PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iPhone 3G OS 3.0 kullaniyorum, Cydia ile sorun yaşadım, yardm edebilir misiniz?

togo
05-09-2009, 02:04
Merhabalar,
uzun zamadır iPhone 3G kullanıyorum. 3-4 gün önce OS 3.0'a çevirdim. redsn0w v.0.7 kullanarak sorunsuz şekilde jailbreak yaptım. Herşey güzel giderken bu gece can sıkıntısıyla birlikte ve telefonumun boş belleğinin de beni rahatsız etmesini göz önünde bulundurarak birazck kurcalamak istedim. 91 PC Suite for iPhone ve Cyder'ı bilgisayarıma kurdum. Programları birazcık incelediklten sonra telefonumu doldurmaya hazırdım :)
Bir kaç .ipa downloadı başlattıktan sonra PC suite'le telefona atmak için, farkettm ki installous telefonumda yüklü değil. Cydia'dan arattırdım ancak hackulo.us'un source'u eklenmemiş olduğundan bulamadı. Cyder'dan bir kaç source ekledm. Ve telefonumdan Cydia'ya tekrar girmek istediğmde Cydia açılmadı. Tıkladığmda açılır gibi oluyor, ancak 2 saniye içinde menüye geri dönüyor.
Bunun üzerine tekrar itunes'dan restore yaptm 3.0.1e, ve tekrar JB uyguladm. Ancak beni şaşırtan şey wireless şifremin bile hala telefonda kayıtlı olmasıydı, ve uygulamaların yerleri bile değişmemişti. Restore'dan önceki haliyle birebir aynıydı. İnternette biraz araştırma yaptım ancak işime yarıyacak herhangi birşey bulamadm. Hala Cydia'yı çalıştıramıyorum. Telefona tamamen format atmamın herhangi bir yöntemi var mı acaba?
Benim için en temiz sonuç olur. Ve acaba soruna yol açan şey nedir?
Biraz uzun oldu mesaj bunun için üzgünüm :)
Yardım ederseniz sevinirim.
Tekrar iyi geceler

oski_58
05-09-2009, 05:12
keşke kardeşim üst konuya baksaydın orda vardı neyse ben eklıyım

http://www.ikaynak.com/forum/cydianin-kapanmasina-100-cozum-t8377.0.html

buyur bu sana yardımcı olur hayırlı geceler.

togo
05-09-2009, 07:33
Yönlendirme için teşekkür ederim [:)]
bunu birazdan denicem, peki telefonu tamamen fabrika çıkışı gibi yapma imkanım var mı acaba, tam anlamıyla format atmak gibi?

Misafir.
05-09-2009, 10:28
dfu moda alıp restore edip iTuneste yeni iphone olarak tanıtırsanız ilk günkü gibi olur

togo
05-09-2009, 11:12
Öyle yapmıştım zaten ama yine olmamıştı. Ancak şuan farkettm ve düzeltiyorum. Restore yaptıktan sonra itunes cihazınız aktif edilmiştir dio, sync yapmak için continue'ya basınz diyor. Bu sefer Sync yapmadm ve jailbreak işlemim bitti sayılır, gayet mutluyum :)
Ancak bu gerizekalı itunes otomatik olarak sync yap diye işaretliyor. Onu kaldırdım ancak şimdi telefon takılıyken itunes'u açmaya korkuyorm :(