PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 3.0 Sürümü ve Jailbreak İşlemi - SSS

Catalepsis
01-07-2009, 09:34
Lütfen soru sormadan önce sorununuzu bu başlıkta arayınız.

Redsn0w programını çalıştıramıyorum?Çalıştırdığımda aniden duruyor?
-iTunes 8.2 sürümünde olduğunuza emin olun.
-Uyumluluk olarak Windows xp sp2 modunda çalıştırın.
-Browse kısmında gösterdiğiniz firmware dosyasının cihazınızla uyumlu olmasına ve uzantısının .ipsw olmasına dikkat edin.
-"Unable to recognize specified IPSW" hatasını alıyorsanız bilin ki firmware dosyasını eksik indirmişsiniz,tekrar indirin.
-Hiçbiri olmazsa bilgisayarınızı kapatıp güvenli modda tekrar çalıştırın.

Jailbreak sonrasında Cydia'da sürekli hata alıyorum?
-Jailbreak yapmadan önce kesinlikle Restore işlemini uygulayın,temiz alete jailbreak uygulayın.
-Jailbreak sırasında Icy yüklemeyin,sadece Cydia yüklensin.Daha sonra Icy kullanmak istediğinizde Cydia'dan yükleme şansınız var.
-Bunların hepsini yaptığınız halde sorun çözülmezse,tekrardan Restore-Jailbreak işlemini yapın.

3G iPhone sahibiyim,jailbreak sonrası sim yok hatası alıyorum?
-Forumda Ultrasn0w'u aratın.

Jailbreak sonrası volume bar vb. şeyler kayboldu?
-Temiz Restore(DFU moduna aldıktan sonra Shift tuşuyla aynı anda Restore'a basıp firmware dosyasını seçerek),temiz Jailbreak.

Jailbreak sonrasında iPod'um açılmıyor,elmada takılı kaldı?
-3.0 Jailbreak çok stabil değil,sebebi bu.Bekleyin 10 dk kadar,arada bilgisayara bağlayıp çekin,alet hala tepkisizse DFU moduna alıp Restore yapmaktan başka çareniz yok.

Uygulamaları atamıyorum-çalıştıramıyorum?
-Uygulamaları çalıştırabilmek için Jailbreak işleminden sonra Cydia'dan Hackulo kaynağına giderek Appsync 3.0'ı yükleyin.Sonra cihazı Rebootlayın.Tekrar açıldığında iTunes'dan ücretsiz bir uygulama indirin,1-2 dakika kurcalayın.Tekrar Rebootlayın.İşlem tamam.

Misafir.
01-07-2009, 09:59
temiz restore için cihazınızı dfu moda alıp restore ediniz.