PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birleştirici talebi

N!t£cn@klQw
17-08-2009, 18:25
Arkadaşlar öncelikli olarak konuyu nereye acıcağımı bilemedim ve aslında bu bir istek mesajı...

şimdi benim derdim şu biliyorsunuz ki dvd flim alıyoruz ve bu dvd flimleri bilgisayarımıza kaydediyoruz fakat burada sorun yok, asıl sorunum şu ki bunlar video1 - video2 ve 5 e kdr gidiyor. ama aldığımız dvdlerde içlerinde biliyorsunuz gene özel önceden atılmış birleştirici programlar var ve o kendisi bunu birleştiriyor.

fakat ben bunu bilgisayarıma kaydettikden sonra ıphone da seyredilebilmesi için mpg4 ceviyorum ve sorun burada başlıyor bu partlar 5 tane ayrı ayrı çevriliyor ki 12 round filmini indiren var ise görmüştür. seyrederken video 1 bitiyor 2 ye başlıyoruz sonra 3-4-5 diye bitiyor.

benim isteğim şu özellikle mpg4 e ceviren arkadaşlardan flimi nasıl ceviriyor mpg4 ve birleştiriyorsunuz. bana varsa programı link olarak atabilir ve kullanmasını anlatabilirmisiniz ? ( genelde kullanabiliyorum sorun değil ) özellikle isteğim hem birleştirecek hem mpg4 yapacak bir program ?

odiksoz
18-08-2009, 12:17
Total Video Converter var ya Volkan. Onu aç new task altında copy forum video dvd disc'e bas.İstediğin formata çevirsin.

N!t£cn@klQw
18-08-2009, 12:18
zaten onu kullanıyorum ve çeviriyor... fakat bunu bir bütün olarak değil ayrı ayrı partlarda bölüyor.. (video ts klasörünün içindeki gibi ayrı ayrı )

odiksoz
18-08-2009, 13:17
author=cetinvolkan link=topic=8274.msg48849#msg48849 date=1250587132]
zaten onu kullanıyorum ve çeviriyor... fakat bunu bir bütün olarak değil ayrı ayrı partlarda bölüyor.. (video ts klasörünün içindeki gibi ayrı ayrı )

Hayır, yapmıyor. Ben divx 40 olarak çeviriyorum filmleri.

N!t£cn@klQw
18-08-2009, 14:09
nasıl yani tam anlıyamadım detaylı anlatırsan sevinirim ? ve sürümü kaç total video convertorun

ByWanT
19-08-2009, 13:05
Cucusoft TVC ye bir alternatif.Daha hizli ama TVC ye göre convertledigi videolarin boyutu daha yüksek(ayni zamanda kalitede daha yüksek)

N!t£cn@klQw
19-08-2009, 13:15
ok ama ben sorumu anlatabildimmi billmiyorum ?

dvd den aldığımız videoyu bir bütün olarak convert etmesini istiyorum bu akşam denerim o işi

odiksoz
22-08-2009, 11:04
author=bywant link=topic=8274.msg48940#msg48940 date=1250676343]
Cucusoft TVC ye bir alternatif.Daha hizli ama TVC ye göre convertledigi videolarin boyutu daha yüksek(ayni zamanda kalitede daha yüksek)

TVC çok köklü ve kullanışlı bir program. Bir sürü formatı bir sürü formata çeviriyor, sırf iPhone için yüklemeyin. Acaip bir sihirbaz.

Novemberpaşalı
11-09-2009, 21:45
slm kardeş bende senin gibi videoları part 1-2-3-4 olarak tek tek çevirip attıyorum iphone,eğer tek parça film olarak dönüştürmek istiyorsan bu programı kullanabilirsin..(Advance Split Machine ) bu program dvd'deki VİDEO_TS içindeki 4 parça filmi birleştirmene yarar, daha sonrada tek parça yaptığın filmi iphone göre convert edersin ok.. [gl=7.gif]

Advance Split Machine

http://rapidshare.com/files/98147679/adsm.rar

Kısa Bir Açıklama :
Bu çok kullanışlı ve küçük boyutlu program ile çok büyük boyutlu dosyaları veya klasörleri dilediğiniz sayıda ve dilediğiniz boyutta parçalara bölebilir veya bu program ile parçalara ayrılmış dosyaları birleştirebilirsiniz.

