PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Donanım sorunu olmayan 3gs beyaz ekranda kaldı.

ihyasin
27-12-2013, 13:57
Arkadaşlar merhaba. Cihazım 3GS 32 GB new boothrom. Cihazımı en son 6.1.3 tethered jailbreakli olarak kullanıyordum. p0sixninja diye birşey duydum, 6.1.3 untethered yapıyormuş. Denedim ve sonuçta ondan mı yoksa yükleme yaparken karşılaştığım başka bir hatadan mı bilemiyorum cihaz beyaz ekranda kalıyor. DFU moda alabiliyorum ama yükleme yaparken (itunes veya redsnow) beyaz ekranı bir türlü geçmiyor. Cihaz bir darbeye maruz kalmadan bu hale geldiği için tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum. internet üzerinden baktığımda pilin sökülüp 15 dakika beklenilmesi gerekli diyor ama ben sadece pili tam bitirip beklettim. Cihazı açma taraftarı da değilim. Herhangi bir program varmı bu sorun için veya acaba pili tam bitirdikten sonra 1 hafta beklemek mi gerekli ? Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Bilgiler:
- 3GS 32 GB new Boothrom
- itunes 11
- ios 6.1.3
- 05.14.02 modem f.
- Model: MC134FD
- Jailbreak denemeleri: redsnow, snowbreeze, p0sixninja

dincer35
28-12-2013, 11:35
Cihazı dfu moda alıp itunes üzerinden restore etmeyi ve bunu başka bir pc de deneyebilirmisiniz başarılı olursa baseband düşürür unlock ve jb yapabilirsiniz

ihyasin
29-12-2013, 12:53
Cihazı dfu moda alıp itunes üzerinden 4.1 - 5.1 ve 6.1.3 sürümlerine geri yüklemeyi 2 ayrı pc de denedim. Aynı şekilde redsnow ile de denedim. Bu 3 sürümdede shsh ım var üstelik ama yine beyaz ekranda kalıyor. Geri yükleme başlamadan beyaz ekrana geçiyor ve sonrada beyaz ekranda çok hafif çizgiler çıkıp (sanki cihaz tıkanmış gibi) orada kalıyor. Recovery moda hiç geçemedim. Yani itunes kablo simgesini bir türlü göremedim ya da apple logosunu. Onlardan birini görsem bir ümit düzelecek diyecem ama nafile. Bana iphone nun bios gibi birşeylerini düzeltecek bir program gerekli ama öyle birşeylerin varlığı bile meçhul.