PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları yurt dışı 2g'yi 3.0 a yükseltme sorunu

eray
06-07-2009, 02:25
ben cydia dan 2g'me intalld dosyasını indirdim ve iphonem kilitlendi reset attıgımdaysa elma logosunda takılı kalıyordu daha sonra biraz kurcaladım ve dfu moda alma gibi bişeyler yaptım şu anda ekranında itunes ve kablo işareti var telefon açılıp kapanıyor sürekli 15 sn power ve home tuşunu bastığımda ancak kapatabiliyorum restore işlemini gerçekleştirdiğimde (10) hatası veriyor bu hataya rastlayanı hiç göremedim shift+restore yapıp custom versiyonlarını falan seçiyorum ama yine aynı sonucu alıyorum [X(]

placebo
06-07-2009, 09:14
Sanırım iTunes'ın versiyonu 8.2 değil. Restore işleminden önce 8.2'ye yükseltmeniz gerekiyor.

geYiq
06-07-2009, 18:06
author=eray link=topic=7485.msg43539#msg43539 date=1246836327]
ben cydia dan 2g'me intalld dosyasını indirdim ve iphonem kilitlendi reset attıgımdaysa elma logosunda takılı kalıyordu daha sonra biraz kurcaladım ve dfu moda alma gibi bişeyler yaptım şu anda ekranında itunes ve kablo işareti var telefon açılıp kapanıyor sürekli 15 sn power ve home tuşunu bastığımda ancak kapatabiliyorum restore işlemini gerçekleştirdiğimde (10) hatası veriyor bu hataya rastlayanı hiç göremedim shift+restore yapıp custom versiyonlarını falan seçiyorum ama yine aynı sonucu alıyorum [X(]

Dostum Verdigi hata DFU moda almadıgından dolayı kaynaklanıyor. Cihaz iTunes'e baglıyken 15 sn basılı tutuyorum demişsin ya, elini home tusundan cekmeden basmaya devam et, yani 15 sn sonunda elini powerdan cek ve home tusuna basılı tutu 20 sn kadar. Zaten USB uyarı sesi duyarsın ve alt tarafta "DFU modda cihaz algılandı" diye bilgi verir. Daha sonra restore işlemine başla sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsin. [gl=7.gif]

eray
06-07-2009, 20:42
çok teşekkür ederim sorun itunesin düşük versiyon olmasıymış 8.2 yi yükleyince iphoneme restore yapabildim

geYiq
07-07-2009, 17:01
author=eray link=topic=7485.msg43600#msg43600 date=1246902139]
çok teşekkür ederim sorun itunesin düşük versiyon olmasıymış 8.2 yi yükleyince iphoneme restore yapabildim

Bu arada iTunesin 8.x versiyonuyla sorunsuz restore yapılıyor fakat, aktif olmuyor. 8.2 yüklemen programı refreshlemiş ondan sorun yaşamaışsın =) İyi bari sorunu çözmüşsün simdi senden mutlusu yoktur heue=)) [gl=9.gif]