PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları cydia ikonu gözüküyor fakat

gfb_st
10-08-2009, 04:53
cydia ikonu gözüküyor fakat tıkladığımda açılıyor ve hemen kapanıyor

N!t£cn@klQw
10-08-2009, 08:26
cihazınız nedir, hangi sürüm ? detaylı yazarsanız sevinirim...

eğer 3.0 yüklü ise bende de aynısını yapıyor sorun değil ıcy yı kullanın aynı işi yapıyor.

geYiq
13-08-2009, 12:29
author=gfb_st link=topic=8129.msg48047#msg48047 date=1249869207]
cydia ikonu gözüküyor fakat tıkladığımda açılıyor ve hemen kapanıyor

Dostum bu sorun için, bi kac sebepten bahsedebiliriz.

- İlk olarak Jailbreak sırasında redsn0w 7.1 ile Jailbreak yapılmadıgı durumlarda ve Cydia ve Icy aynı anda yüklendigi durumlarda; Jailbreak işleminden sonra Cydia ve Icy'de "dpkg returned error #X" (X = hata kodu) verebiliyor ve bunun sonucunda:

* Cydia icerisine source ekleyemiyorsunuz.
* Cydia ile birllikte kurulan source ları update edemiyorsunuz.
* Cydia ve Icy icerisinde beraber kurulan source'lardaki uygulamaları yükleyemiyorsunuz.

bunların hepsinin sonunda yukarda bahsettigim "dpkg" içerikli hataları veriyor.

--> Bunu sorunu çözmek icin, benim kendi uyguladıgım yolu tavsiye edebilirim. İlk olarak tekrar restore ettikten sonra, redsn0w 7.1 versiyonu ile Jailbreak yapın. 7.1 ile jailbreak yaparken Icy yükleme sansınız yok. Sadece Cydia yüklemek icin secenek cıkıyor. Daha sonra sorunsuz bir sekilde kurulum bittikten sonra Icy yüklemek isterseniz; "apt.ripdev.com" soruce ekledikten sonra, icerisinden Icy'i download edebilirsiniz.

- Bir başka sorun ise source ekledikten sonra; Cydia'nın bir daha acılmaması. Daha dogrusu simgesine dokundugunuzda acılıp kapanıyor olması. Bunun birden fazla sebebi yok, dedigim gibi source'dan kaynaklanan bir sorundan dolayı cydia aç-kapa yapıyor.

--> Bunu çözmek icin iFunBox gibi bir FTP programı ile baglanarak private \ etc \ apt \ sources.list.d icerisindeki source larıın yedegini alarak bunu silin. Daha sonra yeniden baslatın cihazı, cydia acılacaktır. Fakat icerisinde hic bir source olmayacaktır. Yedegini aldıgınız sourceları tekrar ekleyebilirsiniz. (Tekrar dosyayı atarak degil, el ile)

Not: Tabi Hangi source ekledikten sonra sorun cıkardıysa onu tekrar eklemiceksiniz :) Yani aslında bunu söylemeye gerek yokta, yinede bi hatırlatma olsun dedim :)

Kolay gelsin.. [gl=7.gif]

N!t£cn@klQw
13-08-2009, 13:30
ben şu cümleyi tam anlıyamadım ? ve ıphonebrowser ile yapılabiliyormu ? sonucda daha önce cydia ile yüklediğimiz sourceler ve uygulamalar cihazdan silinecekmi, tekrar cydia ile sourceleri eklemem gerekecek sanırım ?

--> Bunu çözmek icin iFunBox gibi bir FTP programı ile baglanarak private \ etc \ apt \ sources.list.d icerisindeki source larıın yedegini alarak bunu silin. Daha sonra yeniden baslatın cihazı, cydia acılacaktır. Fakat icerisinde hic bir source olmayacaktır. Yedegini aldıgınız sourceları tekrar ekleyebilirsiniz. (Tekrar dosyayı atarak degil, el ile)

Not: Tabi Hangi source ekledikten sonra sorun cıkardıysa onu tekrar eklemiceksiniz :) Yani aslında bunu söylemeye gerek yokta, yinede bi hatırlatma olsun dedim :)

Kolay gelsin..

geYiq
13-08-2009, 15:17
author=cetinvolkan link=topic=8129.msg48332#msg48332 date=1250159425]
ben şu cümleyi tam anlıyamadım ? ve ıphonebrowser ile yapılabiliyormu ? sonucda daha önce cydia ile yüklediğimiz sourceler ve uygulamalar cihazdan silinecekmi, tekrar cydia ile sourceleri eklemem gerekecek sanırım ?

Kolay gelsin..

Evet herhangi bir FTP programı ile yapılabiliyor. Yani winscp iphonebrowser vs.. kullanabilirsiniz. Sİsitem dosyalarını görmeniz yeterli.

Cydia'da bulunan source lar siliniyor sadece.. Daha önce yüklediginiz uygulamaların silinmesi gibi bir durum söz konusu degil.

Eet Cydia acıldıktan sonra hiç source görünmeyecek tekrar eklemeniz gerekicek. [:'(]

N!t£cn@klQw
13-08-2009, 16:48
tşk ederim akşam deneyeceğim.

denedim ewt oldu açılmayan cydia açılıyor fakat hangi source sorun çıkartıyordu onu hatırlamıyorum o yüzden ıcy kullanmaya devam :)))