PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ipad 2 Camı Çatladı Nasıl Değişir Tecrübesi Olanlar Bekleniyor :)

OlguErhan
11-08-2013, 15:56
Ebay'den Baktım 20 $ civarı camları daha önceden değiştiren varsa tecrübelerini paylaşabilirmi ? Şimdiden teşekkür ederim.

OlguErhan
11-08-2013, 20:51
Kimse yokmu yaw :)

massari
12-08-2013, 00:10
arkadasim bildigim kadariyla youtube da bununla ilgili videolar var istersen onlara baka baka dikkatli bir sekilde degistir, ben zamaninda iphone 3g varken cami catlamisti ve oyle degistirmistim veya cami satin disarda bu isleri yapanlar varsa onlara iscilik parasi vererek degistirebilirsin.. aklima bunlar geldi benim sana yardimci olmak amacli....

OlguErhan
12-08-2013, 00:16
arkadasim bildigim kadariyla youtube da bununla ilgili videolar var istersen onlara baka baka dikkatli bir sekilde degistir, ben zamaninda iphone 3g varken cami catlamisti ve oyle degistirmistim veya cami satin disarda bu isleri yapanlar varsa onlara iscilik parasi vererek degistirebilirsin.. aklima bunlar geldi benim sana yardimci olmak amacli....
Ustam ısıtıp fln çıkartıyorlar belki püf noktaları vardır videoda tam anlaşılmayan teşekkürler.

massari
12-08-2013, 00:57
vallaha arkadasim hic ipad ekrani degistirmedigim icin bilemiyorum ve sanada hatali birseyler soylemek istemedigim icin videolari onerdim ama duydugum kadariyla ekrani, ekranin yaninda lastik contalar tutuyor ve bunlari isitip vantusla cami cekiyorsun o kadarini biliyorum arkadasim :) bu arada umarim zarar vermeden zarardan en karli sekilde donersin... kolay gelsin..

fatayt
12-08-2013, 01:17
dokunmatik ekranin kenarlarinda cift tarafli yapiskan bant var, sac kurutma makinesi ile isitilip bir plastik manivela ile kaldirmalisin
menu tusunun saginda wifi anteni var oraya dikkkat aman kablolarini kirma
youtube videosunda anlatiliyor
birde ebaya gerek yok tahtakalede 55-60 tl civarinda orjinali ike ayni
ben degistirdim

Sent from my iPad using Tapatalk HD

DeviLJoN
12-08-2013, 01:42
ısı ile çıkartılıyor. Ayrıca zor bir işlem sayılır. Dokumatik buradan da alsan aynı, yurt dısından alsan da aynı. Jelatini söktüğünde tahtakaledeki toptancılar almıyor. Yurt dışındakilerin bazıları iade alıyor. Yurt dışının tek avantajı bu. Ayrıca fiyat bakımından biraz ucuz.

melkar55
15-08-2013, 14:35
Dikkat ekran değiştirirken wifi antenini koparma ihtimali yüksek başka zararlarda verebilirsin ben camı dışardan getirdim 50-60 tl burada işçilik 60 tl alıyorlar direk burada yaptırırsan 140 tl. bilgin olsun.

OlguErhan
15-08-2013, 20:56
Cevaplar için teşekkürler anlaşılan kimse kendi değiştirip risk almamış ama verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yurtdışından getirtip kendim değiştimeye karar verdim. Elimden az çok birşeyler geliyor Extra 60 tl ödemek 1 saatlik iş için bana uymadı :)

Not: Şu an dokunmatikte sıkıntı yok ince bir çizgi halinde tam ordadan ikiye ayırmış nerede ise hiç belli olmuyor zaten benim ufak kızın elinde tüm akşam herhalde 1-2 ay içinde değiştiririm acele etmemeye karar verdim.

Genede kendi cam değiştiren ince detay verebilecek arkadaş varsa püf noktalarını bu konuda paylaşmasını rica ediyorum nede olsa ilerde değiştireceğim yada kendi değiştirmek isteyen arkadaşlar olacaktır :)

Cevap veren herkeze tek tek teşekkür ettim saygılar.