PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple 9 Eylül'deki özel etkinliğini resmileştirdi !!! (2009)

reobig
01-09-2009, 12:31
http://scrapetv.com/News/News%20Pages/Technology/images/steve-jobs-3g-iphone.jpg

Apple, gelenekselleşen Eylül ayı özel etkinliğini bu sene 9 Eylül'de San Francisco'da ki YBCA ( Yerba Buena Center for the Arts) de Türkiye saati ile 20:00'da yapılacağını açıkladı. Geçmiş senelerde iPod ailesi ve iTunes'daki güncellemelerin ön plana çıktığı bu özel etkinlikte de Apple'ın aynı konu üzerine yoğunlaşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu sene Rolling Stone'un It's Only Rock 'n' Roll (But we Like It)"; şarkısının ismini etkinliğin sloganı olarak belirleyen Apple'ın bu sene dahili kameralı yeni nesil iPod Touch ve iPod Nano'ları tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor.Firmanın ayrıca Blu Ray destekli, sosyal ağlarla tam uyumlu ve iPhone/iPod Touch'daki uygulamaları görsel olarak düzenlenilmesine imkan vereceği iddia edilen iTunes 9'u da kullanıcılarına sunması bekleniyor. Bu özel etkinlikte tanıtılması beklenen yeni iPod'ların 15 Eylül'de tanıtılacak olan Microsoft'un Tegralı Zune'una da cevap verebilecek yeniliklere sahip olacağı da konuşulanlar arasında.

Sunumu sağlık sorunları nedeniyle Apple'daki görevini 6 aylığına Tim Cook'a bırakan ve Haziran ayında görevine geri dönen Steve Jobs'un yapıp yapmayacağı ise şimdilik belli değil.

Özellikle Apple Tablet ve yeni nessil iPod Touch hakkında tanıtımların beklendiği toplantı için Apple’ın Google ile yaşanan güncel konulara dair birşey paylaşıp paylaşmayacağı da merak konusu. Her ne kadar çok sayıda sızan Apple Tablet bilgileri olsa da Eylül toplantısı için Apple’ın bir sunum yapması pek tahmin edilmiyor. Ancak 3. nesil iPod Touch için bir tanıtım yapılması daha kuvvetli bir tahmin olarak konuşuluyor.

Ayrıca sızan haberlerden, Apple’in multimedya özellikleri zengin müzik albüm formatı olarak yarattığı Cocktailin de toplantıda paylaşılması beklenen yeniliklerden. Coctail sanatçı resimlerinin, video kliplerinin, şarkı sözlerinin ve şarkıcının özel notlarının bulunacağı ve iTunes üzerinden satılacak özel bir albüm formatı olacak. Apple’ın bu çalışmada piyasayı domine eden 4 büyük albüm şirketiyle ortak çalıştığı da gelen bilgiler arasında. Amerika’daki online müzik satışlarının %25′ini tek başına yapan iTunes’un payının, Coctail ile birlikte daha da büyütmesi amaçlanıyor.

Misafir.
01-09-2009, 13:12
iTunes9'u sabırsızlıkla bekliyorum

Catalepsis
01-09-2009, 14:07
iPod touch'un özellikleri de 3gs iyle aynı noktaya çekilecek.Muhtemelen 8 GBlık modeller kalkıp yerine 64 GBlık model gelicek.Tabletler için bu konferansta birşey olmaz,2010'u beklemek lazım.

iPod nanolara kamera gelebilir ama iPod classiclere asla gelmez tahminimce.

Catalepsis
01-09-2009, 19:20
Ya bi cıvıtma ya.

reobig
01-09-2009, 22:54
Bu gerçekten güzel bir haber oldu , resmi ağızlardan bir söz duymak rahatlatıyor insanı , ben yeni touch'ın duyurulmasına çok yüksek bir ihtimalle bakıyorum , bu yüzden ipod 2nd almaktan vazgeçtim , umarım 9 gün sonra açıklanır ve ipod 3nd kavuşuruz :)

Beklentilerim :

8gb'lığın kaldırılması ve yeni dizilimin : 16 * 32 * 64 olarak belirlenmesi .
İşlemci hızının iphone 3g s ile aynı belki biraz daha fazla olmalı.
aşağı yukarı 3.2 mp kamera (pek sanmıyorum ama)
Mevcut hoparlörlerin biraz daha geliştirilmesi .

