PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Jailbreak sonrası Installous problemi çözümü

[og]
07-09-2009, 02:07
Evet arkadaslar ben cok yasadım bunu tam uygulamayı yüklerken unable to find executable vb bir cok sebepten dolayı uygulamaları yükleymedigim oldu seceneklerden dirty'i secsem bile bende arastırdım aynı sorunu yasayanlar varsa eger diye paylasmak istedim.
Tek yapmanız gereken asagıda verdigim uygulamarı cydiadan girip re-install etmek eger searchten bulamassanız yanına kaynaklarını yazıyorum o kaynakları ekleyip bulabilirsiniz ama genelde buluyor.

1. Cydia Installer (Source: http://apt.saurik.com)
2. Erica Utilities (Source: http://apt.modmyi.com)
3. UUID Generator
4. Darwin CC Tools
5. unzip
6. gawk
7. Installous (Source: http://cydia.hackulo.us)

olurda yine olmazsa en başta iTunes'dan 1 adet free uygulama yükleyin o zaman cözülür sorununuz.

Umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin herkese...

Misafir.
07-09-2009, 10:36
çözüm için teşekkürler sorunu olanlar bakıp bilgi verebilirler mi?

eyupdayi
11-09-2009, 17:28
sorunu cekiyordum suanda agrım sızım yok tesekkurler site super ama bu yanıtı buradan biraz daha ust yerlere tasıyın bence cunku cok kişi cekiyor anladıgım bunu.

rip1912
21-09-2009, 17:21
bende http://cydia.hackulo.us açılmıyo biri yardım edebilir mi sorun source da olabilir mi

caine__
22-09-2009, 03:01
arkadaşım dediğin uygulamaları reinstall yaptım ama sorunum çözülmedi. hala installous tan yükleyemiyorum. bide installoustan yüklemeye çalıştıktan sonra menüdeki diğer uygulamalarda çalışmıyor ??

Laserion
26-09-2009, 17:04
Dün bütün gece bu sorunla uğraştım desem yeridir. Bu başlığı atlamışım.

Neyseki bu sabah tuvalette [8D] Youtube da izlediğim bir video ile çözdüm sorunu.

DIRTY seçeneği benim için bu problemi şu an tamamen bitirmiş gözüküyor. İlk önce bunu denemenizi tavsiye derim. Kolaylık açısından.

anilcanmutlu
15-02-2010, 23:02
Hackulo.us'taki installous yüklenmiyor. Install seçeneği bile çıkmıyor. Birisi kontrol edebilirmi?. Installous'u şu anda ancak cydia.install0us.com'dan yükleyebildim. Oradakide arızalı. 10 saattir uğraşıyorum. Kahretsin . En son vardığım nokta telefonun eski halinin uygulamalarsız hali. Ve wififofum yükleyemedim. Wifi açınca wifi yine gözükmemeye başladı. Tekrar restore . Tekrar . Tekrar. Of!
Özür dilerim rahatsız ettiysem.

Ayrıca apt.modmyi.com source uda kullanım dışı.

Misafir.
15-02-2010, 23:04
sinful yada beyour kaynaklarında vardır

iMaster
30-05-2010, 18:30
Merhaba ,
Oncelikle forumda aradim ama sorunumla karsilasamadim. Eger varsa da bulamadim. Konuyu kirlettiysem bastan ozur dilerim.
Arkadasimin Iphone 3GS 16 GB Jailbreakli cihazina installous yukledim. Ancak uygulama indirmeden herhangi bir uygulama calistirmak istedigimde calismadigindan cihazi kapatip tekrar actim. Ancak actigimda 6-7 sayfalik yuklu olan uygulamalarin tamami gitmisti. Cok uzuldum ve arkadasima karsi mahcup oldum. Evindeki bilgisayarindan Itunes'dan app'leri senkronize etmek istedi ancak gene gelmedi uygulamalar. Bu arada installous programinin ayarlarindan "sync Itunes" kismi acik olarak denedi. Arkadasimin cihazini eski haline getirmeden vicdanim rahat etmeyecek. Lutfen bir cozumu oldugunu soyleyin. Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim simdiden.
Saygilar.

sahbazomer
08-08-2010, 21:35
Arkadaslar bu uuid gen.i nerden buluyoruz?

XANTHE
08-08-2010, 21:35
99 $ karşılığında apple satıyor.

sahbazomer
08-08-2010, 21:39
Ipad icin yok mu?

XANTHE
08-08-2010, 21:44
developer olarak yeni bir sürüm denenebiliyorsa vardır sanırsam.

farozkesmesi
14-10-2010, 13:05
installiousdan bu sabaha kadar sorunsuz yukleme yapiyordum ne olduysa oldu uygulamayi downloada basladiginda started ve hemen ardindan completed diyir ve indirmiyor bu sorunu nasil cozebilirim simdiden tesekkurler

emrahegrek
14-10-2010, 13:06
o uygulama ıcın olmus olabılır boyle bırsey baska uygulamaları ındırmeye calısın

farozkesmesi
14-10-2010, 21:51
butun uygulamalarda ayni hatayi aliyorum acaba sorun ne ki

XANTHE
14-10-2010, 22:05
Valla ben şu an uygulama indiriyorum herhangi bir sorun yok. İnstallous u bi güncelleyin cydia dan.

