PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Find My Iphone (çok yararlı)

Raiden
19-06-2009, 19:50
Yine 3.0 ile gelen bir özellik ve gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum çünkü:

Örneğin çok unutkan birisiniz (benim gibi) ve sık sık telefonunuzu biryerlerde bırakıyorsunuz yine bıraktınız ve bu kez bulamadınız çaldırmaya kalktınız ama sesi de kapalıymış!  Hemen bilgisayarınızı açıyorsunuz ve iphone'unuz nerede görüyorsunuz gördünüz ki evin içinde.. Hemen tek tuşla iphonunuz ötmeye başlıyor ve sesi kapalı açık farketmez..Evin dışındaysa küçük bir not atıyorsunuz ve iphone'da bu not görünüyor (kayıptır bulanlar şu numarayı arasın 0532vsvsvsv..)....

Bu kez telefonunuzçalınmış ve polis bulmadan önce birçok bilginiz çoktan ele geçmiş olacak..Yine tek tuşla tüm bilgileriniz siliniyor ve kimse erişemiyor...
__________________________________________________ ___________

NASIL ETİNLEŞTİRİLİR?

Eğer çalındığı veya kaybolduğu güne kadar bu özelliği bilmiyorsanız yazık çünkü çalışmaz ve bu yazıyı görürsünüz

http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/06/notenabled.jpg

Ama bu yazıyı okurken telefonunuz hala güvendeyse şu yolla çook  kolay etkinleştirebilirsiniz

http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/06/ohnos.jpg

İşte buyüzden iphonunuza şifre koymanız önemli profesyonel bir hırsız veya eşşek şakası yapmak isteyen arkadaşınız bu yolla anında kapatabilir...

Umarım işinize yarar... :)

Misafir.
19-06-2009, 19:54
teşekkürler bu özelliği duymuştum ama tam nasıl çalışacak bilemiyorum illa mobileme yazılımını yüklemek mi gerekiyor

Raiden
19-06-2009, 19:55
Ne yazıkki..Onun bir eklentisi olduğu için mobileMe kullanıcılarına özel...

fantazi
20-06-2009, 00:09
mobile me 60 gün ücretsiz sonra ücretli diye biliyorum [:'(]

ugurock
21-06-2009, 12:23
itouch için geçerli midir

placebo
21-06-2009, 13:49
iPhone'da GSM hattı aracılığıyla telefona ulaşılıyor. Yani iPod'larda işe yaramayacaktır.

zEuS
04-11-2009, 23:49
author=ugurock link=topic=7076.msg41037#msg41037 date=1245576198]
itouch için geçerli midir

sananmam çünkü bu program için GSM'e ihitiyaç var galiba yani ipod Touch için deil

djfocus
08-11-2009, 10:09
ben tam olarak anlamadm biras acıklarsan sevinirim
şimdi bu bir programmı _? cracklisi flan yokmu
bazı arkadaslar 60gun bedava demiş ben telefonun ne zaman calıncagını ne blim bellki 70.gun calıncak :D o yuzden full ü fln yokmudur bu naletin [;)]

maverick1986
11-02-2010, 10:59
Merhaba Raiden,

Bir kaç sorum olacaktı;

1) bu bir program mı? nasıl yükleniyor? ipa gibi eklentisi varmı?
2) Mobilme ile anladığım kadarı ile senkorinize çalışıyor o olmadan olmuyor!!
3) Telefonumuz internete açıkmı olmalı? yoksa GSM operatörü üzerinden nerede olduğu gözüküyormu? Not: bunu nerede olduğunu bilmek istediğimiz kişilere yani GPS gbi görebiliyormuyuz?

Teşekkürler bilgi için;

Sylar
11-02-2010, 11:15
bu mobileme'nin bir özelliği findmyiphone, mail hizmetinin de yıllık belir bir hizmet ücreti var. yanılmıyorsam gsm ile çalışıyor. takip özelliği kullanılabilir tam emin değilim.

azizcarman
13-02-2010, 02:06
30 günde bir udidfaker la sıfırlasak olurmu acaba

hellboy726
23-01-2011, 09:20
Merhaba,

1 haftalik iphone 4 um var. Arka planda surekli calisan uygulamalar kullanmama ragmen, sarjim 1 gun zor gidiyor.
Acaba bu durumu Find my Phone uygulamasina baglamali miyiz?