Program ana arayüzündeki butonları ve sekmeleri

1 Split (Parçala) : Seçtiğiniz herhangi bir dosya veya klasörü parçalara ayırma işlemi bu ekrandan yapılmaktadır. Ayırma işlemi için bu sekmenin tıklanması gerekir.

2 Unsplit (Birleştir) : Parçalara ayrılmış herhangi bir dosya veya klasörü tekrar birleştirmenize olanak sağlayan bu ekranda, birleştirme işlemi için bu sekmenin tıklanması gerekmektedir.

3 Add File (Dosya Ekle) : Herhangi formatta bir program veya başka birşeyi parçalara bölmek için, bu sekmeye tıklayarak ekleyebilirsiniz.

4 Add Folder (Klasör Ekle) : İçerisinde birden çok dosyanın bulunduğu herhangi bir klasörü, parçalara bölmek için bu sekmeyi tıklayarak ekleme işlemini yapabilirsiniz.

5 Delete (Sil) : Seçtiğiniz herhangi birşeyi silmenizi sağlar.

6 Delete All (Hepsini Sil) : Ayırma işlemi için seçtiğiniz tüm dosya veya klasörüleri otomatikman silmenizi sağlar.

7 Open (Aç) : Parçalara böleceğiniz dosya veya klasörün kaydedileceği yeri seçmenize yarayan bu sekmeye tıkladıktan sonra, hemen solundaki kutucuğa, parçalara ayırdığınız dosya veya klasöre ne ad vermek istediğinizi yazmanız gerekmektedir.

8 Size Of Parts (Parçaların Boyutları) : Program tarafından varsayılan olarak belirlenmiş çeşitli boyutlardan herhangi birini bu bölümden seçebilirsiniz.

9 Size Of Parts - User Defıned (Kullanıcı Tarafından Belirlenmiş Dosya Boyutları) : Bu sekme işaretlendiği takdirde, parçalanacak dosya boyutunu manuel olarak belirlemeniz gerekmektedir.

SaTuSa
16-10-2009, 22:18
total video converter 3.5 de direkt olarak dvd den ripleme işlemi var dostum.eğer tvc yi lisanslı olarak kullanmıyorsan o yüzden parçalı hale getiriyor olabilir.çünkü biliyorsun ki lisanssız programlar kısıtlı oluyor.crack lileride biz full sanıyoruz ama muhakkak bir eksiği oluyor.çok denedim oradan biliyorum...

N!t£cn@klQw
19-10-2009, 10:50
author=satusa link=topic=8274.msg56292#msg56292 date=1255720705]
total video converter 3.5 de direkt olarak dvd den ripleme işlemi var dostum.eğer tvc yi lisanslı olarak kullanmıyorsan o yüzden parçalı hale getiriyor olabilir.çünkü biliyorsun ki lisanssız programlar kısıtlı oluyor.crack lileride biz full sanıyoruz ama muhakkak bir eksiği oluyor.çok denedim oradan biliyorum...

pei crackli olanı bir deneyebilirmisin ? yani şunu istioyrum varsa ben crackli hali ile kendimde denerim... sonucda dvd de çok flim var ama bir türlü birleştirmediği ve slak saçma partlara böldüğü için uğraşamıyorum zamanım yok.

