PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları IOS 7 Iphone 5 güncelleme yaparken çöktü

GaMe_OvEr
24-12-2013, 16:45
Ya benim bi problemim var ne kadar uğraştıysam da halledemedim. Elimde bir tane iphone 5 var ve cihaz 7.0.4 güncellemesi yaparken çöktü. Yeniden DFU moda alıp belki 100 kere update yapmaya çalıştım ama bi yere kadar gelip 1669 hatası veriyor yardımcı olabilir misiniz. Veya snowbreeze'i bekleyip Jailbreak atarak düzeltebilir miyim acaba? yardımlarınızı bekliyorum.

dearhangel
24-12-2013, 18:34
7.0.4 denerken çöktüyse en son 7.0.3 yüklüydü orj 7.0.3 fw indir itunes den fw yükle bir daha düzelir muhtemelen

dodoart
24-12-2013, 18:36
bendede ayni sorun var..
1 adet ihone 5 ve 1 adet iphone 4s ayni durumda kaldi...

elma logosunda takilip kaldi, DFU modu alip restore etmek ise yaramiyor..
evdeki 3 farkli Mac computer.de denedim ancak sonuc ayni...

cozum yolunu bulen var mi??

tesekkurler...

dearhangel
24-12-2013, 18:59
ben ilk yaptığımda aynısı olu bende de iphone 5 var ve ve versiyon 7.0.4 vardı elma resminde takıldı bende restore yapıp itunes üzerinden tekrar orj ios 7.0.4 yükledim tel açıldı eski haline döndü bir kez daha denedim jb işlemini daha sonra düzeldi

GaMe_OvEr
24-12-2013, 19:12
7.0.4 denerken çöktüyse en son 7.0.3 yüklüydü orj 7.0.3 fw indir itunes den fw yükle bir daha düzelir muhtemelen

Mantıklı deniyorum eve geçip

GaMe_OvEr
24-12-2013, 19:15
ben ilk yaptığımda aynısı olu bende de iphone 5 var ve ve versiyon 7.0.4 vardı elma resminde takıldı bende restore yapıp itunes üzerinden tekrar orj ios 7.0.4 yükledim tel açıldı eski haline döndü bir kez daha denedim jb işlemini daha sonra düzeldi

Hocam nasıl restore yaptın acaba

DeviLJoN
25-12-2013, 07:33
bu sorun apple tarafında tanımlanamamış bir sorun. Apple hata kodlarında bununla ilgili müdahale bilgisi yazmıyor. Yabancı kaynaklarda bilgilere göre baseband yüzünden oluşan bir hata. Benim de başıma geldi. itunes 10.5 yükledim, düzelmedi. farklı pc, laptop ve imac üzerinden denedim. 3 adet kablo ile denedim. Bunların hiçbiri fayda etmedi. Garantisi varsa, apple cihazları değişim yapıyor.

dodoart
25-12-2013, 17:18
bendede ayni sorun var..
1 adet ihone 5 ve 1 adet iphone 4s ayni durumda kaldi...

elma logosunda takilip kaldi, DFU modu alip restore etmek ise yaramiyor..
evdeki 3 farkli Mac computer.de denedim ancak sonuc ayni...

cozum yolunu bulen var mi??

tesekkurler...

Arkadaslar;

sorun duzeldi..
imac'in host dosyasini acip apple'a baglanan adresleri edit yapip, tekrar save ettim...

Telefonlar'i DFU mod'a alarak Restore ettim ve elma logosunda takilmaktan kurtardim...

Daha sonra da Jailbreak yaptim...
Source ve tweak'lar icin acele etMEmek lazim,

Her yeni cikan JB'ten sonra, bu tarz sorunlar cikar...
1 hafta'ya kadar duzelir...

Sent from my  iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)...

GaMe_OvEr
25-12-2013, 19:18
Arkadaslar;

sorun duzeldi..
imac'in host dosyasini acip apple'a baglanan adresleri edit yapip, tekrar save ettim...

Telefonlar'i DFU mod'a alarak Restore ettim ve elma logosunda takilmaktan kurtardim...

Daha sonra da Jailbreak yaptim...
Source ve tweak'lar icin acele etMEmek lazim,

Her yeni cikan JB'ten sonra, bu tarz sorunlar cikar...
1 hafta'ya kadar duzelir...

Sent from my  iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)...

Nasıl yaptın söylede bizde yapalım neyi editledin kardeşim? Çözüldü ama nasıl çözüldü?

