PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Geveyli iphonela alakalı sorular?

pokexec
20-01-2013, 22:56
Arkadaşlar arkadaşımda iphone 4 bulunmakta ve geveyli sürümü 4.3.3 baseband sürümü 04.10.01 bu cihaza ios 6 nasıl yükleyebiliriz şu geveyden kurtulunabilir mi ? İos 6 ya yükseltmek istiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var cihaz birde jailbreaklı Yani ana menüde Cydia mevcut acaba ordan ultrasnowun şeyini yükleyince geveyden kurtulunabilir mi yani biz telefonu istediğimiz zaman güncellemek istiyoruz bu olabilir mi şimdiden cevaplarınız için teşekkürler :) İOS 6 çıksın telefon onu istiyoruz :)

myazici
20-01-2013, 22:59
Geveyden kurtulmanın tek yolu ücret mukabilinde imeiden unlock yaptırtmak yazılımsal unlock mümkün değil. Kullandığınız Gevey iOS 6 sürümüne destek verdiğini sanmıyorum bu nedenle sürüm yükseltmeniz risk. Konu hakkında forumda gevey anahtar kelimesi ile arama yaparsanız çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz

-iPad mini üzerinden-

pokexec
21-01-2013, 00:04
Peki en fazla hangi sürüme yükseltebilirim ?

myazici
21-01-2013, 00:15
Piyasada sahte geveyler dolu siz hangisine sahipsiniz bilemiyorum bunu en iyi satin aldiginiz yerde aciklamada bakabilirsiniz. Bu konuda hatali yonlendirme cihazin kullanilamamasina yol acar bu riske geveyinizin akibetini bilmeden sahsen ben giremem

FeJohn
21-01-2013, 10:58
Hocam geveyden kurtulmanın bir yolu Cydia üzerinden indirilen bi tweakla sağlanıyormuş. Bi hafta önce falan bi sitede okumuştum tekrar bulabilirsem buraya yazarım konuyu :)

FeJohn
21-01-2013, 11:05
http://forum.donanimhaber.com/m_60029341/mpage_1/key_/tm.htm hocam konu bu umarım işinize yarar :)

DeviLJoN
21-01-2013, 12:42
Peki en fazla hangi sürüme yükseltebilirim ?
shsh kaydınız varsa baseband koruyarak ios 5.1.1 geçiş yapabilirsiniz, untethered jb istiyorsanız. Yada ios 6.0.1 için snowbreeze çıktıysa indirin. Snowbreeze ile baseband koruyarak costum fw hazırlayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_6002..._1/key_/tm.htm (http://forum.donanimhaber.com/m_60029341/mpage_1/key_/tm.htm) hocam konu bu umarım işinize yarar :)
Attığınız linkteki uygulama bir sene öncenin olayı. Apple açığı 1 hafta içerisinde kapattı zaten.

pokexec
21-01-2013, 16:07
shsh kaydınız varsa baseband koruyarak ios 5.1.1 geçiş yapabilirsiniz, untethered jb istiyorsanız. Yada ios 6.0.1 için snowbreeze çıktıysa indirin. Snowbreeze ile baseband koruyarak costum fw hazırlayabilirsiniz.

Shsh kaydım yok ama alırım tinyumbrellayla baseband koruyarak ios 6 ya geçmek istiyorum bu mümkünmü neler yapmam lazım forumdaki hangi rehberden yararlanmam lazım ?

myazici
21-01-2013, 16:47
Geriye dönük shsh kaydı alamazsınız şu anda kullandığınız sürüm iOS 5.0.1 ve altındaysa o zaman iFaith ile alabilirsiniz. Bunun dışında baseband koruyarak sürüm yükseltmeyi Sn0wbreeze araması yaparak konudan anlatıma ulaşabilirsiniz. Custom fw hazırlamak suretiyle son sürüme yahut shsh kaydı olan nsürüme yükseltebilirsiniz.

pokexec
21-01-2013, 17:35
Şimdi sürümüm 4.3.3 JB li ne yapmam lazım sürüm yükseltmek için ?

myazici
21-01-2013, 18:02
Bir ust mesajimda ne yapacaginizi yazdim zaten

pokexec
21-01-2013, 18:25
Dediklerinizi tam anlamıyla yapmayı bilmiyorum fakat hangi rehberleri kullanacağımı yani rehberlerin linkini verirseniz çok makbule geçersiniz :)

myazici
21-01-2013, 18:44
Su an mobildeyim bilmediklerinizi arama kutusuna yazarsaniz zaten erisebilirsiniz.

pokexec
21-01-2013, 21:13
Aslında bende mobildeyim bilgisayardayken yapıcaktım :D Siz bilgisayara geçtiğinizde konuya yazarsanız sevinirim :)

dodoart
23-01-2013, 00:24
Ebay'de $3.50'a kalici unlock yapiliyor...
Hic ugrasmayin Gevey ile falan...
Hem bunar cihazin performansini da etkiliyor...

$3.50'a unlock yapin, yeni versiyonlarda bile basiniz agrimadan kullanirsiniz cihazi...

Factory unlock en kesin cozum...

Sent from my  iPhone 4s using Tapatalk...

pokexec
23-01-2013, 21:39
Nasıl yapıcam Ebaydan birşey mi almam lazım 3.50$ a linki atarsanız sevinirim :D

DeviLJoN
25-01-2013, 06:42
Ebay'de $3.50'a kalici unlock yapiliyor...
Hic ugrasmayin Gevey ile falan...
Hem bunar cihazin performansini da etkiliyor...

$3.50'a unlock yapin, yeni versiyonlarda bile basiniz agrimadan kullanirsiniz cihazi...

Factory unlock en kesin cozum...

Sent from my  iPhone 4s using Tapatalk...

Her telefon 3 dolara unlock olmuyor. Yanlış bilgilendirmeyelim. Yada her telefonu att çıkışlı hesabında tutmayalım. Japonya softbank, kanada bell, fransa orange vs gibi firmaları fiyatları 100 doların üstünde bir fiyat ile yapılıyor.

Nasıl yapıcam Ebaydan birşey mi almam lazım 3.50$ a linki atarsanız sevinirim :D

Hangi optrden kilitli telefon? 3 dolar dediği arkadaşın att operatörü içindi. Att ise bu fiyata yaptırabilirsiniz. Değilse yaptıramazsınız.

dodoart
22-02-2013, 09:08
Her telefon 3 dolara unlock olmuyor. Yanlış bilgilendirmeyelim. Yada her telefonu att çıkışlı hesabında tutmayalım. Japonya softbank, kanada bell, fransa orange vs gibi firmaları fiyatları 100 doların üstünde bir fiyat ile yapılıyor.

Hangi optrden kilitli telefon? 3 dolar dediği arkadaşın att operatörü içindi. Att ise bu fiyata yaptırabilirsiniz. Değilse yaptıramazsınız.

DevilJon arkadasimiz hakli;

ATT cikisli iPhone'larin Factory unlock fiyatlari $1.99'a kadar dustu...

Diger oparatorler'in factory unlock fiyatlari icin ebay'dan bakmak lazim...

Sent from my  iPad Mini using Tapatalk...