PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öss yine değişti meslek liselerine gün doğdu ( ben dahil , çok mutluyum)

Yiğit Gözütok
22-07-2009, 21:25
arkadaşlar biliyorsunuz ki meslek lisesi elektrik elektronik bölümü okuyan birisi mühendislik okuyamıyordu düz lisesinden herhangi birisi eline bir tane torna vida almamış faz nötr nedir bilmiyenler girip mühendislik okuyabiliyorlardı ondan sonrada mühendisim diye ortlıkta dolaşıyor Oysa meslek lisesinden mezun birinden daha az şey biliyordu Tabi hepsi için aynı şeyleri söylemiyorum okuyanlar adam gibi yapanlar var. Bizde 3 sene boyunca bu işin okulunu okuyup gidip elektrikçi olabiliryorduk.3 sene diyorum çünkü birinci sene hazırlık okuyoruz Neyseki artık bu soruna bir çözüm bulundu kat sayı kaldırıldı ve artık bizlerde mühendis okuyabilicez gerçekten çok ama çokkk saçma bir sistem en sonunda değiştirildi. Ben ve benim gibi bir çok meslek lisesi öğrencisinin artık önü açıldı.Açıldı açıldı ama bakalım seneye nasıl bir sistem gelecek gerçekten ,gerçekten bu büyükbaşların ne yaptıklarını anlamak mümkün değil neyse yeni sistem vatana millete hayırlı uğurlu olsun [gl=9.gif] [gl=9.gif] [gl=9.gif] [gl=9.gif]

N!t£cn@klQw
22-07-2009, 21:28
zannetmiyorum ama 80 li olanlar bunu çok iyi bilirki biz her türlü sisteme maruz kalan ama hiçbiri işe yaramayan sistemler öğrencisiyiz...

mesela can eğrisi, mesela 10 luk sistem 5e sonra gene 10 a :), mesela öss öys, mesela teknik lise paunlamaları vs vs..

inşallah hayırlı olur.

Yiğit Gözütok
22-07-2009, 21:30
en azından meslek liseleri için iyi oldu ama gerçekten çok saçma bir şey ben elektrik okuyorum ve mühendis olamıyorum ama düz liseli oluyor [:'(]

xAngmar
22-07-2009, 22:51
Artık herkes meslek lisesi okur bakın görürsünüz ek puan felan varya ondan tabı meslekde say2 gorulmuyor ve meslek de matamatik 2 sene verildiği için ve say1 verildiği için say2 yi yine anadolu lar görüyor bu mantık ve teoriden yola cıkarak anadolular daha önde gözüküyor tabı kısının matematık ısteğine bağlı

almora
09-12-2009, 01:17
:D yine mahkemelik oldu konu reddedildi danıştay tarafıdan.yeni tasarı için bekleyip göreceğiz :D

Sylar
10-12-2009, 10:30
eski sisteme dönülmeyeceğini herkesi sevindirecek ortak bir formul bulacaklarına benzer açıklamalarda bulunmuşlardı. bakalım yakında netleşir durum.