PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları 3.0 yükselttim cihazda hissedilir derecede problemler oluştu...!

Novemberpaşalı
08-07-2009, 21:17
arkadaşlar iphone 2G 2.2 kullanıyordum.1 hafta öncesine kadar,daha sonra 3.0 yükselttim cihazda hissedilir derecede problemler oluştu.

1-aşırı ısınma.(özellikle oyun ve internette iken)
2-pilimin çok kısa bir zamanda tükenmesi.(1 günden daha kısa)
3-aşırı ısınmaya bağlı oyunlarda donarak oynama.
4-telefonun menüsünde gezerken hissedilir derecede yavaş geçişler...

bilemiyorum sizin cihazlardada bu sorunları yaptımı bilmiyorum ama ben açıkcası 2.2 'ye geri dönücem gibi görünüyor.
örnek olarak:X2 Football oyununu 2.2'deyken cihazımla 17-18 maç yapıyordum yaklaşık 2 ' şer dakikalık cihazım ondan sonra ısınıyordu.(ve takılmada yapmıyordu)
3.0 geçtim cihaz soğukken başlıyorum aynı oyuna ve 2 . maçta cihaz muhteşem ısınıyor.(ve takılma yapıyor)
bu sorunlar için bir fikri olan yada yapabileceğimiz birşeyler varmı?yoksa 2.2 ye mi dönelim,ne dersiniz...

erol
08-07-2009, 21:53
3.1 geç udid kaydın varsa ben geçtim oldukça iyi 3.0 göre

Novemberpaşalı
08-07-2009, 22:09
kardeş ben İPHONE 2G 3.0. FAKE IMEI. kullanıyorum.3.1 de fake ımeı'li costume firmware restore dosyası varmı acaba?
yoksa cihaz kapanır biliyosun heralde...

kelrapunzel
10-07-2009, 14:49
16gb 2g fake imei kullanıyorum aynı problem bende de var şöyle detaylı açıklıyım size
pazar günü 3.0a yükselttim telefonu custom ipsw ile herhangi bir sorun çıkmarmadı fakat bir türlü çözemediğim bir şekilde devamlı kontür yiyodu bossprefs direk format sonrası kurdum edge'i kapadım oradan sonra bi tanıdığımız bana location services kapamamı söyledi onuda yaptım olmadı sonra forumların birinde settings içinde general>network>cellular data network>apn kısmındaki internet yazısını silersen olur dediler kontür yeme problemi ortadan kalktı
fakat
telefonu herhangi bir hoparlör yanına yaklaştırın arama gelir gibi dıt dıt dıt diye ötüyor çok fena telefon devamlı trcell üzerinden bişeylere ulaşmaya çalışıyor bu durumda da cihaz deli gibi pil yiyor birileri forumda reset network settings yaparsan bu sorun ortadan kalkar dedi denedim alet soft reset attı ama hala yemedi telefonun hoparlörde çıkardığı ses beni deli edecek nerdeyse

böyle bir sorunla karşılaşan var mı yada çözebilen
teşekkürler

N!t£cn@klQw
10-07-2009, 15:51
ewt bende de aynısını yapıyor fakat bu kdr üstüne düşüp dikkatimi çekmemişdi şimdi siz yazınca aklıma geldi. aynı sorun var doğru.

[og]
15-07-2009, 19:22
author=Novemberpaşalı link=topic=7579.msg43942#msg43942 date=1247077034]

1-aşırı ısınma.(özellikle oyun ve internette iken)
2-pilimin çok kısa bir zamanda tükenmesi.(1 günden daha kısa)
3-aşırı ısınmaya bağlı oyunlarda donarak oynama.
4-telefonun menüsünde gezerken hissedilir derecede yavaş geçişler...

bilemiyorum sizin cihazlardada bu sorunları yaptımı bilmiyorum ama ben açıkcası 2.2 'ye geri dönücem gibi görünüyor.

