PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 5 Kilit Tuşu

daniel_x
06-07-2013, 21:46
Merhaba arkadaşlar.

Son birkaç gün telefondaki kilit tuşu sağ taraf basmamaya, sadece sol taraf basmaya başladı; yani sağ taraf artık algılamıyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla kullanıcıların büyük bir çoğunluğunda telefonları değiştirilmiş.

Benim garantiservisim Brightstar. Merak ettiğim bu garanti servisine dahil olup telefonunda bu sorunu yaşadıktan sonra servis tarafından ne gibi bir geri dönüş aldınız?

Onun dışında özür dileyerek söylüyorum ki pek bilgim olmadığından garanti kapsamında değişim yapılırken hem 'refurbished' hem de 'swap' kavramı söyleniyor, bir de bunların yanında 'sıfır cihaz' söylemi var. Bunların farkı nedir acaba? Neye dikkat etmeliyim eğer değişim yapılırsa?

Yardımcı olursanız çok minnettar olurum.

Jeryx
08-07-2013, 22:49
Bnm cihaz genpa ayni sorun var genpa gnlde tamir edioms avea vodafonedan alinn cihazlarda degisim alan oldgnu bliorm ayni seklde yurt dsi app storelardada srgusuz deisim var ama swap cihaz verilior dye bliorm

ugruzn
09-07-2013, 15:04
Iphone satıs polıtıkasında urun degısımı yapılır. Sorunu yasayanlardan tanıdıklarımın cıhazları degıstı. Genpa dan garantılıydı. Bende cıhazı alırken ustune basa basa sordum. Genpa bayısınden aldım cıhazı ve bır sorunda cıhazın degıstıgını soyledıler. Bu bayı palladıum turkcell. Istanbuldaysan oraya gıdıp konusabılırsın.

daniel_x
09-07-2013, 18:25
Ben telefonu Bimeks'ten aldım. İlk defa bu garanti servisine yollayacak olduğumdan hani belki söylemek istenen bir şeyler olabilir diye yazmıştım. Tamir edilirse de sevinirim, yani illa yeni cihaz isteme gibi bir niyetim yok, yalnız mesajımda da dediğim 'sıfır cihaz', 'refurbished' ve 'swap' kavramları konuşuluyor. Bunlar arasındaki fark ne, ben onu bilmiyorum. Aydınlatırsanız çok sevinirim.