PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Ne yaptıysam yazılımı yemedi!!!

powerbody
16-11-2008, 14:41
Öncelikle yardımı dokunacak herkese şimdiden teşekkürler... [gl=4.gif]
Hangi yazılımı denediysem olmadı..
6 ay önce aldığım iphone üzerinde 1.3 yazılım vardı itunes 1.4 e geçmek istiyorsunuz diye sorduğunda bende geçmiştim tabi bir sürü sıkıntı yaşamıştım o sıralar 5 6 kez iphonumu restore edip yüklüyordum uzun süre 1.4 ile kullandım sonra yazılım yükleyememe ve installer sorunları yüzünden 2.1e geçeyim dedim ve iphonu itunse bağlayıp 2.1 e yükseltmek istiyormusunuz diye sorduğunda bende kendime güvenerek evet dedim.
update işlemi başladı sonra bidahada menü sayfasını göremedim.
sim kart olmadan takarsam "iphone cannot be used..." gibisinden uzunca bi hata mesajı alıyorum sim kartın takılı olması gerektiğini ve kiiltsiz olması gerektiğini söylüyor. takılı değilken ok dersem itunes hiç bişey algılamıyor
simkart takılıyken yaparsam AT&T ile ilgili bi baloncuk geliyor ileri dememi ve bilgiler girmemi istiyor email ülke registiriye benzer bişey tabi sonrasında yine sonuç olumsuz.
yazılımlardan 1.4 2.0 2.1 1.1.2.1 1.2.1.2 olanların hepsini denedim ama olmadı
her defasında yazılım atma sonucundan sonra
version : n/a
software: n/a
seri no: 54654321 (seri no sallamadır örnek olarak verdim)
yani version atılmış ibareyi göremiyorum dolayısı ile jailbreak yapamıyorum.

artık dfu moddamı hata yapıyorum başka bişeymi anlamadım

bu arada yazılım atma esnasında dfu moddan hemen sonra ekran sütbeyaz oluyor itunesi izlediğimde recovery repairing restore firmware update
kutusu dolarkenden elma çıkıyor ve altında bi yuvarlak dönüp duruyor bunlar normalmi bilmiyorum...

2 ayrı usb kablosu ile denendi biri ipod usbsi diğeri kendi orjinal kablosu
xp ultimate işletim sistemi
itunes8.0
2 ayrı bilgisayar biri işyerimde biri evde ama ikisindede aynı işletim sistemi var
ne yapıcam bilmiyorum ve halen deniyorum

yardımı geçen herkese teşekkürler

fantazi
16-11-2008, 19:58
dfu ya alıp shift restore dediğinizde bi sonuca varamıyormusunuz?

powerbody
17-11-2008, 17:42
author=fantazi link=topic=1260.msg5482#msg5482 date=1226858335]
dfu ya alıp shift restore dediğinizde bi sonuca varamıyormusunuz?

öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler... [gl=7.gif]

dfuya alıp shift ile restore ettiğimde bi takım olaylar gerçekleşiyor sonrasında iphone yeniden başlayacak diyor yeniden başlayınca herşey sıfırlanma ekranı varya oku sağa çekip sadece acil arama yapabilirsiniz ekranı geliyor jailbreak yapmaya çalışıyorum olmuyor sonra recovery yada dfu moda alıp versiyona bakayım diyorum ama ne versiyon numarası nede softwarede bişey yazıyor ikisindede n/a ibaresi var tüm yazılımları atmayı denedim ama olmadı yardım lütfen...

fantazi
17-11-2008, 17:47
tamam işte sıfırlanma ekranından sonra restore etmiş oluyorsun cihaz sıfırlanıyor sonra quickpwn den işini hallediyorsun
unutma jb yapıcağın versiyonu önce itunes la seçip restore eder gibi yüklüyorsun ondan sonra quickpwn ile jb yapıyorsun

powerbody
17-11-2008, 18:13
author=fantazi link=topic=1260.msg5563#msg5563 date=1226936852]
tamam işte sıfırlanma ekranından sonra restore etmiş oluyorsun cihaz sıfırlanıyor sonra quickpwn den işini hallediyorsun
unutma jb yapıcağın versiyonu önce itunes la seçip restore eder gibi yüklüyorsun ondan sonra quickpwn ile jb yapıyorsun

tekrar teşekkürler...

quickpwn programıyla jb yapmaya çalıştığımda itunsla restore ettiğim aynı dosya yı seçiyor sonra loading çubuğunun yanında çiçek döndükten sonra kayboluyor çubuğun bir kısmı yeşil dolu ve öyle bekliyor sanki dolmuş gibi orayı nekadar beklemeliyim ben bi kaç dk bekledim ama jb kısmına geçmedi orayı bi geçebilsem olucak gibi bide restoreden sonra n/a yazmadı normalmi yani itunes ile atılan yazılımı işlem sonrasında göstermesi gerekmiyormu?

