PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Iphonun kasasındaki orjinal imei midir? bugün aldım imei si motorola çıktı !!

serif.cicekdag
22-08-2009, 19:27
yarın gidip Türkcellden kasadaki numarayı pasaportla arkadaşıma yaptırmayı düşünüyorum. [gl=7.gif]
açıkçası kasadaki yani telin arkasında yazan imei doğru değilse gereksiz yere 10. lira ödemiş olurum. [gl=13.gif]
bilgisi olan var mı? [gl=4.gif]
şunu da söylim gözlerimde bir sorun yok ŞÜKÜR ve inanıyorum ki daha önce kasa hiç açılmamış gibi duruyor!
bir kaç çizik var arka kapağın ortalarında ama yanlarında eğrilme bükülme izi hiç yok ! [:'(]

1.şu an teli kaydetmesem bile bu imei sonuçta benim telin orjinal kaydı, her halukarda yapacam [gl=5.gif]
2.Fake imei programı ile orjinal emeisini gene telefona klonlaya bilir miyim ? ( nasıl olsa Türkcellden kayıt yapacam )
en basit ve iphone zarar vermeden nasıl orjinal imeisini kopyalarım ( resetlemet mi desek :D )
şimdiden yardım görüşlerinizi bekliyorum [:)]

odiksoz
22-08-2009, 20:15
2G'ler çok kolay fake imei yapılıyor. 3G'ler çok daha zor gerçi...
Ziphone ile kullanabilirsin...

placebo
23-08-2009, 01:54
Telefonun açılmışa benzemediğinden bahsediyorsunuz, ama zaten iPhone'lara fake IMEI ZiPhone adlı program aracılığıyla yükleniyor, fiziksel bir müdahale yok yani. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Telefonun kasasında yazan IMEI orijinaldir, şüphe etmenize gerek yok.

Telefonunuza 2.2 veya 3.0 gibi herhangi bir fw yüklerseniz (ama custom versiyonu olmamalı) zaten otomatik olarak orijinal IMEI'ye döner. Bunun için de bir şey yapmanıza gerek yok.

Güle güle kullanın.

serif.cicekdag
25-08-2009, 00:44
sağolun arkadaşlar.. yarın gidip Turkcell den kaydedeyim içim rahat şimdi [:'(]