PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 4S 6.1.3 Sim Kartsız Aktivasyon Ekranını Geçme

Skatyyy
04-07-2013, 12:45
Arkadaşlar, uyumlu sim kart olmadan 4S 6.1.3'de aktivasyon ekranı (http://forum.donanimhaber.com/m_77357205/f_//tm.htm#)nı geçmek mümkün değil mi ? Bir türlü halledemedim, Ultra S gevey de var ancak yine de ekranı geçemiyorum. Ayrıca aktivasyon ekranında konum açma kapama gibi seçenekler de belirmiyor, birkaç kez restore etmeme rağmen sonuç alamadım.

Var mı bir önerisi ol (http://forum.donanimhaber.com/m_77357205/f_//tm.htm#)an ?

keopss
04-07-2013, 23:57
hocam acil arama ekranına 911 ara sonra kapatma tuşuna basılı tut ekranda kapat yazısı gelene kadar beklet sonra kapat yazısı gelince aşadaki vazgeçi tıkla sonrada aramayı bitir de ana menüye gelecektir 6.1.2 sürümünde bende işe yaradı yalnız cihazı kilit tuşuna basarsan veya kapatırsan aynısını yapmak zorundasın

Tuni
05-07-2013, 00:55
biraz daha ayrıntılı anlatırmısın...
gevey takılıyken mi yapacağız? yoksa takılı değilken mi?
veya hanki basamakta 911 arayacağız? dil seçme kısmında mı? ülke veya bölge kısmında mı? wifi kısmında mı veya sim kilitli dediği zaman mı veya sim kartı takılı değilse sim kart yok dediği yerde mi?

thepathty
06-07-2013, 02:56
"Setup.app" dosyasını "iPhoneBrowser" tarzında program aracılığı ile "Application" klasöründen bulup değiştirebilirsin.
Şimdi diyeceksin bunun için JB lazım mıdır? Evet, lazımdır. Fakat 6.1.3 için.
"iOS 7 beta 1"'de şöyle bir açık var: Cihazınızda JB olmasa bile içindeki klasörü "iPhoneBrowser" veya daha kullanışlı olan "iExplorer" ile görüntüleyebiliyoruz. Zorda kalırsanız cihazınızı "iOS 7 beta 1"'e güncelleyip sorunu bu şekilde halledebilirsiniz.

Tuni
06-07-2013, 14:17
Bende İtouch 1g var. JB li. iexplorer ile baktığımda onda da sistem dosyalarını gösmermedi. Ki yüklediğim ixplorer in CD key i vardı. O yüzden şimdi şüpeliyim bu konuda yine açmazsa diye. Bide sonra versiyon düşürme ile uğraşalım :)
Yinede mesajın için teşekkürler. Herhalde aldığımız gevey bozuk çıktı. Satış yapan elemanı şimdi aradım açmadı. Yenisini gönderecekti ama bakalım. Gelişmelerden haberdar ederim yine.
Eğer geveyi değiştirdikten sonra da olmazsa telefonu duvara vuracam :)