PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : israili boykot edenler şimdi gelsinler bakalım.

Misafir.
06-07-2009, 17:17
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=157364&cat=180&dt=2009/07/06

çindeki soydaşlarımıza çinin yaptığı bu katliamlara bakalım israile verdiğiniz tepki kadar tepki verebilecek misiniz?

Misafir.
07-07-2009, 00:57
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=157440&cat=180&dt=2009/07/06

hem türk hem müslüman kardeşlerimizi katlediyorlar ama filistindeki olaylarda hemen israil mallarını almayalım diye bağrınanlar şimdi nerede arapların bile desteklemediği haması biz destekleyelim

mesutfb2005
08-07-2009, 13:38
Burda öldürülenler Allahsiz oldugu icin umurunda bile olmuyor devlet büyüklerinin. Filistinde durum baskaydi...

Misafir.
08-07-2009, 16:42
kim diyor Allahsız orda öldürülenler hem soydaşımız hem dindaşımız bazıları çıkıp filistindekilerinde türk olduğunu iddaa ederler hadi çini boykot edelim nerde israili boykot edenler

Misafir.
10-07-2009, 00:10
Çinliler Nejat Uygur’a saldırdı!

Büyük üstadın hoşgörüsüne sığınarak, başlığı özellikle böyle attım ki, belki Başbakanımız "Uygur’a n’olmuş acaba?" filan diye merak eder!

*

Bine yakın ölü deniyor...

Caddeler ceset dolu.

Fotoğrafları var.

Duvar önüne dizmişler Uygur gençlerini, taramışlar; sokağa çıkma yasağı ilan ettiler, evleri basıyorlar, 16 yaşından büyük erkekleri tutukluyorlar, işkence...

*

Hani van minüts?

*

Ne "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz" diye posta koyan var, ne de "Daha gelmem Pekin’e" diye rest çeken... Yaralı Uygurları hastaneye getirip, TRT kameraları önünde ağlayan da yok.

*

Başta Deniz Fenerci arkadaşlar, din-iman ayaklarıyla bağış kampanyası başlatanı da görmüyoruz.

*

Kıytırık.

Eften püften açıklamalar.

*

Çünkü, iki kusuru var Uygurların.

Birincisi, Türk olmaları.

İkincisi, Arapça konuşmamaları.

*

Müslüman olmaları bile yetmiyor.

*

Bakıyorum, Çin askerleri tarafından hurharca katledilen Uygur kızlarına...

Başları açık.

E olmaz.

*

Üstelik, hadise "Sincan"da yaşanıyor, ki, 28 Şubat’ın merkezidir; en fenası o.

*

Dolayısıyla.

Ankara’da İstanbul’da protesto gösterileri yapan Uygur soydaşlarımı uyarıyorum; uzatırsanız, polisimiz tarafından coplanırsınız... Biz artık sizin bildiğiniz Türklerden değiliz... Önce imama, sonra AB’ye uyduk, "Ne mutlu Türküm diyene" lafını bile kaldırıyoruz.

*

Bakü’ye kardeşim...

Bakü’ye.

Biz tadilat dolayısıyla kapalıyız.

kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/12033963.asp?yazarid=249

ben bişey demiyorum bundan sonra israil ürünü olduğunu bildiğim her ürünü almayı alanlarıda teşvik etmeyi düşünüyorum soydaşlarımıza yapılanlara seyirci kalan forum arkadaşlarımada teşekkür ediyorum.

yılmaz özdil gerçekten güzel yazmış anlayana

Misafir.
10-07-2009, 00:19
http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=100691362085&h=hv1Ic&u=vLLku&ref=nf

http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=115370942783&h=j7dK6&u=__Gx-&ref=nf

isteyenler izlesin

N!t£cn@klQw
10-07-2009, 13:47
izlesek ne olur okusak ne olur allah aşkına sadece sinir krizleri geçirip küfür ediyoruz.
kusura bakmasın başbakanımız neye el atmış ki buna el atacak..

ayrıca atmasından yanada değilim birde iki gün sonra uygur türklerine sığınma imkanı veririz ve zaten olay var daha fazla olay oluruz.