SaTuSa
19-10-2009, 12:36
Hocam bu işlem için en kolay program HjSplit.hem arayüzü çok kolay hemde ücretsiz.örnek olarak indirmis olduğun avi. uzantılı bir filmi mp4 e çevirmeden bununla çok kısa bir sürede hemde sağlıklı bir şekilde birleştirip daha sonra da bir bütün olarak çevirebilirsin...

mesela:
..... avi.001>
..... avi.002>> Bu 3 dosysyı aynı klasör içinde tuttuğunda ve birleştirme işlemini yaptığında sana sadece.avi
..... avi.003> olarak 3 dosyanın birleştirilmiş halini aynı klasörün içine çıkartır...

not:bir önceki yorumu yaparken yanlış anladığımı düşünerek bunu anlattım eğer böyle de değilse tam olarak anlatıver yada resimlersen çok rahat yardımcı olabilirim.yada hiç biy olmazsa bana istediğin filmi söylersin varsa yüklerim yoksa da bulup yine yüklerim [8D] sonuç olarak istediğin filme kavuştururum seni yaniii

N!t£cn@klQw
19-10-2009, 13:52
sevgili satusa bilgin ve yardımın için tşk ederim. fakat ben anlatamadım sanırım şimdi mesela ben dvd yi bilgisayaa taktım filmi yükledim hardiske... sonra tvc ile mpeg4 e çevirdim işde tam çevirdiğimde bunu bir bütün olarak seyretmem lazım ya orada 4 parta yada 5 parta bölerek çıkarıyor...

ben istiyorum ki onu tek parttda çıkartsın bende onu zip ile sıkıştırıp siteye koyabiliyim upload ederek... ama lanet çeviriciler dvd de birleştirmiyor yada ben bulamadım...

Misafir.
19-10-2009, 13:56
yukarıda o 3 dosyayı birleştirilmiş şekilde çıkarır diyor volkan

N!t£cn@klQw
19-10-2009, 14:28
author=££èrjïk link=topic=8274.msg56644#msg56644 date=1255949781]
yukarıda o 3 dosyayı birleştirilmiş şekilde çıkarır diyor volkan

metin onu anladım zaten de bir dvd kaydedermisn bilgisayarına bakalım birleştirecekmi ? zaten dvd içine ayrı ayrı avi olarak göstermiyor tek avi olarak gösteriyor program onu parşalara bölüyor

SaTuSa
19-10-2009, 15:04
demek ki ilk anladığım doğruymuş...
o zaman şöle diyim ben sana tvc ile filmleri birleştirip sonra çevirmen gerekecek.ama önceden de ddiğim gibi eğer crackli veya trial kullanıyorsan yine istediğin gibi yapamazsın.o yüzden iyisi mi sen çok sıkıntı yaratanları bildir bana vaktim olduğu anda halledeyim ben senin için elimden geldiğince

N!t£cn@klQw
19-10-2009, 16:14
author=satusa link=topic=8274.msg56648#msg56648 date=1255953840]
demek ki ilk anladığım doğruymuş...
o zaman şöle diyim ben sana tvc ile filmleri birleştirip sonra çevirmen gerekecek.ama önceden de ddiğim gibi eğer crackli veya trial kullanıyorsan yine istediğin gibi yapamazsın.o yüzden iyisi mi sen çok sıkıntı yaratanları bildir bana vaktim olduğu anda halledeyim ben senin için elimden geldiğince

peki ben yapmak istersem hangi programlar kendisi tam anlamıyla birleştiriyor ? en azından onları araştırıyım...

SaTuSa
19-10-2009, 16:39
ben ezelden beridir tvc kullanmaktayım.neroda falnda var avi birleştiriyosun ama çok dertli ve kaliteden yoksun onu da çok kullandım.başka bilen varsa paylaşsın bizimle.tabii tam anlamıyla çeviren sorunsuz olan bir program.tabii bi de beleş olması lazım sanırım sen öle bi şey arıyosun

N!t£cn@klQw
19-10-2009, 17:13
author=satusa link=topic=8274.msg56658#msg56658 date=1255959548]
ben ezelden beridir tvc kullanmaktayım.neroda falnda var avi birleştiriyosun ama çok dertli ve kaliteden yoksun onu da çok kullandım.başka bilen varsa paylaşsın bizimle.tabii tam anlamıyla çeviren sorunsuz olan bir program.tabii bi de beleş olması lazım sanırım sen öle bi şey arıyosun

eee tabii ki siteye koyacağım o yüzden tam anlamıyla düzgün olsun istiyorum