PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Etkinleştirme Sorununu Aşamıyorum

DH#12
21-02-2013, 14:15
Öncelikle şunu belirteyim, cihazım yurt dışından gelen bir ürün değil. iPhone 3GS cihaz kullanıyorum, hattım Vodafone. Bir kaç gün önce 5.1.1 sürümünü güncellediğimde bir sorun yoktu. Ancak Cihazı kardeşime verdim ve o da Turkcell hat kullandığı için telefondan yararlanamamış ve bir telefoncuya götürmüş cihazı. 4.x sürümünü yükleyip Jailbreak'ini yapmışlar. Ancak ben yine son sürüme güncelledim telefonu ve şimdi de etkinleştirme sorunu yaşıyorum.

Her iki hattı takarak sorunu gidermeye çalıştım, sim kilitleri de kaldırdıysam bir sonuç alamadım ve etkinleştirme ekranında sürekli şu uyarıyı alıyorum;

"Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için, iPhone'unuz etkinleştirilemedi. Etkinleştirmek için iPhone'unuzu iTunes'a bağlamayı deneyin veya bir kaç dakika sonra tekrar deneyin"

Bunlar zaten denediğim şeyler. Sorunum bu şekilde, yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

DeDeLi
21-02-2013, 15:11
Bu hatayı mı veriyor sadece? Vodafone hat takıp etkinleştirmeyi deneyin. Türkiye ' de iPhone 3G ve 3GS cihazlar ilk çıktıklarında simkilitli olarak çıktı. Özellikle vodafone. Bu cihazları müşteri hizmetlerine arayarak açtırabiliyorsunuz. bu şekilde olabilir. Ya da bekleyin daha sonra aktif etmeyi deneyin. Başak bir internet ağı ile girip deneyin

TmC
21-02-2013, 18:20
Baska pc ile deneyin

DH#12
21-02-2013, 19:35
Bu hatayı mı veriyor sadece? Vodafone hat takıp etkinleştirmeyi deneyin. Türkiye ' de iPhone 3G ve 3GS cihazlar ilk çıktıklarında simkilitli olarak çıktı. Özellikle vodafone. Bu cihazları müşteri hizmetlerine arayarak açtırabiliyorsunuz. bu şekilde olabilir. Ya da bekleyin daha sonra aktif etmeyi deneyin. Başak bir internet ağı ile girip deneyin

Evet yalnızca bu hata çıkıyor, o ekranı geçmek bi türlü nasip olmadı. Önceki mesajda da söylediğim gibi Vodafone hatla da Turkcell hatla da denedim ancak hepsinde aynı sıkıntıyı yaşadım. Hatta kardeşimin Turkcell hattını takmadan önce Müşteri Hizmetleri'ni arayarak cihazı Turkcell hat için de açtırmıştık ancak bu problemi bir türlü aşamadım.

Başka bir PC'den iTunes'a bağlamayı denememiştim, ilk fırsatta onu da deneyeyim belki bir faydası olur.

DH#12
21-02-2013, 23:58
Başka bilgisayarda da denediysem sonuç aynı. Gelen iTunes ekranı da bu şekilde.

http://b1302.hizliresim.com/16/p/kc8md.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

DH#12
22-02-2013, 17:49
Yardım edebilecek biri var mı acaba konuyla ilgili?

memoli3025
22-02-2013, 21:14
kesin cozum

** Baska sitenin linkini vermek kurallara aykiridir arkadaslar

DH#12
24-02-2013, 05:34
Başka sitenin adresini vermeden yardım edebilecek biri var mı acaba?

antepli46
24-02-2013, 14:13
sn0wbreez forumda ararstir onunla sadece ipad basebande kullan acilacaktir sonrada basebandi koruyarak 6.1 surumunu kullanabilirsin benim de 3gs simkilitsiz ayni sorunu yasiyorum bu sekilde duzelttim sonrada evioans la jairlberk yaparsin