PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları ipod touch camı??

maren
08-11-2008, 18:00
arkadaşlar yeni aldım sayılır itouchı ve camındaki koruyucuyu çıkarmadım korkudan çizilir diye bir kaç yere baktım kimi çiziliyo diyo kimi çizilmiyo diyo siz ne dersiniz?

eğer çizilirse bir tane ön koruyucu gibi silikon bant varmış onu nereden bulabilirim?

[JW]
08-11-2008, 18:14
Neredeyse 1 yıldır ekranı koruyuculu olarak kullandım.En son dün çıkartmaya karar verdim ve çıkarttım. [:D] Çizilmesi çok zor.Jiletle çizmeyi denemişler ama ekran çizilmemiş,videosu vardı.Kısacası ön ekrandaki koruyucu çok önemli değil.

Cihazın arkası ve ekranın yanları çizilmesin diye kılıf tarzı bir şey alabilirsin.

fantazi
08-11-2008, 18:38
bizzat ön ekranı kendim denedim anahtar olsun iğne ucu olsun hiç birşey olmuyor arkadaşlara falanda yapıyorum içleri gidiyo önce bende birşey olmuyo korkma diyorum [:)]
ama arkası çok çabuk çiziliyor arkaya koruyucu jelatin al yeter işte başka birşeye gerek yok diyorum

maren
10-11-2008, 15:29
tşk ederim arkadaşlar bilgilerinizden dolayı ya koruyuculu iyi olmuyordu artık bende çıkarabilirim demektir [gl=7.gif]

Morgenstern
15-11-2008, 22:10
organik cammis erkan cizilmemesi lazim ama benimkinin yinede cizikleri oldu: [:D]

[JW]
15-11-2008, 23:23
Hocam nasıl oldu,neyle çizdin merak ettim valla. [:@]

fantazi
15-11-2008, 23:42
ön tarafmı çizildi çizilmemesi lazım
taaki şöyle çizilebilir benim arkadaş kavgaya bulaşmış adamlarla kavga ederken ipodu cebinden çık düş yere üstünde herkes zıplasın tepinsin [:D] yoksa ben denedim yaw anahtar bıçak vs vs

[JW]
15-11-2008, 23:44
Kaan sende amma adamsın haa! Çizilseydi ne yapacaktın. [:D] Sizde iyi cesaret var be kardeşim. Ben 1 yıl boyunca kılıftan çıkartmadım..

Morgenstern
16-11-2008, 00:10
cizildi iste abi kilif falanda kullanmadim hic:D

fantazi
16-11-2008, 00:19
yaw ben ipodu almadan youtube taki bütün videoları ezberlemiştim o derece işte çizilmiyo görünce şaşırdım ilk gün yemedi de ertesi gün aldım elime anahtarı bıçağı başladım çizmeye baktım gerçekten birşey olmuyo ama arka taraf 2 günde çizik dlmaya başlayınca direk film aldım bende kılıf kullanmıyorumda ön taraf nasıl çizik olur anlamış değilim
birde şey duymuştum böyle çizilirse apple a gönderiyorsun haklı bulurlarsa yani bi kasıt yoksa(üstüne çııkıp tepinmiş falan bişey bulmazlarsa)aleti değiştiriyorlardı

İnstrumentaL
16-11-2008, 00:40
Adamlar Yapıyor Gerçekten APPLE Bu İşe Son Noktayı Koydu.Google'in En Çok Çekindiği Şirket Bile APPLE 'miş Yani Bu Saatten Sonra Apple'i Kimse Durduramaz. Ama Bn İphone Alırken Kılıfda Alcam Nolur Nolmaz [:D] saygılar...

anil787
18-11-2008, 23:37
arkadaşlar youtube taki jiletle anahtarla çizilmeyen touch videosunu bnde izledim. ekran gerçekten kolay kolay çizilmio ama zamanla ufak tefek çizikler oluyo ekranda. bnde hiç kılıf kullanmadım onun için brz çizikler oldu...

