PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone 3G ekran sorun?

melo
06-06-2009, 00:17
selam arkadaşlar herkese. iphone 3G beyaz telefonum var. koruma kılıfı kullanıyorum ama genelde takmıyorum. şans eseri dün takmıştım ve telefon elimden kayıp parkeye düştü fazla yüksekten değil ama düştü sonuçta ve ekranda öyle bi şey oluştuki çok enteresan.. ne çatlak ne çizik. sanki içine toz kaçmış gibi bir beyaz nokta. ölü piksel olabilirmi bilmiyorum ama telefon kapalıykende oldukça net görünüyor. sizce çatlak gibi bişeymi? eğer böyleyse garantili telefon sonuçta değiştirilermi?

EDİT: telefon açıkken yani ışık vurunca normal toz parçası gibi siyah nokta olarak görünüyor. ekran kapalıykende beyaz [gl=18.gif]

melo
06-06-2009, 23:20
yardım edebilicek biri yok mu? [gl=5.gif]

aresblade
06-06-2009, 23:43
biraz sabırlı ol, yardım eden çıkacaktır. lütfen bahsettiğin her iki durum için de resim koyarsan, daha çok yardımcı olabiliriz.

melo
06-06-2009, 23:49
resim koymayı tam olarak bilmiyorum ama biraz netten araştırıp koymaya çalışıcam hemen.

yaptım ama oldumu bilmiyorum? http://img41.imageshack.us/my.php?image=spa0446.jpg

o gördüğünüz beyaz nokta işte resim çektiğim telefonun mp si düşük ekran açıkken çekince net görülmüyor ancak öyleykende siyah oluyo o nokta beyaz arka planın üzerinde siyah duruyo ama tam daire değil sanki çatlak gibi pürüzlü küçük bi şey [gl=18.gif]

placebo
08-06-2009, 09:14
Bence düşürdüğünüzü gösteren başka bir belirti yok ise (kırık, çatlak, çizik vs) restore yapıp, orijinal firmware yükledikten sonra garantiye gönderin. Şansınızı deneyin. Düşürdüğünüzü söylemezsiniz tabii ki :)

hkoksalk
17-06-2009, 10:39
yeri gelmişken sorim ben de ya, ölü piksel garanti kapsamında mıdır? yanlış görmüyosam 3 tane var benimkinde, telefonu alalı da 1.5 ay falan oldu? genpa garantili sanırım bendeki, değişme şansı var mı şimdi bunun?

ctg
17-06-2009, 17:00
değiştiren arklar duydum ölü pikselden dolayı sonuc olark kucuk bi ekran yani ölü piksel olmamalı 1600 lıklarda 3 taneye kadr diolar lcd lerde telde olmamalı

examunter
18-06-2009, 18:05
arkadaşlar benim telim yere düştü we ekranda beyaz we siyah çizgiler meydana geldi.Dün werdim garantiye telde dokunmatiklik işliyor hala ama ekran yok sizce garanti karşılarmı çok acil yardm edn.. [X(]