PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Recovery Moddan çıkamıyorum

musdy123
05-02-2013, 02:30
Şuan inanın küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum.Böyle sinir bozan bişey yok.Ekranda kaldı şu iTunes ve kablo işareti başka bişey yok.Yemin ederim sinirden yazamıyorum şuan.Kısa kesmek zorundayım.Bilinen bir sorun zaten.Farklı yöntemler denedim olmadı ne yapmam gerek !?

dincer35
05-02-2013, 03:51
Şuan inanın küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum.Böyle sinir bozan bişey yok.Ekranda kaldı şu iTunes ve kablo işareti başka bişey yok.Yemin ederim sinirden yazamıyorum şuan.Kısa kesmek zorundayım.Bilinen bir sorun zaten.Farklı yöntemler denedim olmadı ne yapmam gerek !?

Açma kapama ve Home tuşunu 25 sn. Basılı tutun veya Pc'nizde tinyumbrella ile veya fix Recovery ile veya iTunes üzerinden restore ederek sorunu çözebilirsiniz...

musdy123
05-02-2013, 09:31
Denedim kardeşim olmuyor :S

DeDeLi
05-02-2013, 09:36
Hangi versiyondasınız?

musdy123
05-02-2013, 09:37
Arkadaşlar sorunu çözdüm.Versiyonum 5.1.1'dir.

Çözüm;

IPhone'u DFU mode almak.
Bu artık çok kolay. IPhone'un her koşulunda yapabileceğimiz bir uygulamadır.
USB kablomuz takılı "özellikle USB girişlerinden 2.0 olan tercih edilmeli" iTunes'u muz açık,Shift ve Power tuşlarına beraber basıyoruz.Ekranda "IPhone'da" herhangi bir simge olsun veya olmasın.Simge olsa bile,basmaya devam edin,gittiğinden itibaren,ekran karardığında, 8'e kadar sayıyoruz ve Power tuşunu bırakıyor,Home tuşuna basmaya devam ediyoruz.iTunes'da tarama başlıyor ve ekrana uyarı geldiğinde,Home tuşunu da bırakıyoruz.IPhone ekranı siyah,hiçbir şey olmayacak,iTunes'da da verilen uyarıyı kapatacağız. Bu DFU Mode dur.

DFU mode için,eğer Ekran karanlıksa,yine yapacağımız şey aynı.Her iki tuşa basıyor ve 8'e kadar sayıyor,Power tuşunu bırakıyor,iTunes'da tarama başlayınca ve uyarı gelince Home tuşunu bırakıyoruz.Uyarıya ok diyoruz.
Bu da DFU Mode'dur.
Not: 8'e kadar saydığınızda kablo geliyorsa,7'e kadar sayınız.

Recovery Mode ise, Ekranda kablo işaretini gördüğünüzde ve iTunes,IPhone'u tanıyıp uyarı verdiğinde,Recovery Mode girmişsiniz demektir.

iMember
05-02-2013, 13:12
Recovery Moddan nasıl çıkarız?

Telefonun bilgisayar bağlantısını kesin
Home ve Power Tuşlarına Apple logosunu görene kadar basın.
Apple logosunu görünce elinizi çekin.

captainturko
09-02-2013, 22:24
arkadaşlar, kardeşim jb 5.1 olan 4s cihazımı farkında olmadan telefon üzerinden 6.1 'e güncelleştirmeye çalışmış! telefon şuan recovery mode da ve hiç bir tepki vermiyor! sizce ne yapmalıyım acil yardım lütfen... :/

GS_36
09-02-2013, 22:40
arkadaşlar, kardeşim jb 5.1 olan 4s cihazımı farkında olmadan telefon üzerinden 6.1 'e güncelleştirmeye çalışmış! telefon şuan recovery mode da ve hiç bir tepki vermiyor! sizce ne yapmalıyım acil yardım lütfen... :/

Birincisi mesajini düzenlesen iyi edersin ( acil yardim ) kelimesi forum kurallarina aykiri oldugundan konu kilitlenebilir.Sorununa gelecek olursak cihazini bilgisayara bagla Tinyumbrella programini ac sol üst kösede cihazina tikla ve sag üst kösede exit recovery sekmesine tikla sorunun halledilmis olacaktir.