fantazi
24-11-2008, 16:12
benim kılıf kullanmama değil geçen gün kamer abi biliyor [:)]
babamın arkadaşıyla yemek yerken sohbet açıldı işte bende çıkardım touch ı çiizlmiyo falan filan dedim oda bak bu benim yüzük herşeyi çizer falan dedi deniyelimmi dedi çizilmeye karşı garantisi varmı dedi bende tam bilmiyorum olabilir yurtdışından geldi demeye kalmadan carttt!! diye çizdi sensörün orayı içime oturdu valla [X(] salaklık bizde ne verirsin cahil adamların eline apple marka ürünü

Misafir.
24-11-2008, 16:57
itouch'a koydukları ekranı iphonelere koysaymışlar ya benimki çok dikkat etmeme rağmen çizildi nasıl oldu anlamış değilim 3gler kalitesiz mi acaba :(((

@fantazi: seninkini çizen malesef elmas elmasın çizemeyeceği tek şey yine elmastır. :D:D

fantazi
24-11-2008, 22:58
allah allah aynı olması lazım ekranlar farklımıki iphoneların ekran kalitesi daha iyi onu biliyorumda
ürünün çizilmeye karşı garantisi varmı öğrendinizmi ben duydum kasıtlı çizilmediyse apple ürünü değiştiriyormuş diye

Misafir.
24-11-2008, 23:44
bende merak ediyorum iphone daha kaliteli yada aynı seviyede olmalı ama bilmiyorum bakalım ne olacak bi kaç ay daha kullanıp turkcell amcaya iade ederim artık :))

cemayce
27-11-2008, 08:37
valla benim de ipod touch var ama çantada çizilmiş :) kem de hiç sert bi cisim yoktu .

derdesen
27-11-2008, 12:32
arkadaşlar bende ipod touch ın ön camındaki korumayı hiç kaldırmadım. ama arka tarafı ne kadar dikkat etsemde çizildi
şimdide bir iphone 3g almak nasib oldu. ona hemen g*tt*gidiyor dan BODYGUARDZ koruma filmi aldım Bu ürün arabalarda
kaput koruma sistemi olarak kullanılıyor taş vs geldiğinde boyaya zarar vermemesi için fiyatı 60 ytl (biraz pahalı)
İlk uygulaması aşırı zor zvideoları var youtube da oradan bakıp yapabilirsiniz. ama daha sonra da iphone nun şıklığından ödün vermeden
ve çizilmelere karşı çok dayanıklı bir sistem tavsiye ederim

KB24
30-11-2008, 10:12
bende de iphone var yere düşürdüm ve ekranda küçük bir çizik çıktı fakat daha sonra kayboldu bende anlayamadım [gl=12.gif]

İnstrumentaL
30-11-2008, 12:30
Acaba Kendi Kendini Onarıyormu

beko93
30-11-2008, 13:11
Yok artık [:D] Tamam çizilmiyorda kendi kendini onarma o kadarda sanmıyorum [8D]

qboy
30-11-2008, 13:32
author=CYCLE-OPS link=topic=1122.msg7320#msg7320 date=1228041032]
Acaba Kendi Kendini Onarıyormu

bkz:(yok artık lebron james)

İnstrumentaL
30-11-2008, 13:38
apple işi belli olmaz [gl=12.gif] organik diyorlarda o yüzden söyledim [:D]