Yiğit Gözütok
02-09-2009, 15:12
author=Catalepsis link=topic=8500.msg50079#msg50079 date=1251822028]
Ya bi cıvıtma ya.

buraktı sanırım

burak abi ne oldu şimdi yaaa banamı dedinnn benmi yanlış anladım tatsızlıkta çıkarmak istemiyorumm ama ne oldu şimdi eğer kötü bir şey yazdıysam siliyorumm tamam özür dilerim

han09
06-09-2009, 13:16
yaaa yeni ipod touch çıkarmasınlar çıkarırlarsa bile kameradan başka yenilik olmasın yeni 2g aldım adamın hevesini kursaklarında bırakmasınlar:(

reobig
06-09-2009, 14:10
Yeni nesil iTouch'ın çıkacağı çok kuvvetli bir ihtimalken hata yapmışsın ama inan yenilik sadece kamera alanında değil özellikle hız ve grafik alanında olacaktır .

Örneğin iphone 3g-s 'teki gibi open gl teknolojisi gelecektir yeni itouch'a ve tabii ki işlemcisi de ya aynı seviyede hızlandırılacak yada iphone 3g-s 'ten daha hızlı olacaktır [:'(]

han09
07-09-2009, 12:45
öle canım yaptık bi hata bari fiyatı uygun olmasada param yetmezdi almaya die avutayım kendimi:D

Sylar
07-09-2009, 15:53
kamera 2.0'da kalabilir seneye 3.2liği sattırabilmek için [gl=5.gif]
2 gün kaldı [gl=24.gif]

Raiden
07-09-2009, 21:33
Yeni Apple TV gelsin artık!Ya satıştan kaldırsınlar ya da yenilesinler Appledan bunu bekliyorum. [gl=18.gif] ayrıca Blue-Ray desteği Imac'e çoktan son çıkan güncellemede gelmeliydi ayıp ediyorlar...

ipodda umurumda değil birdaha almam.. iphone kadar iyi değil öğrendim(yaşayarak)....

han09
08-09-2009, 13:36
author=Sylar link=topic=8500.msg50660#msg50660 date=1252328035]
kamera 2.0'da kalabilir seneye 3.2liği sattırabilmek için [gl=5.gif]
2 gün kaldı [gl=24.gif]

bilmiyorum hocam aksine ben daha ii bi kamera bekliyorum çünkü geçenlerde ipod touch 3g için çıkan kılıfların kamera için açık bırakılan yer baya büyük genelde lens le pixel doğru orantılı oluyo büyük lens ;yüksek pixel (benimki sadece bi tahmin ama bna kalırsa en az 3.2 belkide 5 )yada bizi bu kılıflarla kandırıp 9 eylüldeki toplantıya dikkat çekmeye çalıştılar buda bi ihtimal

djfocus
08-09-2009, 13:55
bence artık biras daha cabuk gelismeleri lasm ya isteseler yaparlar iphone bakıorm oyun ve müzik kamerası 2mp flash yok video yok 3gs ile yeni geldi video anca jb ayaprsak vardı flash destegide yok güya adobe yaptı ipod iphone için yazılımı fakat hala sunulmadı :S iphonu iphone yapan baska birsey olmalı bu akdar adam salak degil piyasada 10mp li telefonlarda flash destekli zart zurt hani bir konu vardı iphone elite diye ona benzer birsey ckarsalar su gibi satar sölim ^^ ama hafıza yetmio sorun o biras artsa fena olmas yada arttırabilir bellek girisi olsa sper olur :)

reobig
09-09-2009, 11:58
Dana'nın kuyruğu bugün kopuyor arkadaşlar .

