PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları İphone kasıyor...

cemozi
06-03-2013, 12:28
KOlay Gelsin Arkadaşlar.
iphone4 32gb. kullanıyorum.
İos 6 ve sonrasında 6.1.2 çok kısa aralıklarla geçtim o yüzden sonra ne zaman başladı bilmiyorum. (öncesinde 5.1 kullanıyorum)
İphone sanki aşırı yüklü imiş gibi kasıldığını fark ettim.
önceden açtığım app. ları kapatma ihtiyacı duymazdım. şimdi açık hiç bir şey yok yeni bir app açtığımda çok uzun bekliyor açıldığında yavaş çalışıyor. sonradan kendine geliyor.
sbssetting de avainle memory ye baktığımda hiç bir şey çalışmazken (sb yeniden başlattıktan sonra) 243mb boş görüyor.
bir uygulama açtığımda bu 80 lere fala düşüyor sbyi yeniden başlatmadan da geri yukarı çıkmıyor.
auxo zehpyr barrel aktif çalışan tweakler.
sizce sıkıntı nerede olabilir.
yada bunu nasıl düzeltebilirim.

DeDeLi
06-03-2013, 12:44
Auxo çok fazla Ram harcayan bir tweak. Onu silip o şekilde bir süre kullanmayı deneyin etkisi olacak mı görelim

cemozi
06-03-2013, 23:35
Auxo çok fazla Ram harcayan bir tweak. Onu silip o şekilde bir süre kullanmayı deneyin etkisi olacak mı görelim
Teşekkür ederim bir deneyim cevap yazarım

ylmn
07-03-2013, 12:09
Bence de Auxo'dan kaynaklanıyordur.Bende de aynı sorun vardı kaldırdım şimdi gayet iyi durumda.
Auxo'nun alternatifi ne var peki?

cemozi
08-03-2013, 12:34
Dünden beri auxo olmadan kullanıyorum Ciddi anlamda fark etti
bir tweakin bu kadar ram yiyeceğini düşünmedim hatta pil ömrü bile en azından %35 diye bilirim.
Auxo gerçkten sevmiştim.
artık iphone 5 geçersem o zaman tekrar kullanırım.

leadertay
12-03-2013, 08:49
Auxo güzel ama çileli bir tweakti ve bende veda ettim çok oldu veda yemeğini yiyeli hemde. :)) ip5 6.1.2

cngiz
15-03-2013, 02:05
Auxoda bi ram hatasından dolayı sürekli şişiyor tweak. İlerde update ile düzelteceklerdir, normal bi durum değil sonuçta.

cemozi
27-03-2013, 14:21
Auxoda bi ram hatasından dolayı sürekli şişiyor tweak. İlerde update ile düzelteceklerdir, normal bi durum değil sonuçta.
Galiba bu hata aynı zamanda SB yeniden başlatmaya ve güvenli moda geçmeyede sebep oluyor du. Artık bu sorunda ortadan kalktı.