GaMe_OvEr
25-12-2013, 19:20
bu sorun apple tarafında tanımlanamamış bir sorun. Apple hata kodlarında bununla ilgili müdahale bilgisi yazmıyor. Yabancı kaynaklarda bilgilere göre baseband yüzünden oluşan bir hata. Benim de başıma geldi. itunes 10.5 yükledim, düzelmedi. farklı pc, laptop ve imac üzerinden denedim. 3 adet kablo ile denedim. Bunların hiçbiri fayda etmedi. Garantisi varsa, apple cihazları değişim yapıyor.

Hocam garantisi olsa bile cihazım darbeli diye geri gönderirler. O yüzden yazılımsal olduğunu düşünüyorum bende buna bir çözüm bulmak istiyorum. 1 milyarı çöpe atmak can sıkıcı oluyor biraz.

darkmulex
27-12-2013, 03:58
Nasıl yaptın söylede bizde yapalım neyi editledin kardeşim? Çözüldü ama nasıl çözüldü?

Merhaba GaMe_OvEr,

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız aşağıda yer alan adreslerde host dosyanızı bulabilirsiniz.

Windows XP : Başlat(Start) --> Çalıştır(Run) --> C:\Windows\System32\Drivers\etc
Windows 7 : Başlat(Start) --> Çalıştır(Run) --> C:\Windows\System32\Drivers\etc
Windows 8 : Başlat(Start) --> Çalıştır(Run) --> C:\Windows\System32\Drivers\etc

Host dosyanızı bulduktan sonra ilk olarak host dosyanızın yedeğini almanızı öneririm. Daha sonra, host dosyasını standart bir metin editörü kullanarak(Notepad, Notepad++) açmanız gerekmektedir. Standart bir Windows host dosyası aşağıdaki şekilde gözükür.

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
127.0.0.1 localhost

Burada gs.apple.com adresini gösteren adresler görüyorsanız, bu adresleri silin ve kaydedin. Daha sonra, Başlat(Run) --> Çalışıtır(Run) --> cmd komutunu yazın. Açılan pencerede ipconfig /flushdns komutunu yazarak DNS cache'inizi temizlemeniz gerekiyor. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra iPhone'unuz ile deneme yapabilirsiniz.

OSX işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız:

Applications --> Utilities --> Terminal uygulmasını çalıştırmanız gerekiyor. Terminal uygulamasının açılmasının ardından "$ sudo nano /private /etc /hosts" komutunu(tırnak işaretleri ve aralarda boşluk olmadan) kullanarak host doyasını açmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınızda şifre bilginizi girmeniz gerekmektedir. Host dosyanız açıldıktan sonra yine yukarıda belirtmiş olduğum düzenlemeleri yapmanız ve host dosyanızı kaydetmeniz gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra, terminal ekranında "$ dscacheutil -flushcache" komutunu(tırnak işareti olmadan) kullanarak DNS cache'inizi temizlemeniz gerekiyor. Tüm bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte iPhone'unuz ile tekrar deneme yapabilirsiniz.

İyi sabahlar dilerim.

DeviLJoN
27-12-2013, 05:34
Hocam garantisi olsa bile cihazım darbeli diye geri gönderirler. O yüzden yazılımsal olduğunu düşünüyorum bende buna bir çözüm bulmak istiyorum. 1 milyarı çöpe atmak can sıkıcı oluyor biraz.

Anlıyorum. Benim cihaz da sıfırdı. Kullanmadan bozulan 2 beyaz iphone 5 oluyor.

Sizin sorununuza gelince, telefonunuz hakkında bilgi verebilirmisin ? geveyli miydi ? yazılımdan atmadan önce bir sıkıntısı varmıydı ?(örneğin benim cihaz aranıyor.. da kalıyordu.) hangi versiyondan yüklemeye çalıştın.

GaMe_OvEr
29-12-2013, 01:01
Anlıyorum. Benim cihaz da sıfırdı. Kullanmadan bozulan 2 beyaz iphone 5 oluyor.

Sizin sorununuza gelince, telefonunuz hakkında bilgi verebilirmisin ? geveyli miydi ? yazılımdan atmadan önce bir sıkıntısı varmıydı ?(örneğin benim cihaz aranıyor.. da kalıyordu.) hangi versiyondan yüklemeye çalıştın.

7.0.2 den güncellemeye çalıştım tr malı gevey felan yok yani