PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları TV kablosu : Bu aksesuar iPhone ile çalışmak üzere yapılmamıştır

xonurixp
10-08-2009, 21:40
İyi günler. Site ismi vermeyim şimdi malum 2.el sitesinden "AV Kablosu+USB" kablosu satın aldım. Ama sitede satılan orijinal olmayan (neticede orijinali 120 lira ben 20 liraya aldım) kabloyla ilgili problem yaşıyorum. Kabloyu ilk taktığımda çok güzel şekilde tvde görüntü ve sesi alabiliyorum, aynı anda şarj da ediyorum, taki; "Bu aksesuar iPhone ile çalışmak üzere yapılmamıştır" uyarısı alıncaya kadar, ve bu uyarı görüntüyü almamdan 1 sn sonra geliyor :(

Satıcıya iade etmek istedim ama iade masrafını da cebimden verecekmişim, ben de siparişi dondurup:

"vodafonedan aldığım jailbrakeli 3.0 telefonum için, bu uyarıyı almamıza engel olup görüntüyü vermeye devam etmesini sağlayacak bir program"

geliştirildi mi araştırayım dedim bulamadım. Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Teşekkürler

odiksoz
10-08-2009, 22:00
Şarj etme desteklenmeyen aksesuarlarda o hatayı verir.Benim bir hoparlör dock'ım var.O hatayı takar takmaz veriyor ve sorunsuz çalışıyor.

xonurixp
11-08-2009, 01:53
Telefon sesi vermeye devam ediyor zaten, görüntüyü kesiyor. Biraz karmaşık anlatmışım sanırım ben bile tekrar okuduğumda anlamakta zorlandım :)
Kablonun kopukluğundan değil yani, görüntü 1 sn kadar geliyor, o uyarı gelir gelmez kesiliyor. İlgilendiğin için teşekkürler. Saurik amca ve diğer ekiplere söylemek lazım, şebekeyi kırdılar, yazılım yüklemeyi kırdılar, şu orijinal ürün olayını da kırsınlar ya yapmadılarsa :)

odiksoz
11-08-2009, 10:06
author=xonurixp link=topic=8139.msg48120#msg48120 date=1249944837]
Telefon sesi vermeye devam ediyor zaten, görüntüyü kesiyor. Biraz karmaşık anlatmışım sanırım ben bile tekrar okuduğumda anlamakta zorlandım :)
Kablonun kopukluğundan değil yani, görüntü 1 sn kadar geliyor, o uyarı gelir gelmez kesiliyor. İlgilendiğin için teşekkürler. Saurik amca ve diğer ekiplere söylemek lazım, şebekeyi kırdılar, yazılım yüklemeyi kırdılar, şu orijinal ürün olayını da kırsınlar ya yapmadılarsa :)

Yabancı forumları araştıracağım belki birşeyler vardır.

xonurixp
12-08-2009, 14:58
Teşekkürler kabloyu geri gönderdim dün. Fakat orjinali çok pahalı olduğuna göre, eğer çözümü varsa yine bu kablolara kalacağız :) Ama 1 sn için görmüş olsam da, görüntü kalitesi çok iyiydi. Forum olarak şu işlere el atarsanız iyi olur. Bazı universal ipod standları tvye iphone bağlantısını destekliyormuş ama, daha taşınabilir ve az yer kaplayan çözüm üretilirse iyi olur.

odiksoz
12-08-2009, 17:04
Ben Eminönü'ndeki bir handan (ismi yanlış hatırlamıyorsam Hasırcıoğlu'ydu), (Mısır Çarşı'sının kapısının karşısındaki Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin bulunduğu sokağın 50 metre aşağısında beş katlı orjinal ve taklit iphone parçaları/aksesuarları) 3 TL'ye ekran koruyucu(çok kaliteli değil), sert plastik kapak(iphone arkasının aynısı), silikon kılıf(sert kapakla birlikte kullanılabiliyor) ve 12 TL'ye dock aldım.Ayrıca 12 TL'ye TV iPhone kablosu, 10 TL'ye kalem(bildiğimiz orjinal iphone'a kalem yapmış çinliler), mikrofonlu kulaklığı, araç ve şarj kitleri(iyi çıkmıyorlar), usb kablosu, batarya, ekran ve dokunmatik satılıyor.Gidin bakın derim güzel yer.Doğubank'ta beyaz eşya çok ama burada iphone malzemeleri.

Çin malları bile çok pahalıya satılıyor. Bu han bulabileceğiniz en düşük fiyatlara sahip.

lore
14-08-2009, 00:46
author=xonurixp link=topic=8139.msg48120#msg48120 date=1249944837]

arkadaşım bugün eminönündeki handan aynı ürünü bende aldım
aynı dediğin sorunu bende yaşadım...
bir çözüm bulursan haberim olsun.

teknologs
09-11-2009, 23:00
sorunu çözen varmı..bendede aynı sorun var

noktaa3
28-01-2010, 15:51
http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-sonrasi-rehberleri-uygulamalarin-kullanimi/tv-out-kablosu-100-calisiyor/new/#new

cvp burada ama o dosyayı bulamadık.