KB24
30-11-2008, 14:01
çizik hergün yer değiştiriodu sonra kayboldu [gl=12.gif]

blood
10-12-2008, 00:37
Bende aldığımdan beri önündeki jelatini çıkarmamıştım taaa ki okuldaki salak bir kız tutup çekene kadar :@ bende xtreme mac kılıf almak zorunda kaldım ama iyi oldu hem arkasını koruyor hemde yanında önü için tekrar jelatin vermişler kutuda :D arkasını da ben kendim defter kabından kaplamıştım :D zırhlı gibi oldu alet :D

ywz
12-12-2008, 01:09
o youtube da izlediğiniz videolar invisible shield uygulanmıs ipodlar.
invisible shield olmayan cam tabiki cizilir :)

fantazi
12-12-2008, 17:16
invisible shield olmasına gerek yok ipodun camı özel kristallerdenmi ne üretilmiş tam hatırlamıyorum kolay kolay çizilmiyor youtube daki ipod larda hi bişey yok bizzat kendim denedim anahtar jilet [:'(]

sefas
12-12-2008, 18:15
GENEL BİLGİLER

ZAGG's invisibleSHIELDTM (koruyucu zırh) başlangıçta helikopterlerin kanatçıklarının ön ucunu korumak amacıyla ordu için üretilmiş ince poliüretan bir filmdir. Bu ordu malzemesi olan ve patentli film sert olmasına rağmen çizmez. ZAGG'ın özel invisibleSHIELDTM'ini bu kadar güçlü, esnek kılan ve çizilmesine engel olan şey nedir? Nano-Memory teknolojisiTM. Bu teknoloji ile, bir cihazının çevresinde (sadece ekranında değil) eğriler ve hatlar oluşturabilir ve siz onu kaldırmak istemediğiniz sürece cihaza yapışır.

2005 başlarında dünya pazarında giren invisibleSHIELDTM türünün ilk örneğini oluşturan bir üründür. Açık koruyucu filmi olan elle tutulan sarma cihazının patent başvurusu yapılmıştır ve bu ürün sanayide devrim yaratmıştır ve insanların küçük aletlerini nasıl koruyacakları hakkındaki düşüncelerini değiştirmiştir. Bazıları ise invisibleSHIELDTM'i taklit etmeye çalışmıştır. Bu yüzden sakın daha ucuz olan taklitlerinden sakının.

Cihazlarınızın çizilmesini engellemenin yanı sıra, invisibleSHIELDTM bazı beklenmeyen faydalar da sunar. Diğer koruyucuların tersine, katı tasarımı cihazının görüntüsünü ve dokunuşunu bozmaz. Sizin için yük oluşturmaz, cihazınızı rahatça taşımanızı ve hiçbir zorluk yaşamadan cihazınızı çekmenizi sağlar. Bununla beraber, kolay kavranır/ tutulur görüntüsü cihazınıza gelişmiş bir kavrama olanağı verir ve eskiden kaygan olan cihazınızı düşürme ihtimaliniz azalır. invisibleSHIELDTM'in ne kadar güçlü ve görünmez olduğunu görmek için, bizim videolarımızı kontrol ediniz.

Bu görünmez invisibleSHIELDTM Apple iPod Touch, the Apple iPhone 3G, the LG Voyager, the BlackBerry Curve ve bir çok cihaz dahil olmak üzere, 2500'ün üstünde elle taşınan elektronik cihazı korumak için tasarlanmıştır.
Piyasadaki benzer/taklit ürünlerden farklılığı:

Diğer marka benzer koruyucular aynı malzeme kalitesine sahip olmadığı için cihaz üzerine uygulandıktan sonra “baloncuk oluşması”, “cihazın fazla kayganlaşıp elden kayması”, “cihazı gereğinden fazla kalınlaştırması”, “sonradan çıkarılmak istendiğinde cihaz üzerinde tahribat oluşturması” gibi sorunlara yol açmaktadırlar. Ayrıca invisibleSHIELD diğer marka koruyucu film / kılıflar gibi sadece ekranı korumaz, cihazın ön, arka ve yan kısımlarını sararak komple (Full Body) koruma sağlar. invisibleSHIELD bu kategoride Dünya’ daki ilk üründür ve kalitesiyle kendi alanında “tek”tir.

