PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Telefon donuyor ve uygulama açılmıyor!!

BilirKişi
18-07-2009, 23:21
telefonumda 1 haftadır uygulama açamıyorum.Tıklıyorum tam açılacak oluyor sonra birden kapanıyo ana menüye dönüyor???Şuan kullanamadıgım uygulamaları yazıyorum: iMob50,facebook,funny pics, zippo lighter.

Ayrıca bugun telefon durduk yere dondu.yani ekran siyah bi türlü açamıyorum ekranı.biri aradıgında telefon çalıyor ama müdahele edemiyorum sadece sesi geliyor.ekran kapalı bi şekilde çalıyor.sesi kapamaya basıyorum işlemiyor:Sbi ara biri aradıgında geri gelldi ekran görüşmeyi bitirdim ekranı kapadım sonra yine aynısı oldu bi türlü geri açamadım.sonra telefona reset attım geri düzeldi.Bunun sebebi ne olabilir?
telefonum iphone 3g 8gb Fw: 2.2 jbli içinde BossPrefs kurulu.

beko93
18-07-2009, 23:34
En son yüklediğiniz bir uygulama buna sebep olmuş olabilir yada bir süre kullandıktan sonra firmware bozulmaya başlıyor hatalar çıkıyor arada restore etmek gerekiyor. Seninkininde restore zamanı gelmiş [:)]

BilirKişi
18-07-2009, 23:45
hocam restore etmek gerekiyor derken komple silip tekrardan jb yapmaktanmı bahsediyorsunuz?Eğer öyleyse ben buna jb yapana kadar anlımın damarı çatladı.Bidaha cesaret edebilirmiyim bilmiyorum:D

djfocus
19-07-2009, 09:31
author=ysnbbk link=topic=7758.msg45449#msg45449 date=1247949938]
hocam restore etmek gerekiyor derken komple silip tekrardan jb yapmaktanmı bahsediyorsunuz?Eğer öyleyse ben buna jb yapana kadar anlımın damarı çatladı.Bidaha cesaret edebilirmiyim bilmiyorum:D

3.0 jb et cok daha kolay 5 dkda oluyor :) bende öleydim korkuyordum bi kere yaptıktan sonra alıstım ne zaman bi problem olsa restore :D

BilirKişi
19-07-2009, 14:41
3.0 da cok sorun cıkıyor ya.jb yapanların yorumlarını okudumda zamanla yawaşlama felanda oluyormuş.Peki ben buna restore etmeden önce içindeki uygulamaları biyere yedekleme imkanım yokmu? yoksa hepsini tekrardan indirmeye uraşacam.Cok vakit alcak oda:S

djfocus
19-07-2009, 21:45
yo yedekleyebilrsin indridign bütün uygulamalar itunestan bir yerde deploanıyor
C:\Documents and Settings\Administrator\Belgelerim\Müziğim\iTunes\M obile Applications dizininde bulabilrsin
bunları al baska bir yere yedekle ben öle yapıyorum bende 3.0 kullanıyorum bir problem yok gibi suan telefona cok sey yükleyince bazen problemler oluyor dogru ısınma problemi yok zaten o bomba haber elinden kyaklanıyo ısınma elin ısıtıyor arada bi restore etmen gerekebilir ben 3 4 kere ettim simdiye kadar gene etcem 1gb yer kaldı kasmaya basladı :) sen blirsin genede jbden korkma diyorum kolay bnde ilk aldıgımda korkuyodm anlıyorum seni :D uzun muzun aman bozarım diyodum ögrendikten sonra habire yapıyorum :D