PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Sms sorunu

emquazarre
10-12-2013, 11:44
Aradim ama boyle bi sorunun cevabini bulamadim bizde 4 iphone var nişanlimda bende ablamda baldizda ne olduysa durduk yere oldu nisanlim baldizin sms mesajmalari ablamin telle aynen gidiyor bu durduk yere oldu bunun duzeltmesi nasil olcak bunun ?

DeDeLi
10-12-2013, 13:45
Biraz daha açıklayıcı anlatırsanız bir çözüm bulabiliriz. Bu cihazlarda tek bi id mi kullanıyorsunuz ? Ya da 4 cihaz için de tek bir numara ile mi işlem yaptınız? iMessage olarak mı gidiyor yoksa normal sms olarak mı?

emquazarre
10-12-2013, 14:24
3 cihazda ayni apple kimlik kayitli bende ablamda nisanlimda digerinde kayitli degil whatsappdaki yazismalarda sms mesajlarida dahil 4 kisiden birine gidiyor yani ben nisanlima yazdigimda ablama baldiz ablasina yazdiginda ablama gidiyor grup msji cekmiyoruz 4 cihazdan birinde birinde is var ama cozemedik imessenger falan kapali ozelliklerinde varmi boyle bi durum 4 cihazdan birinde bu ozellik acik herhalde ablamin msjlari gelmiyor kimseye

DeDeLi
10-12-2013, 14:45
Ablanızın cihazında yada tam tersi diğer cihazlarda eşzamanlama açık olabilir. Bir kontrol edin. Tüm cihazlardaki eşzamanlamayı kapatın. Bu arada demeden geçemeyeceğim sorununuz sanki ösym nin sorduğu sayısal mantık soruları gibi :)

Düzenleme: Bu arada iCloud yedeklemelerini de bir gözden geçirin.

emquazarre
10-12-2013, 14:55
Eşzamanlama nereden kapatcaz ? Aciklayici olsun diye :)

DeDeLi
10-12-2013, 15:16
Ayarlar>>iCloud>>Saklama alanı ve yedekleme>> iCloud yedekleme kısmını kapalı konuma getirin. Cihazınızı pc2ye bağlayınız ve itunes'dan seçenekler kısmından eşzamanlama kısımlarında tik işareti olmadığını kontrol ediniz. Son çare olarak diğer cihazlara da birer apple id almanız karmaşıklığı giderecektir.