PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone 2G yere düştü ve artık sim yok diyor!!

Romeous
03-08-2009, 13:40
Arkadaşlar merhaba, gayet düzgün çalışan iphone 2G telefonum yere düşmesiyle sim yok hatası vermeye başladı.telefonun diğer tüm fonksiyonları düzgün çalışıyor. bu konuda yapabileceğim birşey varsa yardımlarınızı bekliyorum! şimdiden teşekkürler!

N!t£cn@klQw
03-08-2009, 13:44
sim kartınız çıkarıp tekrar takmayı deneyin. tabii bu sırada teliniz kapalı olsun...

Romeous
03-08-2009, 13:46
yüzlerce kez denedim. başka simlerle de denedim. ama olmadı. daha önce şarjı bittiği için kapandığında yine ynı hatayı vermişti ama birkaç denemeden sonra düzeldi. şimdi 1 haftadır deniyorum ama tık yok :(

N!t£cn@klQw
03-08-2009, 13:49
o zmn servise sokun isterseniz... yalnız jb var ise restore edin öle götürün. ( gerçi garantisi yoktur ama )

Romeous
03-08-2009, 13:51
Cihaz ikinci el ve jailbreak var. Tavsiye edebileceğiniz servis var mı?

N!t£cn@klQw
03-08-2009, 13:57
çok para olan yer genpa...
yada iyi bir telefoncu..

placebo
03-08-2009, 14:03
Ya evet çok saçma bir öneri, kabul, ama ne bileyim bir de restore jb falan deneseniz. Donanımsal bir problem olduğu belli ama ben olsam son kez şansımı dener ve restore + jb yapardım. Belki yazılımsal bir problem tam o zamana denk gelmiştir.

Bu arada GenPa 2G'leri tamir etmiyor olmalı. Belli başlı yerlerde, mesela İstanbul'daysanız Sirkeci'de, Kadıköy'de, Etiler'de iPhone tamir eden yerler var, onlara bakın ama önceden fiyat alın. Bazıları çok uçuk fiyatlar istiyorlar, astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

Romeous
03-08-2009, 14:13
affedin ama ben bu konuda biraz cahilim. restore ve jb'i kendim yapabilirmiyim? veya biyerde yaptırsam nekadara malolur?

placebo
03-08-2009, 14:17
Tabii yapabilirsiniz. Ama düzelmesi neredeyse binde bir ihtimal, bunu da göz önünde bulundurun. Cihazınız pasaport kayıtlı ise http://www.ikaynak.com/forum/iphone-2g3g-22-jailbreak-yontem-quickpwn-22-t1416.0.html adresinde anlatıldığı şekilde yapabilirsiniz.

Kayıtlı değilse, fake imei işlenmişse http://www.ikaynak.com/forum/iphone-2g-22-fake-imei-jailbreakunlock-t1715.0.html yöntemini kullanabilirsiniz. 3.0'ı yeni olduğunuz için önermiyorum. Problem çıkarsa uğraştırır. 2.2 sürümü yeter size.

Anladığım kadarıyla yenisiniz. Forumda arama yaparak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Romeous
03-08-2009, 14:33
Teşekkür ederim. Ve son bir soru. telefon ikinci el pasaporta kayıtlı olup olmadığı hakkında bir bilgim yok. anlamanın bir yolu var mı? eğer bunu anlayamazsam ozman hangi yolu kullanmalıyım. forum genelinde yazılımsal hatalardan dolayı bu tarz sorunlar yaşanmış donanımdan ziyade yazılımla alakalı olduğunu düşünüyorum. zaten işe yaramazsa tamirciye göndermekten başka çare kalmayacak gibi görünüyor.

placebo
03-08-2009, 14:41
2G'lerin gerçek IMEI numaraları arkasında yazar. Çevirin, bakın. Oradaki numarayı telefonun Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünde yazan IMEI numarasıyla karşılaştırın. Aynı ise orijinal IMEI'dir, farklı ise fake IMEI'dir ve size verdiğim ikinci linkteki yöntemi denemeniz gerekir.

Orijinal IMEI ise ve telefonu bir aydan daha uzun bir süredir kullanıyorsanız ve hattınız kapanmadıysa kayıtlı demektir. Yine de emin olmak için fake de olsa, orijinal de olsa cihazın Ayarlar bölümünde yazan IMEI'yi http://imei.tk.gov.tr/sorgu/imeisorgu.php adresinde yazıp sorgulatın.

Romeous
03-08-2009, 14:50
gösterdiğin yol doğrultusunda baktım ve telefon hem kayıtlı hemde orjinal imei çıktı. ilk yolu deneyeceğim umarım başarılı olur.

placebo
03-08-2009, 14:56
Bu arada şu anda cihazda hangi firmware yüklü? iTunes'ın versiyonu kaç? Bunlar da önemli.

Romeous
03-08-2009, 16:24
firmware 04.05.04_G itunes 8,2 son sürüm diye biliyorum. bunlarla ilgili yapmam gereken bişey var mı?

placebo
03-08-2009, 16:56
Ayarlar / Genel / Hakkında'da 7. satır olan sürüm yazısının karşısında hangi firmware yüklü olduğu yazar. Sanırım 2.2 yüklü. Öyleyse problem yok. Yalnız iTunes versiyonundan emin değilim ama sanırım daha düşük bir versiyonunu yüklemek gerekiyor. Bilen arkadaşlarımız hangisini yüklemeniz gerektiğini söylerler.

Bunu da hallettikten sonra yapmanız gereken ilk şey bilgilerinizi yedeklemek.
İkincisi cihazınızı bilgisayara bağlayıp manuel olarak dfu moduna almak (tüyo merkezinde nasıl yapılacağını anlatan sayfaya link var)
Üçüncüsü iTunes'ta iken shift tuşuna basılı tutarak restore butonuna tıklamak ve açılan pencerede siteden indirdiğiniz 2.2 firmware dosyasını göstermek.
Dördüncüsü de daha önce verdiğim linkte anlatıldığı şekilde jailbreak yapmak.

Romeous
03-08-2009, 17:46
Sürüm 2.2.1 (5H11) yazıyor. birde zaten bir jailbreak var bundan dolayı herhangi bir işlem yapmama gerek yok değil mi?