Diğer iri, hantal kılıf, koruyucuları kullanıldığında, iPhone 3G ürünün yüzeyini oldukça kapladıkları için telefon adeta görüntü olarak kaybolmaktadır, şeffaf olması ve sadece 0,2mm olan kalınlığı sayesinde neredeyse göz ile fark edilmez ve ürünün görsel güzelliğini korur. invisibleSHIELDTM harici ürünler, iPhone 3G’ lerin hassas tuş takımını kullanımınızda sorunlar çıkabilir, invisibleSHIELDTM tuş ve düğmeleri açıkta bıraktığından diğer kılıflar gibi kullanımı kısıtlamaz. Bu yüzden en iyi sonucu alabilmek için iPhone 3G'ye özgü profesyonel anlamda konusunda en çok yatırım yapılmış ve araştırılmış, AR-GE çalışmalarıyla birlikte üretilmiş bu ürün ortaya çıkmıştır.

Piyasada satılan diğer şeffaf korumalar gibi çizilmez, zarar görmez ve cihazdan ayrılmaya başlamaz. Dolayısı ile zaman içersinde yenisi ile değiştirilmesine gerek yoktur.

invisibleSHIELD diğer piyasadaki benzer ürünler gibi uygulaması zor bir ürün değildir. Özel uygulama sistemi(ShieldSpray ve uygulama kartı) sayesinde kolayca cihazlara uygulanır. Kutunun içinden çıkacak resimli ve Türkçe uygulama talimatlarını okuyarak çok kısa bir sürede cihazınıza uygulama yapmanızı sağlar.

invisibleSHIELD' in en büyük avantajlarından biri de çıkartılmak istendiği takdirde hiç bir iz veya hasar bırakmadan cihazdan ayrılabilmesidir. Piyasadaki kullanıcı yorumlarına göre diğer marka benzer ürünler ileride iPhone 3G yüzeyinden çıkarılmak istendiğinde cihazdan kolaylıkla ayrılmadığı ve zarar verdikleri görülmüştür, invisibleSHIELD kullanıcıları bu tarz sorunlarla karşılaşmaz ve bu anlamda en sağlıklı üründür.
Uygulanması ve kutu içeriği:

invisibleSHIELD diğer benzer/taklit ürünlere göre çok daha kolay uygulanabilir yapıya sahiptir. Kutu içerisinden çıkan ShieldSpray(Uygulama spreyi), Uygulama Kartı ve Türkçe Uygulama Talimatı ile kolayca cihaza uygulanmaktadır. Hem uygulama hem de kutu içeriği konusunda daha görsel örnek olarak videolar bölümündeki 2. videoyu seyretmenizi rica ederiz.

ZAGG'IN HİKAYESİ

İlk invisibleSHIELDTM tasarımı 2005 yılının başlarında bir adam kol saatini çiziklerden ve kesiklerden korumak istediğinde ortaya çıktı. Sorununa bulduğu çözüm başlangıçta Amerikan askeri helikopterlerini yüksek hız kaynaklı hasardan korumak için tasarlanmış olan açık, ince ve çok dayanıklı bir filmdi. Böylece filmin gerçekten görünmez ve imha edilemez koruyucu olarak kullanılmak için büyük bir potansiyele sahip olduğunu görmüş ve bir yandan elektronik cihazları kaplayan bu açık yapışkan film fikrini yasal olarak güvence altına almak, diğer yandan da film için yenilikçi kullanımlar geliştirmek üzere harekete geçmiştir. Patentler hazırlandıktan ve başvuru yapıldıktan sonra, invisibleSHIELDTM dünya pazarına ilk çıkışını yapmıştır.

İlk birkaç ay boyunca, ürünle ilgili olumlu yorumlar yağmış ve ismi kulaktan kulağa yayılmaya başlamıştır. Birkaç ay sonra, Eylül 2005'de, Apple'ın yeni iPod Nano'su için invisibleSHIELDTM tasarlandığında, ürün bir fenomen haline geldi. Yeni invisibleSHIELDTM tasarımı internette patlama yarattı ve gerçekten de bir gecede elde edilen bir başarı olarak anılmaya başlandı. Robert G. Pedersen II (eş-kurucu ve CEO) bu fikrin ve çözümün dünya tarafından daha iyi tanınması gerektiğini fark etti ve bu nedenle 25 Temmuz 2007 tarihinde, ZAGG Inc. halka açıldı ve ZAGG (NasdaqBB: ZAGG) sembolü ile satışa sunuldu. Master plan uygulamaya girdi. Ancak bu sadece başlangıçtı.