SaTuSa
10-07-2009, 14:21
Dün akşam haberlerinde "Dünya Uygur Komitesi" başkanı Sayın Rabia Kadir çıktı taleplerini anlattı,en başta ricası Türkiye'ye giriş için vize.Sayın Başbakan da G8 zirvesine giderken bize talep olursa vize veririz,çini kınıyoruz falan diye yığınla safsata anlattı,sanki şimdiye kadar başvuru yapılmamış gibi...
Kendi milletini bile ezdiren başımızdakiler kaldı ki soydaşlarımıza destek verecek.Metin kardeşimin dediği gibi çin mallarını boykot edelim etmesine ama hangi birini???Çocuğumuz bir oyuncak ister almaya gitsen çin malından başkası zaten yok,elektronik çin,o çin bu çin...
herifler dünya pazarını sarmış sarmalamış.Türk imalatçılar da zaten bu yüzden kan ağlıyor.Aslında milletçe birlik olup ciddi anlamda boykot yapabilsek yerli imalatçınında azda olsa yüzü de güler belki...
Gelelim Urumçi deki vaziyete;haberleşmeyi kesmek işkenceyi kanıtsız bırakmak için Kaşkar'ı olduğu gibi talan ettiler sonra da başkent Urumçi de başladılar soykırım yapmaya.Ama tüm dünya basını sadece burnu kanayan iki tane çinli kızı gösteriyorlar ve tüm dünya da sadece gördüklerine inanmayı seçiyor.

Sessiz kalmak sadece sonun yaklaşmasına sebep olur arkadaşlar,bu gün soydaşlarımıza yarın bize.Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık zihniyetiyle düşünüldüğü sürece bitmez bu işkenceler.
Hassas bir konuya parmak basan Metin kardeşimle aynı düşüncelerde olduğum için bende görüşlerimi belirtmek istedim,sürçi lisan ettiysek affola

N!t£cn@klQw
10-07-2009, 14:28
bakın arkadaşlar vize dışında herşeye kabulüm. ama VİZEYE ASLA... sebeb mi 70 milyona dayanmış bir Türkiye'de yaklaşık 10 milyona yakında işsiz varken gelebilecek bu kadar insana nasıl bakacağız nerde ikamet ettireceğiz bir düşüncesi olan var mı ?

herkese böyle yapmadık mı herkesi kabul etmedik mi ettik ama ne haldeyiz durumumuz ne ona bakmamız lazım ?

tabii ki bize dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile olmaz ama bu şekilde vize vermeklede olmaz. bu işin diplomasisi var bu işin masaya vurulan yumruğu var bu işin gerekirse savaşı var ama bizi bırakıp gidenlere başka bir hayatı seçenlere topraklarımı paylaştırmak zaten aç halkımı daha fazla açlığa itmeğe izin vermek yanlışdır...

Misafir.
10-07-2009, 14:49
author=cetinvolkan link=topic=7494.msg44251#msg44251 date=1247225291]
bakın arkadaşlar vize dışında herşeye kabulüm. ama VİZEYE ASLA... sebeb mi 70 milyona dayanmış bir Türkiye'de yaklaşık 10 milyona yakında işsiz varken gelebilecek bu kadar insana nasıl bakacağız nerde ikamet ettireceğiz bir düşüncesi olan var mı ?

herkese böyle yapmadık mı herkesi kabul etmedik mi ettik ama ne haldeyiz durumumuz ne ona bakmamız lazım ?

tabii ki bize dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile olmaz ama bu şekilde vize vermeklede olmaz. bu işin diplomasisi var bu işin masaya vurulan yumruğu var bu işin gerekirse savaşı var ama bizi bırakıp gidenlere başka bir hayatı seçenlere topraklarımı paylaştırmak zaten aç halkımı daha fazla açlığa itmeğe izin vermek yanlışdır...

heralde sen türklerin nereden geldiğini bilmiyorsun bizim asıl vatanımız oralar çinliler zannediyorlarmıki türkleri yenebilecekler bizlerden korkularına çin seddini yapmadılarmı biz birlik olursak o korkuları yine depreşir birazdan bir işkence videosu paylaşmayı düşünüyorum bakalım ne olucak.

placebo
10-07-2009, 14:53
İsrail’i boykot kampanyası ile ilgili konular açmıştık ve özellikle bir tanesi tartışma ve hakaretlerle sonuçlanınca silinmek zorunda kalmıştı. Umarım bu konu da o noktaya varmaz.

İsrail mallarını boykota destek verenlerden biri olarak bu konuya yazmak için beklemeyi tercih ettim. Sebebi ise kesinlikle Çin’in yaptıklarını haklı görmem veya Uygurlarla ilgilenmemem değil. Sebebi konu başlığının tahrik edici olması, yeni tartışmalara davetiye çıkartır bir tarzda seçilmesi. Elmayla armudu karıştırmamak gerektiğini, önemli olanın bir ülkeye düşmanlık beslemekten ziyade mazlum insanların yanında yer almak olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden başlığın daha makul bir şekle bürünmesini istediğimi belirtmek isterim.