Bozkopat
17-10-2010, 22:02
Selam millet,
Ben belcika dan iPhone 4 aldim. Firmware si 4.1.
Gecen limera1n le jb yaptim ama installous da problem cikiyor.
Cogu appleri yüklemiyor yada acip kapatiyor. Lütven Bana yardim edin!

Afanasyevo
17-10-2010, 22:35
Cydia' dan Installous ' a ait farklı sitelerin paylaşımlarını indirin, sorununuz çözülecektir.

Bozkopat
17-10-2010, 22:54
Cydia' dan Installous ' a ait farklı sitelerin paylaşımlarını indirin, sorununuz çözülecektir.

Ben installous su Cydia.hackulous Dan indirdim.
Bana tavsiYe edenildin sayfa var mi?

Bozkopat
17-10-2010, 22:58
Ben installous su Cydia.hackulous Dan indirdim.
Bana tavsiYe edenildin sayfa var mi?

Pardon Kardes iPhone La Internete giriyorum Oyüzden biraz yanlis yaziyorum.

Bozkopat
18-10-2010, 14:34
Installous da problem cikiyor Bende. Cog App leri yüklemiyor yada acamiyorum.
Jb limera1n le denedim.
Hata Nerde bilemiyorum.
Arkadasim diyorki eski installousu indir ama
Tam tamlik ne yapacam?

emrahegrek
18-10-2010, 14:58
bende hackulo.us den indirdim ama sorun yok

Bozkopat
18-10-2010, 17:55
bende hackulo.us den indirdim ama sorun yok

Bende mesela Eyetv yi yükliyor ama acmiyor.
Ben almanyada kaliyorum ama iPhone nu belcikadan aldim.
Problem o olabilir mi?
Lütven bana yardim edin.

emrahegrek
18-10-2010, 18:03
Bende mesela Eyetv yi yükliyor ama acmiyor.
Ben almanyada kaliyorum ama iPhone nu belcikadan aldim.
Problem o olabilir mi?
Lütven bana yardim edin.
e bende abd den aldım tr de calısıyor alakası yok
bazı uygulamalar cıhaz fw ye gore değişkenlik gosterebılır

Bozkopat
18-10-2010, 19:48
e bende abd den aldım tr de calısıyor alakası yok
bazı uygulamalar cıhaz fw ye gore değişkenlik gosterebılır

Bende 4.1 var
Az önce greenpoisen le denedim da halen Yapiypor.
Downgrade nasil oliyor?
Olmas Sa 4.1 den 4.0.1 fw yi indirim.

emrahegrek
18-10-2010, 21:23
Bende 4.1 var
Az önce greenpoisen le denedim da halen Yapiypor.
Downgrade nasil oliyor?
Olmas Sa 4.1 den 4.0.1 fw yi indirim.
shsh kaydınız varsa ındırebılırsınız tabi ama bence ınstallous un fw ile alakası yok aynı cıhazları aynı fw yı kullanıyoruz sadece ben limera1n ile jb yaptım ama ınstallous un calısmamasının sebebı de bu değildir...

Bozkopat
18-10-2010, 21:28
shsh kaydınız varsa ındırebılırsınız tabi ama bence ınstallous un fw ile alakası yok aynı cıhazları aynı fw yı kullanıyoruz sadece ben limera1n ile jb yaptım ama ınstallous un calısmamasının sebebı de bu değildir...

Bende calisiyor ama bazi App lerde sorun yapiyor.

emrahegrek
18-10-2010, 21:30
Bende calisiyor ama bazi App lerde sorun yapiyor.

işte o da app ile ilgili o surumu desteklemıyo olabılır veya ındırme sırasında hata olmus olabılır...

Bozkopat
19-10-2010, 08:39
işte o da app ile ilgili o surumu desteklemıyo olabılır veya ındırme sırasında hata olmus olabılır...

Sende de oliyor mu bazen öyle?

ArnBien
19-10-2010, 08:44
Sende de oliyor mu bazen öyle?

Bu genelde olusan bir sorun cozum olarak; appstore dan ucretsiz uygulama indirip tekrar deneye
bilirsiniz ya da farkli yukleme yollarini deneyebilirsiniz en son olarakta uygulamanin farkli bir versiyonunu deneyebilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bozkopat
19-10-2010, 20:01
Bu genelde olusan bir sorun cozum olarak; appstore dan ucretsiz uygulama indirip tekrar deneye
bilirsiniz ya da farkli yukleme yollarini deneyebilirsiniz en son olarakta uygulamanin farkli bir versiyonunu deneyebilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

ücretsiz uygulama indirip de denedim ama olmadi. farkli yükleme derken?? tam tamlik neler yapacami söyleseniz beni cok mutlu edersiniz.
ben bu islerden pek anlamiyorum. jb youtube da video bakarak yaptim.

Bozkopat
24-10-2010, 03:42
ücretsiz uygulama indirip de denedim ama olmadi. farkli yükleme derken?? tam tamlik neler yapacami söyleseniz beni cok mutlu edersiniz.
ben bu islerden pek anlamiyorum. jb youtube da video bakarak yaptim.

dean
24-10-2010, 13:34
Tüyo merkezinde farklı uygulama yöntemleri mevcut. Tüyo merkezine göz atmalısınız bunun için ;)

Jane Burak Mutlu
28-12-2011, 17:35
aynı sorunları yaşıyorum,dediğiniz uygumaları cydiada arıyorum ilk 2 tanesini re-install yaptım fakat gerisi yok 3. ve 6.yı bulup install yaptım ama 4. ve 6. hiç çıkmıyo?