PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 4 alınabilir mi?

andaceyi
27-05-2013, 13:21
Arkadaşlar geçen hafta Vodafone mesaj attı. Genç Avantaj tarifelerine özel ayda 35 TL ek ödemeye 24 ay vadeli iPhone 4 8GB Vodafone Shoplarda sizi bekliyor diye. Açıkçası kafamı da karıştırdı. Yaklaşık 840 TL'ye denk geliyor ki bana çok uygun geldi. Sizce alınır mı? 2 yıl götürür mü beni?

Not: Şu anki telefonum Turkcell T20. Ayrıca 4S al demeyin 1350-1600 TL arası onun fiyatı.

thepathty
27-05-2013, 17:14
iPhone 4S alamayacağını düşünürsek;

>>>Dezavantajlar
- 8GB Hafıza: iPhone'da özellikle de kamera kalitesi HD olan ve retina uygulamaların boyutunun fazla olduğunu düşünürsek; iPhone'da hafıza konusunda çok sıkıntı yaşayacağını söyleyebilirim.
- iOS desteği: Ben iOS7'nin iPhone 4'e gelmeyeceğini düşünüyorum. Gelse bile 3GS'in iOS6'nın bazı nimetlerinden faydalanabilmediği gibi yontulmuş bir iOS7 olacak.
- 2. el piyasası: Alacağın iPhone'nun 15 gün sonra tanıtılacak olan yeni iPhone ile fiyatının fazlasıyla düşeceğinden emin olabilirsin. 2. el satmakta da güçlük çekeceksin.
- Yeni iPhone: 2 seneye kalmayacak yeni bir iPhone isteyeceksin.

>>>Avantajlar
- Başlangıç: Bence iPhone 4 şu durumda en makûl Apple'a başlangıç cihazı olabilir.
- Dayanıklılık: Her ne kadar da test etmeyip kullanan arkadaşlardan duysam da iPhone 4'ün iPhone 4S'ten daha dayanıklı olduğu söyleniyor.
- Yeni versyon iPhone 4: iPhone 4 ilk çıktığında iOS4 ile beraberinde gelmişti. iOS4'ün önemli özelliklerinden biri olan "Multitasking" özelliğinin aşırı kullanımı Apple'ın tahmin etmediği bir şekilde "Home" tuşunu bozmuştu. iPhone 4 8GB'lık modeli daha sonra üretildi. Bu nedenle iPhone 8GB'lık modellerde bu tuş oldukça sağlamdır.

Standart özelliklerinden bahsetmeye gerek yok sanırım.
-----------------------

840 TL bence uygun fiyat. Ama sen fiyata aldanma, fiyat her zaman politikadır. Bu sayede seni 2 yıl daha vodafone'da tutuyor.

Benim görüşüm alabilirsin, yukarıdaki kriterlere dayanarak kendi rotanı çizebilirsin.

delici12
27-05-2013, 21:24
Dostum ben iphone 4 kullanıyorum şuan eğer oyun oynayan biriysen tavsiye etmem nexus 4 e falan bak derim çoğu oyunda kasma yapıyor akıcı değil.

ChuckBartowsKi
29-05-2013, 00:47
Hocam 840 TL ye iPhone 4 almak sacma. 4S ve 5 ler bu fiyatlarin 200-300 uzeri... Bence onlari deneyin :)

thepathty
29-05-2013, 01:46
Hocam 840 TL ye iPhone 4 almak sacma. 4S ve 5 ler bu fiyatlarin 200-300 uzeri... Bence onlari deneyin :)
840 lira peşin fiyata saçma. Ama arkadaş alacak olursa peşin almayacak.

Bu fiyatın 200 lira üzerinde neredeymiş kredi kartsız taksitle iPhone 4S?

fk555897
30-05-2013, 22:00
Bencede bu saatten sonra 4 alınmaz en az 4S almak gerekir. 4'te hem güncelleme sıkıntısı hem de yeni gelecek güncellemeler de stabilite sıkıntısı olabilir.