Dünya artık ürünü fark etmeye başladı. ZAGG Inc. arka sokaktaki bir dükkandan halka satış yapan, kendini dünya genelinde sadık müşterilerine hizmet vermeye adamış olan 200'ün üzerinde çalışanı ve ortağı olan ve trendler oluşturan bir şirkete dönüşmüştür. InvisibleSHIELDTM bizim bayrak ürünümüz olmaya devam etmektedir ve çok kısa bir süre içinde 1 milyonun üzerinde satmıştır.

Bu türünün ilk örneği olan bir çözümdür ve büyük ağır bavullara (38 milyar $'lık bir sanayi) alternatiftir. Artık bir müşteri göze çarpan ve özenle tasarlanmış bir cihazın görünümünü veya işlevini onu kaplayarak değiştirmek zorunda değil!

InvisibleSHIELDTM ZAGG'a ait olan patentli bir filmdir. Buna ek olarak, ZAGG'ın elle tutulan elektronik cihazları açık koruyucu bir filmle sarma fikri için yaptığı patent başvurusu değerlendirme sürecindedir. ZAGG invisibleSHIELDTM için ömür boyu değiştirme garantisi sunarak müşteri hizmetleri için bir standart oluşturmuştur ve invisibleSHIELDTM'i binlerce kişisel elektronik ve diğer sanayiler için tasarlayarak ve her hafta yeni tasarımlar ortaya çıkartarak kendini yenilemeye devam etmektedir.

ZAGG'ın geleceği oldukça parlaktır ve şirket engelleri kırmaya, yeni ürünler yaratmaya, invisibleSHIELDTM adının daha fazla yayılması için yenilikçi yollar geliştirmeye devam etmektedir. ZAGG dünyada giderek daha tanınır hale gelmektedir ve insnaların cihzları ve cihazları ve cihazlarını koruma biçimleri üzerinde bir devrim yaratmaya devam etmektedir.

andolini78
15-02-2010, 19:59
Merhaba arkadaşlar.

Genelde insanlar ülkemizde çok az ipod touch kullanıldığını düşünüyor. ikaynak.com gibi portallardan anlaşıldığı üzere aslında bu algı kesinlikle yanlıştır. Bu olayın avantajlı ve dezavantajlı yanları var.

Avantajları :
-İnternet portallarında kolay bulunabilme,
-Elektronik ürünler arasında kalitesiyle sıyrılmış kullanıcılarının ortak noktalarda buluşması,
-Telefon özelliği olmadığı için yanlızca hobilerine düşkün olan insanların ortak dillerde konuşması.

Dezavantajları :
-Ticaret erbapları bu ürünü tanımıyorlar ve yedek parça ve dekoratif ürünleri ithal etmiyorlar.

iphone için piyasada binlerce ekran koruyucusu var. fakat bu ürünler ipod touch için uygun değil. gittigidiyor.com da 6,50 TL'ye bu ürünü satın alabilirler.

link :

http://urun.gittigidiyor.com/ipod-TOUCH-EKRAN-KORUYUCU-2G-3G_W0QQidZZ24478286

Herkese iyi günler

SaTuSa
15-02-2010, 20:04
Arkadaşım 3 tane aynı mesajın var neden her bölümde reklam yapıyorsun?????
Eğer ürün satacaksan alım satım bölümünde aç konunu....

andolini78
15-02-2010, 23:16
Kurallar bölümüne bakmamıştım. Kusura bakmayın.

Paylaşım sitesinde gösterdiğiniz emek için tebrik ederim.

İyi çalışmalar