Apple firmasının geleneksel etkinliği bugün Amerika saati ile 10.00 'da , Türkiye saati ile 20.00'da başlıyor.

Güzel haberler gelmesi dileğiyle [gl=24.gif]

xnpa
09-09-2009, 13:03
Apple'ın geçen hafta geliştiricilere dağıttığı iPhone OS 3.1 yeni cihazların yolda olabileceğinin işaretini bizlere vermeye başladı. Mart ayında yayınlanan iPhone OS 3.0'ın USBConfiguration.plist dosyasının içersinde bulunan ve yeni bir protip cihaz olduğuna kesin gözüyle bakılan iProd0,1'in yanına iPhone OS 3.1 ile iProd 1,1 eklenmiş görünüyor.

USBConfiguration.plist dosyasından farkedilen bu isimlerdeki sayının virgülden önceki rakamı donanımsal yeniliklere göre değişirken,bunun haricindeki yeniliklerde virgülden sonraki rakamının değişiklik gösterirdiğini belirtelim. Örneğin daha hızlı işlemci, hoparlör, ses kontrolü, mikrofon desteği gibi yeniliklerin yapıldığı 2.Jenerasyon iPod Touch sistemde iPod2,1 olarak geçerken, 1.Nesil iPod Touch ise iPod1,1 olarak geçiyor.

İProd0,1'i de açığa çıkaran ArsTechnica'nın fark ettiği bu ayrıntıya göre,iki cihazın sistemdeki bilgileri karşılaştırıldığında, iProd 0.1 kodlu cihazın konfigürasyon açıklamasında StandartMuxPTP yazarken,iProd1,1'de ise StandartMuxPTPEthernet tanımlaması yapıldığı ve iProd1.1'in ürün kimliği olarak iProd0.1'deki 4757'nin yerine 4762 yazıldığı dikkat çekiyor.Konfigürasyon açıklamasındaki bu değişikliğe göz önüne alırsak kesin adını bilemediğimiz iProd cihazına yapılan son değişiklikle yüksek hızda bağlantı kabiliyeti kazandırılmış olabilir. USBConfiguration.plist dosyasında bulunan "iPod2,2", "iPod3,1", ve "iPhone3,1" isimlerinin herhangi bir ürünle çakışmadığınıda belirtelim.

Şimdilik bu cihazlar için kesin bir yorum yapmamız çok zor ancak iProd'un Apple'ın son günlerde sıkça dile getirilen iPhone OS yada Mac OS X işletim sistemine sahip tablet bilgisayarını belirteceği görüşünde çoğu analist birleşmiş durumda.Diğer bir ihtimalde iLounge'un açıkladığı görüntüleme yeteneği eklenmiş iPod Nano'nun iPhone OS 3 işletim sistemine sahip olabileceğinde dolayı iProd'un iPod ailesinden yeni bir cihazı işaret edebileceği görünüyor.
http://img198.imageshack.us/img198/5493/171048iprod11plist500.png
Kaynak: Ars Technica

bu haber dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama bu haberdekiler eğer doğru ise ipod touchın ikinci jenerasyonuna 2.2 ile bi iyileştirme gelebilir ve yepyeni bir 3. jenerasyon itouchla tanışılabilir bugün.

Catalepsis
09-09-2009, 20:03
Başladı.Takip etmek isteyenler: http://www.engadget.com/2009/09/09/live-from-apples-its-only-rock-and-roll-event/#continued

Raiden
10-09-2009, 09:54
Ahhh ah........Naaptıklarından bahsettiler yeni iphone ve itunes yazılımdan bahsettiler ve bir adet kameralı ipod bumudur şimdi...

han09
10-09-2009, 11:53
beyler yeni bi ipod touch çıkmadı değilmi yani yeni derken farklı özellikler eklenmiş bi ipod touch sadece 32gb en büyük kapesite değil 64 gb oldu ama ondan başka ipod touch a camera fln gelmedi yada işlemcisini fln değiştirmediler dimi bide mikrofonlu kulaklık vericeklermiş anladım kadarıyla birazda fiyatlar aşağı çekilmiş dimi?

