PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İphone 3gs itunes bir sey atamama ve diger sorunlar

Acemios
12-03-2013, 11:48
Merhabalar iphonemu yeni aldim.
Telefon surum 5.0.1 jbli.
cydiadan appsync 5.0+ kurdum ama sonuc yine ayni ne yapmam lazim?
İnstallous 4 yuklu icinde hic bir sey gozukmuyor whatsapp yuklemek istiyorum.
Yukledigimiz crackli uygulamalari appstore yada itunes algilaya biliyor mu?
Benim hic bir fikrim yok bu konularda yardimci olursaniz sevinirim...

Acemios
12-03-2013, 11:52
FOursquare girince hat gidiyor birde ?

bloother
12-03-2013, 15:08
Öncelikle iTunes değil iTools kullanın.
İkincisi, installous artık çalışmıyor, kapatıldı. Cydia'dan bu programı silin yerine iPastore ve 25PP kurun. iPastore daha yeni olduğundan bazen hata verebiliyor ama zamanla oturacaktır. 25PP'de ise bazen güncel versiyonlar bulunmuyor. Buradan yükledikten sonra appstore'da güncelleme görünebilir ellemeyin. Crackli uygulamaları sadece bu yan marketlerden güncelleyin.

Üçüncüsü, iPhone 3GS'ler için 6.1.2 jailbreak çıktı. Eğer cihazını sim kilitli değilse yani ultrasn0w kullanmadan hattınız aktifse. Başka bir deyişle baseband yükseltmeme ihtiyacınız yoksa cihazınızı iTunes ile 6.1.2'ye güncelleyin ve evasi0n 1.5.3 ile jailbreak yapın. Daha sonra bahsettiğim uygulamaları kurun.

appsync 5.0+
afc2add
openssh

bunları da kurunuz.

Acemios
12-03-2013, 15:31
Merhaba simdi cydiaya girdigimde ultrasnow arattım yaninda hic tik olan yok ama yinede emin degilim çunku model no mc133fd buda sim kilitli gozukuyor nasil emin olabilirim sim kilitli olmadigina?Bunun yanİnda cydia girdigimde 3 essential uprage gozukuyor ignore dedim ama her actigimda geliyor yine cydiada 15 uprage gozukuyor bunlari yapmama gerek var mi?Su anda appsync 5.0+ kurulu bu sayede itoolsdan telefonuma birseyler atabilirmiyim ?Son olarak telefon simkilitli ise gumcelleme sansim var mi? Sim kilitli degilse Guncellemeyi yaptigimda normal kullanabilir miyim jbye gerek var mi?Hocam sizden allah razi olsun hic bilmiyorum bu olaylari teli almis bulundum moralim cok bozuldu

Acemios
12-03-2013, 15:33
Baseband:06.15.00 bir yardimi olur mu bilmiyorum :)

Acemios
13-03-2013, 12:17
itools ile müzik ve resimleri atabildim.
Cihaz sim kilitlimiş ne yapılabilir yardımcı olabilir misiniz?

bloother
13-03-2013, 16:55
Cihaz simkilitli ise sn0wbreeze'in 6.1.2 için untethered sürümü gerekli. Yayınlandı mı bilmiyorum. Onunla baseband yükseltmeyen custom 6.1.2 fw yapıp telefonunuza yükleyeceksiniz. daha sonra ultrasn0w kurup hattı aktifleştireceksiniz.

bloother
13-03-2013, 16:58
Eğer cihazınız sim kilitli ise aşağıdaki işlemleri yapacaksınız.

Sn0wbreeze 2.9.13
https://github.com/iH8sn0w/sn0wbreezedl/archive/master.zip

Bu linkten programı indirin. 3GS için 6.1.2 orjinal fw indirin ve bu programla baseband yükseltmeyen custom fw hazırlayın. Sonra hazırladığınız custom fw'yi iTunes ile "shift+restore" diyerek cihazınıza kurun.

bloother
13-03-2013, 17:14
Siz biraz beklemede kalın. Bu arada Cydia'da ultrasn0w kurulu olmadığından emin olun. Çünkü eğer sim kilit açan bir tweak kurulmamışsa ve telefonu sorunsuz kullanıyorsanız cihaz sim kilitli değildir.

Bir de şuna cevap alayım: Cihazı daha önce 5.0.1'e nasıl yükselttiniz ve nasıl Jailbreak yaptınız? Bu önemli.

Acemios
13-03-2013, 18:32
Siz biraz beklemede kalın. Bu arada Cydia'da ultrasn0w kurulu olmadığından emin olun. Çünkü eğer sim kilit açan bir tweak kurulmamışsa ve telefonu sorunsuz kullanıyorsanız cihaz sim kilitli değildir.

