas nere. yine de ben servise vermeyi son çözüm gördüğüm için buraya konu açtım.

kralloe kardeş dediğini yapacağım teşekkür ederim.İlk yüklediğim zaman 1-2 saniyede bulmuştu yerimi hemde evdeyken.Şimdi bir dışarda deniyim.

Kralleo
08-09-2009, 03:47
iste bnm demek ıstedıgım ılk yuklemek ılk acmak fln değil. burda bıraz sans var. uyduyu ne kadar cabuk bulcak. cunku bu melet adresı yok kı arada buasın. hmn bumayabılır bıraz bekle

mesela tomtom un boyle bır guzellıgı var iphone versıyonunda varmı bılmııyorum ama aletlerinde fln bı dosya yukluyosun sana 3 gunluk thmını uydu yerlerını yukluo. boylece aramısı gerekmıyor.
ama igo da fln yok.

Misafir.
08-09-2009, 10:23
author=oski_58 link=topic=8619.msg50727#msg50727 date=1252368560]
abim bi dövmediğin kaldı.Ben sadece size danışıyım dedim sanırım sinirlisin ama büyüğümsün kabulümdür.
Servise ne diyeceğime gelince telefondan screenshot alsam programın kaçak yüklediğimi anlayamazlar sanırım zaten şuanda beni istanbulda gösteriyor ama istanbul nere sivas nere. yine de ben servise vermeyi son çözüm gördüğüm için buraya konu açtım.

kralloe kardeş dediğini yapacağım teşekkür ederim.İlk yüklediğim zaman 1-2 saniyede bulmuştu yerimi hemde evdeyken.Şimdi bir dışarda deniyim.

benim söylediğimde ne var sinirli olayım heralde yanlış anladın illa her mesajın sonuna gülücükmü koyayım yav :)
kralleonun söylediği gibi olabilir ama seni istanbulda gösteriyorsa başka sorun var bence benide orduda gösteriyordu zamanında o yüzden bence restore en iyi çözüm

Kralleo
08-09-2009, 15:10
o ıstanbulda gostermıyordur. igo turkey fıx te programı ilk actıgında ıstanbulda baslıyor. gps sınyalı bulana kadar orda.

Sylar
09-09-2009, 16:11
author=oski_58 link=topic=8619.msg50727#msg50727 date=1252368560]

sinirli kurmamış cümlelerini sen yanlış anlamışsın, sadece servise götürmenin imkansızlığından bahsetmiş..
kralleo'nun dediğini dene işe yarar umarım [:'(]

odiksoz
09-09-2009, 16:47
Adalar'da deneyin. Şak diye buluyor! Vapurda falan hızım da çıkıyor.

Bu arada şöyle yapın iGO'yu. JB'den sonra iGo'yu yükleyin. Cydelete'i indirip ayarlardan gerekeni yapın ve sonra cydia'yı silin. Anlamazlar öyle gelince restore falan edersin. Böylece JB'li cihazın sorununu çözerler.

Misafir.
09-09-2009, 17:02
cydeleteyi nasıl sileceksin

oski_58
09-09-2009, 18:57
author=allerjik link=topic=8619.msg50901#msg50901 date=1252504956]

senin kafa manyak çalışıyor abim [:'(]

hakkat nasıl silcez gönderirsek. acaba wscp ile mumkun olabılı mı?

odiksoz
09-09-2009, 21:22
author=allerjik link=topic=8619.msg50901#msg50901 date=1252504956]

Bravo! Çok dikkatlisin. Winscp siler herhalde bir deneyim. Benim de iPhone'un restore zamanı geldi herhalde. Arada bir kullanırken safe mode'a geçiyor.

Kralleo
09-09-2009, 23:58
kusura bakmayında solemeden edemıorum. siz zekisiniz onlar salakmı. aa bu cydılaı deıl jb yok mu dıcekler. appleın yetkılı servislere gonderdıklerı protokol var hepsını check edıolar hıc merak etmeyın

odiksoz
10-09-2009, 00:03
author=kralleo link=topic=8619.msg50957#msg50957 date=1252529904]
kusura bakmayında solemeden edemıorum. siz zekisiniz onlar salakmı. aa bu cydılaı deıl jb yok mu dıcekler. appleın yetkılı servislere gonderdıklerı protokol var hepsını check edıolar hıc merak etmeyın

Valla JB bölümüne cihazı jailbreak'li gönderip servislerin anlamadıklarını alıntılayan ben değilim. Onu anlamayan bunu hiç anlamaz.

Misafir.
10-09-2009, 00:13
author=kralleo link=topic=8619.msg50957#msg50957 date=1252529904]

mehmet bazan check etmeden direk update yada yazılım güncellemesi yapıyorlar hiç bakmadan şans meselesi bunlar :))) ama igo yükledim size getirirken restore ettim demek bence ağzınla tuzağa düşmek ama ıspatlayamayacakları için yinede garanti dışı olmaz bence