xnpa
10-09-2009, 11:59
yok ya resmen hayal kırıklığı :(

reobig
10-09-2009, 12:15
author=han09 link=topic=8500.msg51025#msg51025 date=1252572783]
beyler yeni bi ipod touch çıkmadı değilmi yani yeni derken farklı özellikler eklenmiş bi ipod touch sadece 32gb en büyük kapesite değil 64 gb oldu ama ondan başka ipod touch a camera fln gelmedi yada işlemcisini fln değiştirmediler dimi bide mikrofonlu kulaklık vericeklermiş anladım kadarıyla birazda fiyatlar aşağı çekilmiş dimi?

Yeni ipod touch çıktı !!!

Yapılan şey şu , fiyatları aşağıya çektiler yeni itouch artık opengl destekliyor , voice control özelliği eklendi maddeler halinde anlatırsam daha açıklayıcı olacaktır :

+Fiyatlar düştü
+OpenGL v2.0 geldi (Daha iyi grafikler)
+İşlemci hızı arttırıldı (Daha hızlı)
+Mikrofonlu kulaklık standart (Voice control için) 32 ve 64 gb versiyonlarında
+Voice Control özelliği (Cihazı ses ile komut etme) - 32 ve 64 gb versiyonlarında
+16gb kalktı yerine 64 gb geldi
+Apple web sitesini inceledim sanırım pil ömrünüde uzatmışlar [:)]

aklıma gelenler şimdilik bunlar ama yeni özelliklerin bir kısmını itouch 3g 8gb desteklemiyor , asıl olay 32 ve 64gb vers. larında. [:'(]

xewor3g
10-09-2009, 13:18
Bence 16 GB'ı kaldıracaklarına 8 GB'ı kaldırsalarmış keşke. [:)]

maildecept
10-09-2009, 15:55
Pil sürelerinde bir değişiklik yok gibi görünüyor siteden baktığım kadarı ile.
Benim sorum openGL 2G nesline yükleyebilecekmiyiz?

reobig
10-09-2009, 19:06
author=maildecept link=topic=8500.msg51058#msg51058 date=1252587315]
Pil sürelerinde bir değişiklik yok gibi görünüyor siteden baktığım kadarı ile.
Benim sorum openGL 2G nesline yükleyebilecekmiyiz?

Sanmıyorum çünki open gl için yeni itouchlarda farklı bir grafik çipi kullandıklarını duydum yoksa esprisi kalmazdı zaten [:)]

maildecept
11-09-2009, 00:55
Ozaman bu yeni yongalardan takalım bizde [:D]
Neyse beklentimden çok daha kötü bir 3G nesli çıktı içim rahat etti aletide yeni almıştım [gl=20.gif] ve yeni 3G touch harika birşey çıkar diye bekliyordum ama malesef tam bir hayal kırıklığı yeni grafik yongası ile openGL desteği haricinde geri kalan mic ile kullanım vs.. olmasada olacak şeyler kısacası fark yok denecek gibi aralarında :S

Sylar
12-09-2009, 13:02
author=maildecept link=topic=8500.msg51127#msg51127 date=1252619755]
Ozaman bu yeni yongalardan takalım bizde [:D]
Neyse beklentimden çok daha kötü bir 3G nesli çıktı içim rahat etti aletide yeni almıştım [gl=20.gif] ve yeni 3G touch harika birşey çıkar diye bekliyordum ama malesef tam bir hayal kırıklığı yeni grafik yongası ile openGL desteği haricinde geri kalan mic ile kullanım vs.. olmasada olacak şeyler kısacası fark yok denecek gibi aralarında :S

bence de cok buyuk bir kayip olmadi eger kamera ciksaydi ipodlarimizin suksesi duserdi.

maildecept
12-09-2009, 19:43
Kesinlikle katılıyorum HOCAM [gl=7.gif]