4/4 aynı sorunlar bendede var dostum :) cıldırmak üzereyim downgrade yapıcam ama beceremiorm bi türlü cok arastırdım ama itunes hata veriyor. Telefonun icindeki ayarlardan sıfırlamayı denicem eger ilk aldıgım gibi olursa ordan tekrar 2.2ye gecicem insallah :)

Bilen varsa eger telefon ayarlarından sıfırlasam telefonu fw kac olur?

melo
15-07-2009, 19:55
author=profazzz link=topic=7579.msg45114#msg45114 date=1247674960]
4/4 aynı sorunlar bendede var dostum :) cıldırmak üzereyim downgrade yapıcam ama beceremiorm bi türlü cok arastırdım ama itunes hata veriyor. Telefonun icindeki ayarlardan sıfırlamayı denicem eger ilk aldıgım gibi olursa ordan tekrar 2.2ye gecicem insallah :)

Bilen varsa eger telefon ayarlarından sıfırlasam telefonu fw kac olur?

sıfırlamana falan gerek yok. 3.0 dan 2.2 ye downgrade yapmak istiyorsan iTunes 8.2 yi silip 8.1 yükle sorunun kesin çözülecektir.

[og]
15-07-2009, 20:26
8.1 yükleyemiorm iste sorunda orda daha dogrusu yüklüyorum ama sorun veriyo :/

kelrapunzel
15-07-2009, 20:30
işin komik tarafı benim telefonda sorun düzeldi gibi fakat ara ara tekrarlıyor şu aralar bi bugün yarım saat bi saat kadar kolonun yanında dıtladı telefon onun dışında pil tüketimide normal düzeye geri döndü
pazar günü bende itunes 8.1 kurup telefonu dfu moda alıp downgrade etmek istedim lakin devamlı klasik 1601 hatası aldım bende telefonum fake imei olduğu içinde custom ipsw kullanmak durumundayım
şimdilik downgrade düşünmüyor gibiyim fakat lurda geçmek istersem eğer şu 1601 hatasını açıklayabilirmisiniz
teşekkürler

N!t£cn@klQw
16-07-2009, 09:32
arka planda çalışan tüm ıtunes dosyalarını silip tekrar 8,1 yükleyin o zmn sorun çözülecektir.

kelrapunzel
16-07-2009, 10:13
cetinvolkan hocam 1601 hatası içinde bu yöntem geçerli mi ??

N!t£cn@klQw
16-07-2009, 10:53
8.2 ıtunes tamamen bilgisayardan kaldırıp ( tamamen ) tekrar 8,1 ıtunes yükleyin ve sonra 2.2.1 restore yapın sorun kalmayacaktır.

Novemberpaşalı
16-07-2009, 23:55
arkadaşlar ben bütün itunes versiyonlarını denedim aşağı yukarı.

iTunes Setup 8.0.0.35
iTunes Setup 8.0.2.20
iTunes Setup 8.1.1.10

ilk üçünde ,itunes update et diyor. herneyse 20 hatası alıyorum.ben mecburen 2.2 yada 2.1 costume firmware dönebilirim.2.2.1 costum restore dosyası yok bildiğim kadarıyla.bakalım birde sadece 8.1'i indiricem.bakalım sorun çözülecekmi...

Novemberpaşalı
17-07-2009, 00:50
arkadaşlar itunes 8.2 yi kaldırdım,müziklerim klasöründeki itunes klasörünüde sildim reset attım ve 8.1'i kurdum ve tekrar resetledim.

itunes 8.1.0.51 indirip yükledim.
buradaki 8.1 olanı
http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=5

iphone'nun kablosunu taktığımda itunes açılımıyor, telefon 3.0 olduğundan muhtemelen, itunes 8.2 ye yükselt diyor.bende ok.diyorum ama yükseltmiyor 8.2'ye ondan sonra itunes'u açıyor ve bu seferde telefonumu görmüyor.yani telefonumun ibaresi itunes'ta çıkmıyor,bende o şekilde dfu moduna aldım 2.2 ile restore etmeye kalktım.ve diğerlerinde olduğu gibi yine 20 hatası veriyor..bilgilerinize...acaba farklı birşeymi yapmam gerekiyor...