Etkinlestirdigimizde, surekli bagli kalip, sarj harciyor olabilir mi?

TuRkHoT
23-01-2011, 10:33
Merhaba,

1 haftalik iphone 4 um var. Arka planda surekli calisan uygulamalar kullanmama ragmen, sarjim 1 gun zor gidiyor.
Acaba bu durumu Find my Phone uygulamasina baglamali miyiz?

Etkinlestirdigimizde, surekli bagli kalip, sarj harciyor olabilir mi?

Evet belki ondan da kaynaklanabilirdir, ama eger 3G , EDGE ,WIFI,... de aktif ise onlardan da kaynaklanabilir, çünki devamli güncelleme yapiyor.

trojah
23-01-2011, 19:14
Program tamamen ücretsizdir.Ve Mobile Me mailinin bikereliğine olsun İphone 4 te açılması gerekir

hellboy726
24-01-2011, 09:15
Evet belki ondan da kaynaklanabilirdir, ama eger 3G , EDGE ,WIFI,... de aktif ise onlardan da kaynaklanabilir, çünki devamli güncelleme yapiyor.

3G surekli aktif. Wifi surekli kapali durumda. Arka planda nete bagli uygulama birakmiyorum.
e-postalari kontrol ederken surekli 3g acmakla ugrasmamak icin, surekli acik durumda.

Ancak merak ettigim konu, bu konuda kesin bilgisi olan var mi?
Find my phone uygulamasina kayitliyken, uygulama surekli arka planda calisir ve sarj harcar mi?

ozgurozt
08-03-2011, 14:05
Mobile Me uygulaması için apple firması tarafından benden izin alınmadığı halde kredi kartımdan 145,02TL tutarında tahsilatta bulunmuş. Ben gerekeni yaptım ancak bunu Apple tarafına nasıl iletirim bilemiyorum. üstelik apple tarafından böyle bir uyarı geldiğinde ilk iş olarak kredi kartımı itune uygulaması üzerinden sistemden silmiştim ve buna rağmen tahsilat gerçekleşmiş

abutboyaci
08-03-2011, 14:30
benim de aynı şey başıma gelmişti. angry bird ü yüklemiştim de 1,69 tl tuttu. ufak bir meblağ olduğu için çok umursamamıştım ama 145 tl için üzüldüm. geçmiş olsun.

ByWanT
08-03-2011, 20:06
Mobile Me uygulaması için apple firması tarafından benden izin alınmadığı halde kredi kartımdan 145,02TL tutarında tahsilatta bulunmuş. Ben gerekeni yaptım ancak bunu Apple tarafına nasıl iletirim bilemiyorum. üstelik apple tarafından böyle bir uyarı geldiğinde ilk iş olarak kredi kartımı itune uygulaması üzerinden sistemden silmiştim ve buna rağmen tahsilat gerçekleşmiş

Mobile ME ilk üyelik olusturdugun belirli bir süre (ülkeden ülkeye degisiyor, 2-3 Ay gibi) ücretsiz deneme imkani veriyor. Fakat bu kayit olustulurken kredi karti bilgilerinizi girmenizi istiyor ve eger bu süre bitmeden üyeligi iptal etmezseniz yillik kullanim ücretini bu karttan tahsil edecegini ödeme ekraninda gösteriyor. Bu sekilde bir sey yapmis olabilir misiniz?

Mobile Me üyleiginin iTunes ile direk bir alakasi yok, en azindan ödeme kisminda hic alakasi yok. Bu yüzden itunes den silmis olmaniz birseyi degistirmez, kayit olurken girdiyseniz hakli olarak her harukarda cekerler parayi.

ozgurozt
11-03-2011, 10:41
Üyelik yıllık mı oluyor, ben bu ödemey bir hak karşılığı (sınırsız) sanıyordum. En azından hakkında bölümünde bir hak sahibi şeklinde bir açıklama okumuştum yanılmıyorsam. Eğer ücret her yıl alınıyorsa uyanık olmak lazım yoksa bu meblağ bence çok fazla. Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.