Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları 3G de Youtube ve NetTV

mskartal
04-08-2009, 15:10
İphone 3G sahibiyim,
Turkcell den 3G İnternet paketi aldım.

1- 3G yi kullanarak, Youtube a bağlandığımda, wiFi ile çok net bir şekilde seyretmiş olduğum videolar, çok düşük bir çözünürlükte seyrediliyor.

2- 3G üzerinden NetTV programı çalışmıyor, wiFi bağlantısı istiyor.

3- 3G kullanarak nete bağlanırken, BosPrefs programından 3G yi aktif ya da pasif yapmam bir şeyi değiştirmiyor.
3G ile bağlanmam için anahtar görevi yapan EDGE seçeneği.
EDGE yi kapadığımda internet bağlantısı yok, açınca ise bağlantı geliyor.

Mantık olarak bu görevi 3G anahtarı yapmalı diye düşünüyorum...
Acaba başka bir işlem mi yapmam gerekiyor.

Ayrıca 3G hızımı görebileceğim bir program tavsiye edebilecek var mı?

placebo
04-08-2009, 16:06
Öncelikle teşekkürler, sorularınızı gayet açık ve net şekilde dile getirmişsiniz.

Cevaplara gelince:

1. Kota problemini aşmak için iPhone böyle bir ayarı kendisi yapıyor olabilir. Zaten YourTube eklentisiyle videoları kaydetmeye kalktığınızda telefon karşınıza yüksek ve düşük çözünürlüklü olmak üzere iki seçenek çıkartıyor. Bu da otomatikman böyle bir ayarın yapılmış olabileceğini akla getiriyor.

2. NetTV sadece WiFi bağlantısını destekler. 3G ile izlemenize izin vermez.

3. BossPrefs'te farklı bir problem yaşamıştım, Edge seçeneğini kapatamamıştım. Telefonun ayarlarından ağ bağlantılarını sıfırlayarak sorunu aşmıştım. Bilmiyorum, sizde bir işe yarar mı?

Son olarak 3G hızınızı App Store'dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Speedtest adlı programla ölçebilirsiniz.

Misafir.
04-08-2009, 18:20
cydiadan unrestrictor programını indirip istediğiniz programları ekleyin ve wifi gerektirmeden kullanın.

mskartal
06-08-2009, 06:53
Yardımlarını için teşekkür ederim.

Cydia dan unrestrictor programını kurup youtube ve nettv prgramlarını listeye ekledikten sonra;

3G ile NetTV programını kullanmaya başladım. Görüntü kalitesi wiFi ile aynı

Youtube daki görüntülerde aynı şekilde wiFi ile seyredebildiğim gibi oldu.

Tekrar teşekkürler...

odiksoz
13-08-2009, 15:48
author=allerjik link=topic=8057.msg47639#msg47639 date=1249399204]
cydiadan unrestrictor programını indirip istediğiniz programları ekleyin ve wifi gerektirmeden kullanın.

Ben de bu program ne işe yarıyor diyorum.