PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Jailbreak Yaparkene Kontör Kaybi?

onuremre
07-07-2009, 17:16
Arkadaşlar Jb Yapmadan 1 Saat Önce Iphone' ye Turkcell 100 Kontör Yukledım Hiç Konuşma & Hiç Uygulamaya Girmedim Ve Jb Bittikten Sonra KALAN KONTÖR : 4 yazisi karşiladi beni jb kontör yiyormu ilk defa karşilaştim yardim edermisinz [X(]

Misafir.
07-07-2009, 17:47
internet bağlantısı yaptınız mı?

onuremre
07-07-2009, 17:50
allh kahretsin bi daha jb yaparsam cydia desen ayri dert download yapio error hatasi verip menuye geri donuyor ne bıcım iştir 2 haftadir restore yap yukle yap yukle yapmaktan bıktım ya [gl=8.gif]

Misafir.
07-07-2009, 17:52
bağrına kadar sorumu cevaplasanız.ayrıca iphone kapalıyken internete bağlanmaz jb yaparken kontör gitse benim 3 gb kotam 1 haftada biterdi sakin olun ayrıca jb işlemini nasıl yaptınız fw versiyonunuzu yazar mısınız?ayrıca cihazınızıda yazın

onuremre
07-07-2009, 17:57
Cıhazım Iphone 3g Jb 2.2.1 idi Sonra 3.0 Yaptim Arkasinda Jb Yaptim Cydia Girmiyor Die Restore Yaptim Tekrar Yükledim Bu Sefer Redsn0w 0.7.1 ile kurdum yine cydia çalişmadi bu sefer 0.7.2 kurdum Çalişmadi Restore Ettim JB Yaptim 0.7.1 Ancak Msj Geldi Kalan Kontör 4 Diyor Galiba Bugda Kalmiş Dedim Telefonda Gerçekten 4 Kontör var YARDİMCİ OLUNUZ CYDİA ÇALİŞMİO telefonuma hiç bişi yukluyemedim açikcasi şarki atabiliyorum o kadar oyun filan atilmiyor itunesten [X(]

onuremre
07-07-2009, 17:58
Ayrica Wifi Bağlantisi Filan Yapmadim Hiç Bir Yere Girmedim stn internetim wifi değil safaridende bi yere girmedim youtubeye girdim çiktim o kadar oda 98 kontör kaldi yazdi o kadar :S

Misafir.
07-07-2009, 18:00
you tube arka planda çalışıyor olabilir ayrıca cydia çalışmıyorsa dfu moda alarak restore edin ondan sonra jb yapın

Sylar
07-07-2009, 18:02
bence de youtube girdikten sonra internetiniz aktif kalmış olabilir kontor kaybınız bundandır, internet bağlantınızın aktif olmadığından ve youtube2un çalışmadığından emin olunuz.

onuremre
07-07-2009, 18:04
Dfu Modda Yapip Yapip Duruyrm Butun Konuların Anlatımında Denedım Olmadı..
Ayrica Youtube Home Tuşuyla Kapattiğimiz Halde Internet Açik Kaliyormu
Safariye Hiç Girmedim?

Misafir.
07-07-2009, 18:12
3.0da push desteği olduğu için açık kalabilme ihtimali yüksek.

onuremre
07-07-2009, 18:16
alerjik msn verebilirmisin ordan temas kurma şansim varmi cydia sorunu için çildirmak üzereyim ?

onuremre
07-07-2009, 18:59
ya cydia otamatik uprage yapior ancak yuklıyemıyor error filan filan dio yardim edin :Ssssssssssssssssssssss

Misafir.
07-07-2009, 19:03
bağlantınızı kontrol ediniz

onuremre
07-07-2009, 19:19
hayir bağlantiyla alakasi yok cydia auto updateleri oluyor jb yaptıktan sonra onları yuklemıyr hata verıyor o yuzdn cydıa calısmıyr

geYiq
07-07-2009, 19:36
author=onuremre link=topic=7548.msg43766#msg43766 date=1246983553]
hayir bağlantiyla alakasi yok cydia auto updateleri oluyor jb yaptıktan sonra onları yuklemıyr hata verıyor o yuzdn cydıa calısmıyr

Dostum 0.7.2 de bazı durumlarda restore sonucunda Cydia ve Icyi aynı anda yükleyince dpkg icerikli hatalar veriyor. Bunun icin önerebilecek çözüm 0.7.1 ile Jb tekrar yapmak veya 0.7.2 ile Jb yaparken sadece cydia yüklemek.

Simdi siz diceksiniz 7.2 ile Jb yaptıktan sonra 7.1 ile tekrar Jb yaptımm düzelmedi.. Bu durumda düzelme olmuyor tekrar restore ve Jb ardından sorunun çözümü gerçekleşiyor. Ayrıca belirtmem gerekn extra bi durumda 0.7.2 ile yapılan Jblerde sadece Cydia yükleseniz bile aynı hatayı alabiliyorsunuz. Bu yüzden tekrar restore ve 0.7.1 ile Jb kesin çözüm saglıyor.

Kontör gitmesine gelince Turkcellde restoreden sonra Ayarlar - Genel - Ağ - Hücresel Veri Agı - APN kısmında yazan "internet" yazısı otomatik olarak geliyor ve internetiniz dolayısıyla otomaik olarak yapılandırıyor. Sylar arkadasın dediği gibi youtube'de de Knt gitmiş olabilir, benim fikrim hem youtube hemde biyerde cydia'yı Update yapmaya calısırken hata aldıgınızı söylemiişsiniz; diger bir knt girme sebebide büyük olasılıkla bu. Turkcelde 1byte 0.0007 olarak ücretlendiriliyor yanlıs hatırlamıyorsam. Cok hızlı gir cık yapsanız bile knt gitmesi normal yani.
Dediğim sekilde uygularsanız Jb işlemini, yüksek ihtimal sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Extra bi bilgi olarka vericek olursak; Jb işleminde "Waiting for reboot" kısmında takılırsa Pc nizi güvenli modda başlatıp, işlemi tekrar denemelisiniz. Kolay gelsin. [gl=7.gif]