fantazi
17-11-2008, 18:24
restore ettikten sonra hangi sini attıysan (mesela1.1.4) itunes ta n/a değil 1.1.4 yazması lazım quickpwn de çiçek dönüp durduktan sonra ekranda tik çıkıyodur ileri basıp devam ediceksin o yeşil kısım biraz doluyor o aşamada sonra doluyor gerisi

powerbody
17-11-2008, 19:38
author=fantazi link=topic=1260.msg5568#msg5568 date=1226939067]
restore ettikten sonra hangi sini attıysan (mesela1.1.4) itunes ta n/a değil 1.1.4 yazması lazım quickpwn de çiçek dönüp durduktan sonra ekranda tik çıkıyodur ileri basıp devam ediceksin o yeşil kısım biraz doluyor o aşamada sonra doluyor gerisi

üstadım eve yeni geldim.
dediğini yaptım ama gene iphoneda 2.1 yerine veya 1.1.4 yerine n/a yazıyor jb kısmında ise yemek yedim geldim hala yeşil yer aynı duruyor anlıyacağınız bi ilerleme yok.
sanırım problem tarafı iphone kısmında orda n/a değilde hangi yazılımı attıysam onu yazmalı işte bende yazmıyor kaldım böyle...

fantazi
17-11-2008, 19:53
n/a yazarken jb mi yapmaya çalışıyorsunuz o yeşil yer zaten dolmıycak siz ordan indirdiğiniz dosyayı seçin çiçek dönüp durduktan sonra ekranda tik sağ altta ilerlemek için ok olması lazım ok a bastıktan sonra ipod u iphone u bağla diycek onlardan sonra o alttaki yeşil şey ilerliyor
ama sizin problem başta n/a admin arkadaş el atsın bi [:'(]

powerbody
17-11-2008, 20:40
author=fantazi link=topic=1260.msg5574#msg5574 date=1226944386]
n/a yazarken jb mi yapmaya çalışıyorsunuz o yeşil yer zaten dolmıycak siz ordan indirdiğiniz dosyayı seçin çiçek dönüp durduktan sonra ekranda tik sağ altta ilerlemek için ok olması lazım ok a bastıktan sonra ipod u iphone u bağla diycek onlardan sonra o alttaki yeşil şey ilerliyor
ama sizin problem başta n/a admin arkadaş el atsın bi [:'(]

doğrudur üstad ben bu n/a yazan yeri atalamadan bişey yapamayacağım. ama mutlaka bu problemle karşılaşan vardır. yazılım attıktan sonra neden n/a yazıyor analamadım aklına bi fikir yada çözüm gelirse yazarsan sevinirim...

fantazi
17-11-2008, 20:58
en son versiyonunuz neydi ve siz neyi indirip atmaya çalıştınız

powerbody
17-11-2008, 21:10
author=fantazi link=topic=1260.msg5581#msg5581 date=1226948313]
en son versiyonunuz neydi ve siz neyi indirip atmaya çalıştınız

enson 6 ay kadar 1.1.4 yüklüydü bende update etmeye karar verdim itunes 8 kurup 2.1e update etmek istiyormusunz dedi bende evet dedim ondan sonrası malum
işletim sistemim xp ydi vista kurdum öyle denedim olmadı
itunes 8 kullanıyorum
iphone 16
başka ne yapacağım bilmiyorum farklı usbler bile denedim ama nafile...

toker
29-11-2008, 15:35
arkadaslar su an bende aynı dertten muzdaribim. iphone 8gb kullanıcısıyım 1.4 den 2.1e gecmeye calışırken sonda bi hata yapıp kabloyu çıkardım. daha sonra ugraştım 2.2 yükledim, o zamanda sikmkatrı gormedi. yeniden 2.2 den 2.1 e gecmeye çalıştım ama ne yaptıysam olmadı. suan telefonu kullanamıyorum ve bende de n/a yazıyor. iphone ekranda ise usb kablosu işareti var ne yapmam gerek bana bi yardımcı olun lütfen kafayı yemek üzereyim

drcoach
30-11-2008, 01:39
Arkadaşlar bugün bir iphone 2g 8gb satın aldım. içinde installer yüklü ve sürümü 1.1.4'tü ve imei pasaporta kayıtlı. Ben de 2.2'e geçmek istedim, önce dfu ile denedim sürekli 1601 hatası verdi. Bu apple computer vs. klasörlerini değiştirdim yine aynı sonuç. Forumda bir sayfada dfu'ya geçmeden direk upgrade yapabilirsiniz yazıyordu ben de öyle denedim. Sonra aynı hatayı verdi ve telefon usb kablo itunes cd işaretinde kaldı. Şu anda açılmıyor, ve itunes'ta n/a olarak görünüyor. dfu'a geçip bilgisayara indirdiğim orjinal ve costum restore dosyalarına restore yapmak istedim yine 1601 hatasını verdi. Telefonu elime alalı daha bir kaç saat oldu, saatlerdir uğraşıyorum artık midem bulanmaya başladı ne yapabilirim n'olur yardımcı olun!... Forumda bir çok arama yaptım ama bu soruna çözüm bulamadım.... offff

beko93
30-11-2008, 01:48
iTunes sürümünüz nedir? Sanırım eski o yüzden oluyor.

drcoach
30-11-2008, 06:42
itunes en son sürüm 8.0.2 işletim sistemi xp... az önce normal download&restore dedim ben dosya göstermedim, bu sefer de hata kodu 2002 verdi.... [gl=13.gif]