Filistinli mazlum kardeşlerimize destek verdik, evet, en büyük sebeplerinden birisi aynı dini paylaşıyor olmamızdı. Ama bu hassasiyeti taşıyan hiçbir arkadaşımızın Uygurlara yapılan zulmü, vahşeti göz ardı edeceğine inanmıyorum. Sonuçta onlar da bizimle aynı ırkı, aynı dini paylaşıyorlar. (Aslında aynı din, aynı ırk olmasa da ülke olarak aynı hassasiyeti gösterebilecek kapasiteye sahibiz. 100-200 yıl önceki kölelik sistemi bugün de uygulanıyor olsaydı Afrika’nın çeşitli kabilelerinden toplanan on binlerce zenciyi köpekten bile değersiz gören zihniyetin karşısında yer almayacak mıydık?)

Muhtemelen bu zamana kadar pek azımız Doğu Türkistan’da neler olup bittiğinden haberdardı. Sebebi ise Çin’in uyguladığı sansürdü. Sansür halen devam ediyor, buna rağmen ulaşan haberler tabii ki çok üzücü. Kim bilir sansür olmasa daha neler öğreneceğiz. Yapabileceğimiz şeyler elbette sınırlı. Çin malı olmayan şey bulmak neredeyse imkânsız, bunu kısa bir süre önce Çin malı olmayan oyuncak ararken yakinen gördüm. Ama alternatifleri yok değil. Sadece biraz çaba göstererek en azından kendi küçük dairemizde zaten kalitesiz olan Çin mallarına ambargo uygularsak kendi payımıza düşeni yapmış olur ve rahat uyuruz. Aynı hassasiyeti İsrail mallarına, hatta yapabiliyorsak (bir iPhone/iPod sitesinde bunu söylemek saçma ama) nereye giderse zulmünü de yanında götürmüş Amerika’nın mallarına göstermekle de pek bir şey kaybetmeyeceğimize, aksine kazanacağımıza inanıyorum.

N!t£cn@klQw
10-07-2009, 15:41
author=allerjik link=topic=7494.msg44254#msg44254 date=1247226584]
heralde sen türklerin nereden geldiğini bilmiyorsun bizim asıl vatanımız oralar çinliler zannediyorlarmıki türkleri yenebilecekler bizlerden korkularına çin seddini yapmadılarmı biz birlik olursak o korkuları yine depreşir birazdan bir işkence videosu paylaşmayı düşünüyorum bakalım ne olucak.

tabii ki paylaş tabii ki bilgilendir ve boykot edelim ama bu haberler bizleri sadece sinirlendirir... ve üzer.

nereden geldiğimizi hiç önemi yok çünkü bizler asıl toprağımız asıl atamız osmanlı ve osmanlı dedeleridir. kusura bakma ama bu yazdığın ermeni soykırımı gibi atıp tutma olaylarla çelişir niteliktedir. soykırım denilen birşey yoktur ama onlara bakarsan osmanlı dünyanın 3 de 1 ni kaplamış bir coğrafyadan gelmiştir ve çok millet aynı çine olunan düşmanlıklar gibi bize düşman olmuştur ve ermeniler gibi soykırım yalanlarını ortaya atmışlardır.
şuraya getirmek isterim ki kimse allahın verdiği canı alamaz zulum yapamaz sahiplenemez. insanlara yapılan eziyet dersen kabul eder ve sonuna kadar saygı duyarım olaya sadece türkler diyerek bakmak müslüman diyerek bakmak yanlıştır ve her zulüm yapılan insanı da topraklarına almakda yanlıştır.

sonuna kadar milliyetçilik yaparım vatanımı severim yaşarım ama yaşadığımız bu topraklar içinde inan artık yer kalmadı vize verebilecek.

tekrar soruyorum nerede yaşayıp nerede çalışacaklar bu insalar kiminle yer değiştirticez. her türlü boykotu yaparım yapacağım ve rahat uyuyacağım placebo nun dediği gibi...

ve son olarak sakın kimse küfür etmesin kimseye böyle bir terbiyesizlik yapmak dışarda olan savaşlarda daha büyük işkencedir.

Misafir.
10-07-2009, 19:49
ben osmanlıyı atam olarak görmüyorum.

ayrıca forumda filistinlilere yapılanlara tepki gösterenler soydaşlarımıza yapılanlara seyirci kaldılar.konu başlığı özellikle kışırtıcı çünkü filistinlilere yapılan olayda israile gösterilen tepkinin 100 de 1'i gösterilmedi hiç bir yerde.

kimse küfür etmiyor bunu nerden çıkardınız anlamadım.