Bir de şuna cevap alayım: Cihazı daha önce 5.0.1'e nasıl yükselttiniz ve nasıl Jailbreak yaptınız? Bu önemli.
Merhabalar hocam öncelikle ilginiz için teşekkürler. Bencede biraz bekleme de kalayım cihazı iphoneinfodan sorgulattıgımda sim kilitli olduğunu ögrendim. Cydia girdiğimde searchtan ultrasnowa baktım hiç tik olan çıkmadı.
Önceden ben yapmamıştım jb alalı bir hafta olmadı bana simfree demişti aldığım arkadaş ama imei sorgulatınca sim kilitli olduğunu fark ettim. Oda başka birinden almış çok olmamış alalı oda bilmiyordu pek.
Dediklerinizi yaptım ipastore kurdum whatsapp yükledim buradan. Müzikleri itools'dan atabildim. Şu an için pek sorun kalmadı. Güncellemeyide ilerleyen zamanlarda ben bu işi tam çözünce yaparım tekrar desteginizle tabi.
Tek sorun foursquare girince hattın gitmesi ona bir çözüm bulamadım...

Cydia'da 3 essential uprages çıkıyor ona ne demeliyim ve 15 güncelleme gözüküyor onları yapmalı mıyım?

bloother
14-03-2013, 03:28
Merhabalar hocam öncelikle ilginiz için teşekkürler. Bencede biraz bekleme de kalayım cihazı iphoneinfodan sorgulattıgımda sim kilitli olduğunu ögrendim. Cydia girdiğimde searchtan ultrasnowa baktım hiç tik olan çıkmadı.
Önceden ben yapmamıştım jb alalı bir hafta olmadı bana simfree demişti aldığım arkadaş ama imei sorgulatınca sim kilitli olduğunu fark ettim. Oda başka birinden almış çok olmamış alalı oda bilmiyordu pek.
Dediklerinizi yaptım ipastore kurdum whatsapp yükledim buradan. Müzikleri itools'dan atabildim. Şu an için pek sorun kalmadı. Güncellemeyide ilerleyen zamanlarda ben bu işi tam çözünce yaparım tekrar desteginizle tabi.
Tek sorun foursquare girince hattın gitmesi ona bir çözüm bulamadım...

Cydia'da 3 essential uprages çıkıyor ona ne demeliyim ve 15 güncelleme gözüküyor onları yapmalı mıyım?

Cydia'da güncellemeleri yapabilirsiniz sorun olmaz. Bu arada telefonu yukarıda verdiğim linkten sn0wbreeze 2.9.13'ü indirin. forumun indirme merkezinden de "iPhone 3GS 6.1.2 orginal firmware" indirin. sonra bu orjinal fw'yi sn0wbreeze ile baseband yükseltmeyen custom fw'ye çevirin. daha sonra iTunes ile telefonunuza yükleyin. Eğer sim kilitli, sim yok vs. derse cydia'dan ultrasn0w kurarsınız. demezse normal kullanmaya devam edersiniz.

Acemios
14-03-2013, 18:56
Cydia'da güncellemeleri yapabilirsiniz sorun olmaz. Bu arada telefonu yukarıda verdiğim linkten sn0wbreeze 2.9.13'ü indirin. forumun indirme merkezinden de "iPhone 3GS 6.1.2 orginal firmware" indirin. sonra bu orjinal fw'yi sn0wbreeze ile baseband yükseltmeyen custom fw'ye çevirin. daha sonra iTunes ile telefonunuza yükleyin. Eğer sim kilitli, sim yok vs. derse cydia'dan ultrasn0w kurarsınız. demezse normal kullanmaya devam edersiniz.
Hocam ilginiz için çok teşekkürler en kısa sürede uyğulayacam dediklerinizi...

bloother
14-03-2013, 20:25
sn0wbreeze ile custom fw hazırlamayı bilmiyorsanız eğer bu linktekileri aynen uygulayın. her sürümünde aynı işlemler yapılıyor ancak siz sn0wbreeze 2.9.13 ile 6.1.2 yapacaksınız. sürümü sizin için önemli ancak her sürümde aynı işlemler yapıldığı için eski sürümlerin anlatımlarıyla da yapabilirsiniz.

Bu linkten Sn0wbreeze 2.9.13 indirin:
https://github.com/iH8sn0w/sn0wbreezedl/archive/master.zip

Bu linkten 3GS 6.1.2 orjinal fw indirin: (NOT: indirdiğiniz dosya .zip uzantılı olacaktır SAKIN! Dışarı çıkar demeyin! .zip uzantısını silip .ipsw yazıp "enter" diyerek uzantısını .ipsw olarak değiştirin. )
http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=497&act=down&actionhash=1363285466-1194d44a9394ac03c97c4cc3bf6873ecd2f4acec

Bu linkten anlatıma bakarak yukarıdaki indirdiklerinizle custom fw hazırlayabilirsiniz:
http://www.ikaynak.com/forum/threads/36858-sn0wbreeze-6x-untethered-jailbreak

Acemios
15-03-2013, 22:52
2.linkteki orjinal fw linki çalışmıyor tıklayınca bilgilendirme mesajı geliyor.
Genel olarak anladım gibi inşallah sıkıntısız yapabilirim...

bloother
16-03-2013, 00:22
http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=497

Bu linkten indir'e tıklayın.