PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları iTunes ipa yükleme problemi

vince
09-12-2013, 22:56
Kısaca başlangıcını anlatayım problemin. 6.1 JB'li ipad birden bire wifi ağı parolası doğru değil demeye başladı. shsh kaydım da olmasına rağmen bir türlü 6.1'e restore edemedim ve ilex rat ile restore ettim. ipadde udid faker ile egazete okuyordum. (uygulama güncellenmiş udidfaker artık etkilemiyor) ben de uygulamanın önceki sürümünü buldum. itunes ile atıyorum ancak yükleme yapmıyor. bu pc yetkilendirilmemiş hatası veriyor halbuki yetkili, itools ile atıyorum. simsiyah ekran çıkıyor; apple id ve şifre soruyor yazınca ana ekrana atıyor.

Bu uygulamanın eski sürümünü nasıl yüklerim? shsh kaydım da olmasına rağmen 6.1'e restore edemedim bunu nasıl yaparım?

DeDeLi
10-12-2013, 13:49
zeusmos yada ipastore yüklüyse bu uygulamaların download dizinine atıp uygulama içinden yüklemeye çalışın. Olacaktır diye tahmin ediyorum çünkü ios4 yada 5'deyken böyle bi işlem kullanmıştım diye hatırlıyorum. (ios7'nin çıktığını düşünürsek baya geride kalmış bi yöntem :))

vince
10-12-2013, 13:52
ikisi de yüklü nasıl atabilirim download dizinine winscp ile mi?

DeDeLi
10-12-2013, 13:58
winscp yada ifunbox ile de olabilir. Cihazınızı pc'ye bağlayın. private/var/mobile/documents/ipastore/downloads dizinine gidin. uygulamanızı buraya sürükle bırak yapın. sonra cihazınızdan ipastore'un downloads kısmından uygulamanızı install edebilirsiniz.

vince
10-12-2013, 14:04
aynen dediğiniz gibi yaptım uygulama yükleniyor açtığımda şu şekilde açılıyor: http://imgur.com/1MsVJoy id ve şifremi yazınca da ana ekrana atıyor. bu uygulamanın 2.3 sürümünü önceden yüklemiştim. Daha güncel sürümünü önceden yüklediğim için düşük versiyona izin vermiyor olabilir mi?

DeDeLi
10-12-2013, 14:21
aynen dediğiniz gibi yaptım uygulama yükleniyor açtığımda şu şekilde açılıyor: http://imgur.com/1MsVJoy id ve şifremi yazınca da ana ekrana atıyor. bu uygulamanın 2.3 sürümünü önceden yüklemiştim. Daha güncel sürümünü önceden yüklediğim için düşük versiyona izin vermiyor olabilir mi?
güncel sürümü silseniz de kalıntı dosyalar olabiliyor. Ama appstore kimliği istemesinden doslayı da oluyor olabilir. Çünkü appstore'da güncel versiyonu varken alt versiyon yüklemeyi kabul etmeyip günceline yönlendiriyor olabilir.

Eğer imkan varsa farklı bi cihazda deneyin. Eğer olumlu sonuç alırsanız ipad'i restore yapıp eski versiyon kurabilirsiniz.

vince
10-12-2013, 14:24
Evet benim de aklıma başka birşey gelmiyor. shsh kaydı bu arada bozukmuş sanırım. Cydia'da sadece 5.1.1 ve 6.1.3 gözüküyor. Tinyumbrella'da apple not singing yazısı çıkıyor. Doğal olarak temiz bir restore de yapamıyorum. udidfaker'dan başka udid değiştirme yöntemi yoksa yapacak birşey kalmadı demektir.

DeDeLi
10-12-2013, 14:41
Apple mevcut sürüm dışında kalan shsh kaydını durdurduğu için diğer fw ler için kayıt alamazsınız. Bildiğim kadarıyla da başka faker yok. ios7 için jb çıksa da herkes bi güncellense kendine gelse. :)